EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Pompézny francúzsky štýl u vás doma

Pompézny francúzsky štýl u vás doma

Nikola Zemková Pondelok 01. 11. 2021 Štýly bývania

Francúzsky štýl bývania už roky patrí medzi tie najpopulárnejšie. Okúzlil aj vás? Súčasťou francúzskeho štýlu bývania je Provensálsky, Parížsky a Bretónsky štýl. Provensálsky má bližšie k dedine, dýcha romantikou a vonia levanduľou. Parížsky je výraznejší a luxusnejší, ale nechýba mu francúzsky pokoj a noblesa. Bližšie k nemu majú obyvatelia mesta. Bretónsko je považované za tradičnú rybársku oblasť, preto v tomto štýle nájdete sviežosť, srdečnosť, ale aj ráznosť. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čo v sebe francúzsky netradičný štýl skrýva.

 

 

Francúzska klasika a súčasné trendy v jednom 

Palácovú krásu prepojte s modernou jednoduchosťou a francúzsky štýl je na svete. Pri zariaďovaní si dávajte pozor na to, aby ste neskĺzli do gýču. Výber doplnkov treba správne odhadnúť. Francúzsky štýl vychádza z tradície, prispôsobuje ju súčasným trendom, ale nesie v sebe určitú vzdušnosť a voľnosť. Aj napriek tomu, že by sa v izbách malo nachádzať viac doplnkov, ako ste zvyknutí. Francúzsky štýl pôsobí vznešene, občas mierne ľahkovážne, ale presne tak to má byť.

 

 

Francúzsky štýl vo výraznejších farbách

Francúzsky štýl kladie dôraz na pohodlie, ale výraznú úlohu tu zohráva aj dizajn a kontrast. Steny namaľujte svetlými farbami. Najpopulárnejšia je biela, ale môžete ju nahradiť smotanovou, či jemnými pastelovými farbami. Doplňte ich čiernou, terakotovou, či smaragdovozelenou. Farby zakomponujte napríklad do tapiet na stenu, závesov alebo iných bytových doplnkov. Zlatá farba sa tu nachádza často, ale jej zastúpenie nie je také silné ako v štýle glamour. V elegantnom množstve ju nájdete na zrkadle v zdobenom zlatom ráme, starých nástenných hodinách, na svietniku a stojacej lampe s tienidlom.

 

 

Zdroj: https://linesmag.com/modern-french-interior-design-your-guide-to-be-simply-chic/

 

Nábytok, ktorý na vás zapôsobí 

Nábytok v tomto štýle môže byť pokojne aj v tmavých farbách. Nevoľte nič nenápadné! Masívny starožitný nábytok, tmavé vyrezávané skrine, veľký zdobený jedálenský stôl, čalúnené kreslá so zdobenými nohami. Zamerajte sa na doplnky, ktoré vám pomôžu parížsky štýl dotvoriť. Ťažké drevo odľahčia pánty a úchytky na nábytok z tepaného kovu s jemnou patinou.

 

 

Zdroj: https://bocadolobo.com/en/inspiration-and-ideas/effortless-chic-interiors-modern-french-style/

 

NÁŠ TIP: Túžite po francúzskom štýle, ale vyrezávaný nábytok nie je nič pre vás. Nevadí. Zamerajte sa na moderný nábytok na ozdobených nožičkách zdobený kovaním. Do francúzskeho štýlu zapadne a vás svojou ľahkosťou príjemne prekvapí. 

 

Francúzske kaviarničky ako inšpirácia 

Na steny zaveste čiernobiele fotografie alebo veľké plagáty, najlepšie v štýle kabaretu. Vzorované tapety nemusia zahaliť všetky steny od podlahy až po strop. Vytvorte z nich zaujímavú dekoráciu a dajte ich len na jednu stenu alebo jej časť. Použite tapetu na optické rozdelenie miestnosti. Vo francúzskych kaviarňach tiež nie je tapeta všade. Podporte ju vzorom na sedacích súpravách a čalúnením na stoličkách. Pomôže vám to vytvoriť netradične pôsobiaci harmonický celok. Inšpirujte sa tým, čo vás pri prechádzke historickými francúzskymi uličkami zaujalo najviac. Na stole by vám nikdy nemala chýbať váza so živými kvetmi, prípadne terasa obklopená kvetmi.

 

 

Zdroj: https://linesmag.com/modern-french-interior-design-your-guide-to-be-simply-chic/

 

Doplnky s osobitým čarom 

Krištáľový luster je čerešničkou na torte, bez ktorej to vo francúzskom štýle nie je ono. Pôsobí honosne a prinesie presne toľko pompéznosti, koľko francúzsky štýl potrebuje. Bez záclon a závesov to v tomto štýle nebude ono. Použite hodváb, zamat, či organzu. Pásikavé vzory a pastelové farby sú to pravé. Ozdobte ich strapcami a volánmi. Presne tak to má byť!

 

 

Zdroj: https://bocadolobo.com/en/inspiration-and-ideas/effortless-chic-interiors-modern-french-style/

 

Obývačka, spálňa a ešte niečo viac

Uplatnenie nájde vo všetkých izbách, ale najčastejšie sa vyskytuje v obývačke, spálni a kúpeľni. Obývačku si po tom všetkom, určite predstaviť viete. V spálni nesmie chýbať veľká posteľ so záhlavím z dreva alebo kovu, v ideálnom prípade s baldachýnom. Veľká zdobená skriňa, komoda a toaletný stolík s veľkou pohodlnou stoličkou. Na oknách sú závesy s volánmi. Nič viac nepotrebujete. Nejde tu o množstvo nábytku, ale o doplnky, ktoré použijete.

 

 

 

Kúpeľňa je vo francúzskom štýle najvýraznejšia. Obkladačky tu nie sú to najdôležitejšie. Všetku pozornosť na seba stiahne veľká vaňa na zlatých zdobených nožičkách, zlatý kohútik a zrkadlo v zlatom ozdobnom ráme.

 

 

Francúzsky štýl - štýl Provensálska

Ako sme spomínali na začiatku, provensálsky štýl bývania má bližšie k dedinskému životu. Typickým prvkom sú práve provensálske látky vo výrazných farbách ako je žltá, zelená, modrá, červená a oranžová. Textílie sa dajú použiť na závesy, prestieranie alebo poťahy na sedadlá, pohovku či stoličky. Nádherné látky sú doplnené o ozdobné vzory so stredozemnými motívmi, ako sú napríklad olivy alebo už spomínaná levanduľa. Pridajte k týmto ozdobám biely porcelán, misky a hrnce. Nezabudnite použiť rovnaký vzor, textíliu alebo červenú terakotu.

 

Francúzsky štýl - štýl Bretónska

Svieži štýl inšpirovaný rybárskou oblasťou preferuje najmä farby v jemných, matných a samozrejme modrých tónoch. Podčiarknite námornícky nádych dekoráciami ako sú fľaše v rôznorodých tvaroch, modely lodí či majáku. Čím viac nedokonalo to bude vyzerať, tým lepšie. Francúzsky štýl totiž pramení z nedokonalosti.

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii