Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
Moderné tapety na stenu do detskej izby

Moderné tapety na stenu do detskej izby

Lucia Plasa Pondelok 01. 02. 2021 Tapety a materiály

Moderné tapety na stenu do detskej izby

Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob ako pretvoriť detskú izbu na magické miesto je použiť kvalitné nápadité tapety. Vliesové tapety s modernými, nie len detskými motívmi dokonale spestria aj tú najfádnejšiu detskú izbu. Stačí vytapetovať len jednu stenu a detská izba sa okamžite pretransformuje na osobité kúzelné miesto, ktoré si zamiluje každé dieťa. 

tapeta s motívom prírody

 

Dajte šancu výnimočnému až abstraktnému dizajnu.

Fototapety s geometrickými vzormi predstavujú pre izbu okamžitú injekciu farieb a vzorov. Dodajú detskej izbe ten správny punc originality. Trochu abstraktného umenia našim najmenším drobcom vôbec neuškodí. Geometrické vzory pôsobia hravo, veselo, nápadito a pútavo aj pre staršie deti.

 

tapeta do detskej izby s motívom geometrických vzorov Fototapeta veselá lúka

 

Zaujmite vašich malých bádateľov

Kúzelné miesto pre každého dobrodruha

Medzi moderné obľúbené tapety do detskej izby jednoznačne patrí aj nadčasová botanická, lesná tematika. Celkovo podporuje a rozvíja lásku k prírode. Pomáha rozvíjať záujem detí o zvieratá, les a rastliny. 

 

detská izba s tapetou s motívom lesa a zvierat Fototapeta zvieratká v lese

 

Ak sa nebojíte trocha experimentovať, dobrou voľbou do detskej izby je aj nový trend - tapeta s textúrou (tapety s 3D efektom, tzv. vypuklé tapety). Niečo, čo si dieťa môže ohmatať, čo nie len vidí, ale aj hmatom cíti. Vďaka vhodnej farbe a zaujímavej textúre vytvoríte jedinečný multi-dimenzionálny efekt. Dieťa to vedie k tvorivosti a kreativite. 

Inak voľte tapetu s jemnými neutrálnymi pastelovými farbami alebo vsaďte na tapetu, ktorá zodpovedá záujmom vášho dieťaťa. Nápadité a trendy sú aj tapety do detskej izby, ktoré akoby rozprávali príbeh

 

detská izba s modernou tapetou zábavného parku Fototapeta cesta do Londýna

 

Naša rada: Skúste pri výbere tapety do detskej izby vybrať motív, ktorý odráža osobnosť alebo záujmy vášho dieťaťa. 

 

Tapety do detskej izby pre chlapcov

Chlapci inklinujú skôr k tapetám s prírodným motívom, ako je ríša zvierat, obrovské pradávne dinosaury, safari park, tajomstvo lesa, čarovný podmorský svet. Malých vševedov fascinuje svet techniky, nekonečný vesmír, roboti a autá. Nesmieme zabudnúť aj na našich malých bojovníkov, ktorí by na svojej stene najradšej videli obľúbených superhrdinov, nindžov či neporaziteľných pirátov.

 

chlapčenská detská izba s tapetou s pirátskou loďoutapeta do detskej izby s motívom podmorský svet

 

Tapety do detskej izby pre dievčatá

Typické dievčenské izby sú plné ružovej farby, bábik a pôvabných postavičiek z rozprávok. Dievčatá radi snívajú o svete rozprávok, o krásnych princeznách a princoch na bielom koni, o magických roztomilých vílach, ale nepohrdnú ani zvieracou či prírodnou tematikou, farebnými motýľmi, epickými jednorožcami či krásnymi pestrofarebnými kvetmi. Malé televízne maniačky dajú určite prednosť svojim magickým priateľom z disney sveta alebo z ich obľúbených televíznych rozprávkových seriálov. 

 

dievčenská detská izba s tapetou s motívom ružových hviezddievčenská detská izba s tapetou s motívom motýľa a kvetom

Ak hľadáte spoločnú tematiku pre obe pohlavia, tak sú to jednoznačne hviezdy, oblaky, príroda, les a nezameniteľné disney postavičky.

Detskú izbu vyzdobenú s tapetami od Dovido si zamiluje každé dieťa. Ponúkame tapety s obľúbeným motívom zvieratiek, lesa, vesmíru, rozprávok, ale aj trendy geometrické vzory, jednoducho všetko, o čom detské srdiečko sníva a túži. V ponuke nájdete aj tapety s motívmi pre študentov či tínedžerov.

 

študentská izba s modernou tapetou Fototapeta značky ulíc v New Yorku

 

Tapety, ktoré ponúkame sú ekologické, a teda vyrábané z bezpečných materiálov, ktoré sú vhodné do každej miestnosti, aj do detskej izby či spálne. Náš výrobok je 100 % zdravotne nezávadný.

Nájdete u nás kvalitné vliesové fototapety s trendy motívmi, ktoré vdýchnu život a rozjasnia každý jeden kút vo vašich domovoch. Výhodou vliesovej fototapety je, že vyplní a opticky zväčší priestor v izbách. Farby neblednú a kvalitná vodeodolná tlač na fototapetách je odolná aj voči vysokej vlhkosti, preto si môžete našimi fototapetami vyzdobiť aj kúpeľne.

 

Postup pri aplikovaní tapety na stenu:

V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že kvalitne odvedená práca si vyžaduje čas, trpezlivosť a aj správne náradie. Okrem vybranej tapety do detskej izby budete ešte potrebovať minimálne 60 minút svojho drahocenného času a nasledovné pomôcky:

 1. lepidlo na tapety
 2. 1 liter studenej vody,
 3. nádobu na prípravu lepidla, 
 4. ceruzku a papierovú (resp. maliarsku) pásku,
 5. nožnice,
 6. meracie pomôcky (pravítko, meter…),
 7. vodováhu,
 8. štetec na lepidlo,
 9. štetec na tapetovanie,
 10. nožík, 
 11. mäkkú špongiu alebo handričku.

Čo u vás doma vo vašej pracovnej dielničke nenájdete, si môžete bez problémov zakúpiť aj v našom e-shope Dovido. Celý návod ako aplikovať tapety na stenu nájdete v článku: Postup pre správne lepenie tapiet na stenu.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii