EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Najobľúbenejšie dekorácie na stenu. Aká je tá vaša?

Najobľúbenejšie dekorácie na stenu. Aká je tá vaša?

Nikola Zemková Piatok 28. 10. 2022 Tipy a inšpirácie

Dokážete spočítať, koľko prázdnych stien sa nachádza vo vašom príbytku? Veľa. Žiada sa vám zaplniť ich prázdne miesto zaujímavou dekoráciou? V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktoré dekorácie na stenu patria dlhodobo k tým najobľúbenejším. Inšpirujte sa a spríjemnite si svoje bývanie aspoň jednou z nich. 

 

Nie, do múzea naozaj nepatria

Medzi nadčasové dekorácie na stenu patria obrazy. V domácnostiach sa s nimi stretávame najčastejšie. Masívne drevené rámy vystriedali rámy v jemnejšom prevedení, ale veľmi populárne sú aj obrazy na plátne, ktoré žiadne rámy nepotrebujú. Replikami známych maliarov, nesmrteľným motívom prírody, maľbami krajiniek, kvetov a zátišia nikdy nič nepokazíte. Na stenách sa budú pekne vynímať. Abstraktné motívy, pop art a čiernobiele obrazy nájdu uplatnenie v moderne zariadených bytoch a kanceláriách. Spojenie moderného s tradičným vytvorí zaujímavý kontrast. Buďte originálni a vyberte si obraz, prípadne set obrazov, ktorý vás zaujme najviac.

 

 

 

Dnes ich vnímame úplne inak

Ďalšou možnosťou, ako ozdobiť steny, ktoré zívajú prázdnotou predstavujú tapety. Dnes majú najmä dekoratívny charakter. Bývanie si nimi chceme spestriť a zútulniť. Ich izolačné vlastnosti nie sú také rozhodujúce. Tapeta najviac vynikne, keď ju nalepíte len na jednu stenu v izbe. Vo veľkých miestnostiach môžete použiť farebnejšie tapety na stenu s výraznejšími motívmi, pri menších izbách stavte na svetlejšie farby a menšie motívy. Pomôžu vám priestor zväčšiť, aj keď len opticky.

 

 

Dekorácia, ktorá má šmrnc

Zarámované plagáty sú výborným riešením, keď svoje bývanie chcete zmeniť za minimálne náklady. Zvoľte si jeden plagát a povýšte ho na ústrednú dekoráciu, ktorá ľuďom padne do oka hneď, ako prekročia prah izby. Sada plagátov vytvorí zaujímavú tematickú atmosféru. Skombinujte rôzne veľkosti, štýly a farby. Vytvorte si vlastnú galériu. Plagát je moderná dekorácia na stenu každého bytu či domu, ktorý sa rozhodol kráčať s dobou. 

 

  

 

Nenápadná dekorácia s nápadným účinkom

Keď plánujete steny natreté jednou farbou oživiť niečim nenápadným a hravým zároveň, nálepky na stenu sú tým pravým. V obývačke siahnite po kvetoch, abstraktných tvaroch, či originálnych nápisoch. Detskú izbu zútulnia obľúbené domáce zvieratká, rozprávkové postavičky, abeceda, vláčik, či krásne ružové srdiečka. Chcete bez námahy a veľkých investícií zmeniť kuchyňu? Nálepky na obkladačky oživia opotrebované a opozerané kachličky a vašej kuchyni dodajú štýl a originalitu. S nálepkami na obkladačky zistíte, že veľkú zmenu dokážu urobiť aj tie najnenápadnejšie dekorácie. 

 

 

 

Krásy prírody u vás doma

Patríte k milovníkom prírody, ale do lesa sa každý deň nedostanete, aj keby ste naozaj veľmi chceli? Machové obrazy prinesú kúsok prírody až priamo k vám domov. Pri dopade slnečných lúčov z rôznych strán hrajú rozličnými odtieňmi zelenej a vďaka tomu príjemne oživia a spestria aj ten najtmavší kút. Jednou z najväčších výhod zelenej je to, že upokojuje. Keď sa do obrazu zapozeráte, aspoň na chvíľu zabudnete na starosti okolitého sveta. Drevené dekorácie prvok prírody umocnia ešte viac. Drevo patrí medzi najobľúbenejší prírodný materiál a na tom sa asi nikdy nič nezmení. Prepojte drevené dekorácie s machovým obrazom a vždyzelenými rastlinami a vytvorte si svoj vlastný kútik plný prírody. 

 

Príjemné momentky stále na očiach

Milovníci rodinných fotografií si tu tiež prídu na svoje. Koláž fotografií v rámoch rôznych farieb a veľkostí doplnená pekným citátom plným lásky vás pri každom vstupe do obývačky zahreje pri srdci. Pri pohľade na ne si uvedomíte, že každodenný život, ktorý vám občas poriadne žerie nervy nakoniec predsa len stojí za to a tých pár krásnych chvíľ by ste za nič na svete nevymenili a už teraz sa tešíte na to, akú fotku na stenu pridáte najbližšie. 

 

Dekorácie, ktoré si vyrobíte sami

Vyrobte si dekoráciu na stenu vlastnými rukami. Na internete určite nájdete množstvo návodov na zhotovenie lapača snov, makrame, či na výrobu mandál. Sú to dekorácie, ktoré majú pridanú hodnotu. Ručná práca je na nezaplatenie. Okrem potrebného materiálu do nej zakomponujete aj množstvo lásky, ktorú z každého výrobku cítiť. Keď patríte k ľuďom, ktorým ručne vyrábané dekorácie nič nehovoria, nezúfajte. Dlhé zimné večery si môžete spestriť skladaním puzzle, či maľovaním obrazov podľa čísel. Staňte sa maliarom a vytvorte svoje vlastné umelecké dielo.

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii