Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
Ako zariadiť prvú detskú izbičku podľa trendov roku 2020

Ako zariadiť prvú detskú izbičku podľa trendov roku 2020

Nikola Mihalisková Štvrtok 16. 01. 2020 Tipy a inšpirácie

Nový rok 2020 nám prináša aj nové trendy, výnimkou nie je ani samotný interiérový dizajn. Práve preto sme sa rozhodli oboznámiť vás s nápadmi, ktoré vám pomôžu pri zariaďovaní prvých detských izbičiek vašich ratolestí. Na začiatok môžeme povedať, že niektoré trendy budú po vyladení aj naďalej v duchu minulého roka. Naopak s niektorými prvkami sa rozlúčime a iné s radosťou privítame. Bez ďalších okolkov vám prinášame dizajnérske nápady, ktoré budú štýlové v roku 2020!

 

Fototapeta pirátska loď

 

Prirodzený “chic” vzhľad izbičky

Interiér s botanickým motívom a izbičky inšpirované prírodou sú už nejaký ten čas v popredí. V roku 2020 sa dekorácie s prvkami prírody vymania z rustikálneho štýlu a prejdú do elegantného dizajnu. Pripravte sa mamičky, pretože imitácia dreva a hlavne prirodzené, neutrálne tóny sú hitom tejto sezóny. Správnou voľbou sú nielen fototapety s imitáciou dreva, ale aj tapety v béžovej farbe.

 

Fototapeta bodky v modrej farbe 

 

Zariaďovanie v zelenej farbe

Síce je farbou roka 2020 modrá farba, ako sme už spomínali v článku o trendoch na rok 2020, ale pokiaľ ide o detskú izbičku alebo zariaďovanie interiéru v škôlke, tú správnu náladu prinesie práve odtieň zelenej. Tento výber je pre tých, ktorí sa neboja riskovať! A práve aj z tohto dôvodu odtieň zelenej ukradol srdce mnohých dizajnérov.

 

Nový rozmer tmavej farby

Kým drevo bolo štýlové najmä minulý rok, tento rok je oveľa viac odvážnejší! Ste zástancom tmavých farieb? Pokojne prineste túto tmavú dimenziu aj do detských izbičiek, pretože je horúcim kandidátom u mnohých dizajnérov. Ďalšie doplnky samozrejme zlaďte do svetlých farieb.

 

Fototapeta monochromatické kocky Fototapeta temná križovatka

 

Izbička pri východe slnka a iných skvostov prírody

Minulé roky priniesli pár púštnych vibrácií v podobe roztomilých, pichľavých kaktusov ale rok 2020 je tento krát rokom východu slnka! Fototapety s touto tematikou môžete práve kombinovať s priateľským plagátom kaktusu. V súlade so zemitými, kaňonovými farbami prinesú dekorácie do priestoru pokojnú atmosféru, ktorá detičkám prospieva. Okrem východu slnka sa v izbičkách využíva aj samotný realizmus, ktorý môžete dosiahnuť prostredníctvom fototapiet hôr. Obľúbené sú tiež tapety hlbokej džungle (takzvaný Boho štýl) či tapety lesnej scenérie.

 

Obraz rozprávkový kaktus  Fototapeta ráno na pláži

 

Detská izba s kvetmi a citrusmi

Nič nedodá sviežosť detskej izbe viac ako čerstvé kvety alebo citrusy. Je všeobecne známe, že dekorácie kvetov patria medzi tie najobľúbenejšie. Komu by sa predsa nepáčila detská izba s jemným a hebkým nádychom? Najštýlovejšie sú aj naďalej kvety v šedej a ružovej farbe, avšak v roku 2020 sa dostanú do popredia aj ostatné farby, takže si môžete vybrať akúkoľvek farbu! Čo sa týka citrusov, popredné miesto patrí citrónu a limetke. Tieto vzory sa často objavujú v podobe tapiet a dekoračných pásov po celej izbe alebo škôlke. Dodajte priestoru sviežu energiu! 

 

Samolepiaci dekoračný pás nádherné kvety Samolepiaci dekoračný pás modré kvety

 

Máme pre vás ešte pár tipov, ako skvelo zariadiť detskú izbičku, napríklad aj pokiaľ chcete ušetriť miesto. Základom sú detské skrine, kde môžete uskladniť oblečenie, hračky a iné drobnosti, ktoré by zabrali veľa priestoru. Skrine môžete hravo ozdobiť dekoračnými pásmi. Budú vyzerať kúzelne! Okrem samotnej skrine sú moderné, takzvané “changing baskets”, čo sú ručne robené a zároveň hebké košíky, v ktorých si môže váš najmenší oddýchnuť. Každá prvá detská izba by mala mať samozrejme postieľku. Možno vás prekvapíme, ale postieľka v čiernej farbe je hitom roku 2020! Nebojte sa tieto postieľky sú kombinované s bielou farbou, takže pôsobia naozaj skvostne!

 

Pestrofarebné detské izbičky

Možno ste sa už báli, že izbičky v žiarivých farbách nie sú populárne. Nemajte strach! Detská izba by mala v roku 2020 žiariť farbami. Kým v predchádzajúcom roku prevládali neutrálne farby, farebné dekorácie a tapety sú vítané! Využite nádherné detské motívy, nalepte nálepky na stenu i nábytok.

 

  Fototapeta sloníky

 

Veríme, že sme vám priniesli dostatočnú inšpiráciu. Využite naše nápady a vytvorte nádhernú detskú izbičku s prvkami roku 2020! Dajte nám vedieť, čo vás zaujalo najviac.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii