Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
Poradíme vám, ako zavesiť obraz na stenu bez vŕtania

Poradíme vám, ako zavesiť obraz na stenu bez vŕtania

Nikola Zemková Štvrtok 10. 09. 2020 Obrazy

Vymaľované! Celý byt vonia čistotou. Už len zavesiť obrazy. Všetky klince ste pred maľovaním povyťahovali a diery vyplnili sadrou. O vŕtaní a klincoch nechcete už ani počuť, ale o svoje obľúbené obrazy prísť nechcete. Na prázdne steny predsa pozerať nebudete. Musíte ich na stenu zavesiť inak. Prezradíme vám niekoľko tipov, s ktorými obraz na stenu zavesíte aj bez vŕtania.

 

Viem presne, kde ktorý obraz zavesím

Predtým, ako sa do vešania obrazov pustíte si poriadne premyslite, kde ktorý obraz zavesíte. Dajte ich do výšky očí, aby ste sa pri pozeraní na ne nemuseli príliš nakláňať. Umiestnite ich tak, aby v priestore vynikli. Nevešajte ich na priame slnečné svetlo alebo k radiátorom, mohlo by ich to zdeformovať. Poproste niekoho, aby vám obraz na stene pridržal a vy sa z väčšej vzdialenosti presvedčte, či to vyzerá presne tak, ako si predstavujete. Je to v poriadku? Tak poďme na to!

 

 

 

1. Obojstranná lepiaca páska ako pomocník č.1

Najjednoduchšou cestou, ako nahradiť vŕtanie, klince a kladivo je použitie obojstrannej lepiacej pásky. Množstvo pásky prispôsobte veľkosti obrazu. Na malý obraz jej spotrebujete menej. Odstrihnite pás obojstrannej lepiacej pásky do každého rohu a na každú stranu obrazu, aby ste mali istotu, že obraz na stene vydrží. Nekupujte najlacnejšiu pásku, ktorú na trhu nájdete. Fotografie z dovolenky na stene možno udrží, ale obraz je ťažší. 

Tento spôsob zavesenia obrazu na stenu bez vŕtania a klincov je síce jednoduchý, ale má jednu veľkú nevýhodu. Je viac ako pravdepodobné, že keď obraz zo steny zvesíte, na obojstrannej lepiacej páske ostanú pozostatky farby, omietky alebo tapety. Pohľad na stenu vás potom veľmi nepoteší.

 

2. Zaveste obraz na tekutý klinec 

Na zavesenie obrazov použite tekuté klince (montážne lepidlo). Poraďte sa s odborníkom, ktoré lepidlo je na vešanie obrazov najvhodnejšie. Nanáša sa v pruhoch alebo bodoch  na povrch, ktorý chcete nalepiť. S tekutým klincom obraz zavesíte aj na nie celkom rovný povrch. Lepidlo si svoju cestu nájde a k stene pekne priľne. Množstvo lepidla prispôsobte veľkosti obrazu. Na malé obrázky postačia menšie bodky, väčším obrazom doprajte lepidla viac. Aplikujte ho aj na všetky štyri rohy obrazu. Sú tam spoje. Prilepte ho tak, aby od steny nevyčnieval. Po zatvrdnutí lepidla sa obraz na stene nepohne. Pri odstraňovaní obrazu zo steny vzniká rovnaký problém, ako v prípade obojstrannej lepiacej pásky. Obraz na stenu vešiate na dlhšie obdobie a zvesíte ho, až keď sa rozhodnete izbu opäť premaľovať

 

 

 

3. Špagát alebo hrubší silon. Čo si vyberiete? 

Máte obrazy v jednom štýle a najlepšie vyniknú, keď visia jeden pod druhým. Na jeden klinec ste požehnanie dostali. Skvelé! Viac na ich zavesenie nepotrebujete. Premerajte si, v akej výške budú obrazy visieť. Prvý zavesíte na klinec. Pri ďalších si odstrihnite špagát, ktorý môžete použiť aj ako dekoráciu, alebo hrubší silon. Odmerajte si dvojnásobnú dĺžku a nechajte si nejakú vôľu na uzlík. Špagát preložte na polovicu, konce zarovnajte a prevlečte cez dierku na zavesenie na zadnej strane obrazu. Urobte slučku a povraz opatrne utiahnite. Urobte pevný uzol a obraz zaveste na jediný klinec, ktorý na zavesenie použijete. Čím dlhší špagát odstrihnete, tým nižšie obraz zavesíte. Špagát pre lepšiu stabilitu prelepte washi páskou, ktorú nalepíte pod obraz visiaci vyššie. Nebude od steny odchádzať. 

 

4. Zaveste ho na mini háčik

Bez kladiva sa tu nepohnete. Do steny ich musíte pribiť a tomu ste sa chceli celý čas vyhnúť. Už žiadne vŕtanie a žiadny klinec. V tom máte jasno. Mini háčiky sú vyrobené tak, aby stene ublížili stene čo najmenej. Do steny neurobíte jednu veľkú dieru, s ktorou odpadne aj kus omietky, v horšom prípade aj tehly. Háčiky majú 2 alebo 3 tenké hroty, ktoré do steny nabijete veľmi ľahko. Obraz s mini háčikom zavesíte bez vŕtania, bez hmoždinky, bez rizika a bez zničenia. Nosnosť háčika je cca 14 kg, čo je uvedené aj na obale. 

 

 

 

5. Najobľúbenejší spôsob vešania obrazov pomocou klinca

Vŕtanie nevyžaduje a do steny ho dostanete rýchlo a ľahko. Klinec. Stenu a obraz poriadne premerajte, aby ste obraz zavesili presne na stred. Môžete použiť aj vodováhu! Keď sa vám to aj napriek tomu nepodarí, obraz sa bude zosúvať na jednu stranu a to nebude vyzerať dobre. Klinec ľahko vytiahnete a rýchlo ho prebijete na iné miesto, ale dierka po ňom ostane. Na malý obrázok stačí malý klinček. S ich veľkosťou to nepreháňajte, aby klinec zbytočne nevytŕčal. Čím menej ho vidieť, tým lepšie. 

 

6. Obraz vešať na stenu nepotrebujete 

Pri minimalistickom a industriálnom štýle bývania postačí, keď obraz položíte na komodu, stolík alebo na policu a o stenu ho len opriete. Keď máte obraz väčších rozmerov, položte ho na zem. Celú miestnosť to ozvláštni a pri utieraní prachu si ho jednoducho posuniete. 

 

Obraz maľovanie podľa čísiel s nápisom HOME  Obraz maľovanie podľa čísiel letné kvety

 

Možností, ako sa vŕtaniu pri vešaní obrazov vyhnúť je niekoľko. Poznáte spôsob, s ktorým zavesíme obrazy na stenu ešte jednoduchšie? Prezraďte nám ho v komentári. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii