EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Postup pre správne lepenie tapiet na stenu

Postup pre správne lepenie tapiet na stenu

Nikola Mihalisková Štvrtok 26. 09. 2019 Tapety a materiály

Chcete si zaobstarať fototapetu, no bojíte sa jej aplikácie? Je to jediný dôvod, ktorý vás odrádza od jej nákupu? Nemusíte sa obávať! V tomto článku vám prezradíme pár trikov, po ktorých bude vaša tapeta vyzerať ako od špecialistov! Pri tapetovaní dokonca môžete znova utužiť vašu rodinu. Prostredníctvom tapety tak vytvoríte obdivuhodný interiér a zároveň strávite čas s vašou rodinou. Bez zbytočných rečí sa teda pusťme do tapetovania! 

                                                               

  

 

Čo budete potrebovať?

Tapetu môžete nalepiť do každej miestnosti, podľa vlastného uváženia. Musíte si uvedomiť, že pred lepením tapiet je nutné zabezpečiť si pár pracovných nástrojov. Na aplikovanie tapety budete potrebovať nasledovné:

 1. Lepidlo na tapety
 2. Liter studenej vody
 3. Nádobu na prípravu lepidla
 4. Ceruzku a papierovú, prípadne maliarsku pásku
 5. Nožnice
 6. Meracie pomôcky
 7. Vodováhu
 8. Štetec na lepidlo
 9. Štetec na tapetovanie
 10. Nožík
 11. Mäkkú špongiu alebo handričku

Zoznam pomôcok sa môže zdať široký, ale každá vaša domácnosť už určite má aspoň trištvrtinu zo zoznamu priamo doma. Ak vám niečo chýba, náš e-shop má k dispozícii základné príslušenstvo, ktorého súčasťou je buď celá sada alebo samostatné pomôcky ako napríklad lepidlo, valček, nožík, štetec a lepiaca páska.

 

Ako správne pripraviť stenu na tapetovanie?

Ak už máte potrebné pracovné náčinie, ďalším krokom je úprava povrchu steny, ktorú ste sa rozhodli tapetovať. Dôvod je jasný. Veď chcete predsa tapetu bez bubliniek. Dodržaním týchto krokov, by mal váš priestor vyzerať fantasticky! Pred aplikáciou fototapety je nutné aby bol povrch čistý, odmastený a suchý. Ak je stena v požadovanom stave môžete rozrezať rolku pozdĺž jej bodkovanej časti. Následne si rozložte jednotlivé časti tapety na zem v správnom poradí. Skontrolujte si okraje, je dôležité aby na seba rolky nadväzovali! V našom internetovom obchode vám radi vymeníme poškodenú rolku, preto nás v prípade potreby neváhajte kontaktovať na zákazníckom servise. Posledným krokom je príprava lepidla. Ak sa rozhodnete pre lepidlo z našej ponuky obsah jedného sáčka (50g) zmiešajte s litrom studenej vody a nechajte 15 minút odstáť. Odporúčame lepidlo opäť premiešať, a teraz vám už nič nebráni nalepiť tapetu na stenu!


Sada príslušenstva na tapetovanieLepidlo na tapety

 

Ako nalepiť tapetu na stenu?

Prinášame vám návod, ako nalepiť naše vliesové tapety priamo na stenu. S pomocnými krokmi nebude tapetovanie vôbec ťažké. 

 1. Pomocou vodováhy a pravítka na vybranej stene označte v rozostupe každých 50 cm rovné zvislé čiary, ku ktorým priložíte okraje tapety.
 2. Pokiaľ ste si pre aplikáciu tapety vybrali stenu s oknom, odporúčame začať lepiť tapetu od okna.
 3. Naneste lepidlo na stenu v mieste určenom na prvú časť tapety. Roztrite tenkú, súvislú vrstvu mierne za okraj naznačenej vodiacej čiary. Nenanášajte lepidlo na tapetu.
 4. Vezmite prvú časť tapety. Uistite sa, že máte správny diel otočený v požadovanom smere. 
 1. Priložte vrchnú časť tapety k stene pokrytej lepidlom a pomaly pritláčajte celý diel v smere zhora-nadol.
 2. Skontrolujte, či je prvý diel zarovnaný oproti vodiacej čiare. Pokiaľ nie je, jemne ho posuňte do správnej pozície.
 3. Pomocou štetca opatrne vyhlaďte povrch tapety, odstráňte nerovnosti a vzduchové bubliny. Použite krúživé pohyby v smere od stredu dielu do bokov. Začnite na vrchnej časti.
 4. Rovnaký postup zopakujte aj pri ostatných častiach tapety. Dbajte na to, aby okraje tapiet na seba súvisle nadväzovali.
 5. Prebytočné lepidlo možno odstrániť navlhčenou mäkkou špongiou alebo handričkou. Pri utieraní buďte opatrní, aby ste nepoškodili povrch tapety.
 6. Po aplikovaní a vyhladení tapety odrežte všetky nadbytočné časti vrátane bielych hrán pomocou čistého ostrého noža. Použitím tupého noža totiž môžete poškodiť tapetu.
 7. RADUJTE sa z výsledku. :)

 

Samotný návod je súčasťou každej jednej tapety v našej ponuke. Môžete ho nájsť pod popisom jednotlivých produktov a jednoducho si ho v prípade potreby stiahnuť. 

 

 

 

Čo robiť po aplikovaní tapiet?

Nalepením tapety vaša práca nekončí! Pre dokonalý výsledok je potrebné vykonať pár záverečných krokov. Postavte sa 1 až 2 metre od steny a vykonajte vizuálnu kontrolu. Skontrolujte úplné priľnutie tapety na stenu ako aj jej zarovnanie a správnu nadväznosť vzoru. Ak vidíte nedostatky, je ešte stále možné tapetu mierne posunúť do tej správnej polohy. Pomocou maliarskeho valčeka vyhlaďte posledné nerovnosti. Pod tapetou môžu zostať drobné vzduchové bublinky, ktoré nebudete môcť odstrániť. Nebojte sa! Tieto bubliny by sa mali do troch dní úplne vstrebať.

Na záver nezabudnite zabezpečiť cirkuláciu vzduchu a teplotu v miestnosti vyššiu ako 10°C. Optimálna teplota pri procese tapetovania a schnutia je 18 až 21°C. Nesnažte sa urýchliť proces schnutia použitím akýchkoľvek ohrievačov a podobných zariadení. Vyhnite sa intenzívnemu kúreniu v miestnosti!

Na záver nám neostáva nič iné, ako popriať vám veľa šťastia pri tapetovaní. Veríme, že vám náš článok pomohol zbaviť sa obáv z aplikácie tapiet. Pomocou tapiet určite dosiahnete dokonalý výsledok, ktorý vyrazí dych vám aj vašim blízkym. Vliesové tapety dodajú vášmu domovu magické kúzlo, veď uvidíte. 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii