EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Romantická izba pre dievčatá

Romantická izba pre dievčatá

Nikola Zemková Streda 10. 11. 2021 Tipy a inšpirácie

Zariadiť originálnu dievčenskú detskú izbu môže byť poriadna výzva. Je však množstvo nábytku a doplnkov, ktoré vám s tým pomôžu. Problém je v tom, že dievčatá sú pomerne náročné, a to aj tie najmenšie. Čím viac možností im ponúknete, tým náročnejší je výber. Prinášame vám niekoľko tipov, s ktorými sa vám podarí zariadiť romantickú detskú izbu presne podľa predstáv vašich princezien.

 

 

Nemusí byť len ružová  

Moderná detská izba pre dievčatá nemusí byť len ružová. S dievčatami ju spájame najčastejšie, ale možností je oveľa viac. Keď ste o ružovej presvedčení, skombinujte jemnú ružovú s výraznejšou a doplňte ju bielou. Biela je tu len na to, aby ružovú zvýraznila. Každé dievča chce byť princeznou. Baldachýn z jemného materiálu nad posteľou a závesy na oknách zmenia obyčajnú detskú izbu na spálňu pre princeznú. Princeznovské prvky povýšte na hlavnú dekoráciu a viac dekorácií v detskej izbe nepotrebujete.  

 

 

 

Nie je ružová ako ružová. Nemyslíme len jej odtiene. Rovnaká farba vyznie inak na rôznych štruktúrach. Využite to. Lesklý nábytok s prírodným drevom namoreným na ružovo tak, aby vynikla jeho štruktúra. Ružová na šifónových závesoch a ružová na mäkkom huňatom koberci. Hrubá pletená deka doplnená jemnými hodvábnymi vankúšikmi. Pohrajte sa s materiálmi. Výsledok, ktorý vznikne vás príjemne prekvapí. Princezné si zaslúžia luxus. Dosiahnuť ho nemusí byť až také náročné.

 

 

 

Tapeta na stenu ako ozdoba

Jednu stenu detskej izby pre dievčatá ozdobte tapetou na stenu. V kombinácii s ružovou romanticky vynikne samolepiaca tapeta kreslená púpava. Do detskej izby vnesie hravosť, ale aj harmóniu a pokoj. Obyčajné ružové bodky sú veselé a dievčenskej detskej izbe dodajú energiu a správny šmrnc. Výber tapety prispôsobte celkovému charakteru izby a farbám, ktoré ste sa rozhodli použiť. K pestrejším detským tapetám vyberte striedmejší nábytok a doplnky. Príliš veľa farieb a vecí prináša veľa rušivých elementov, ktoré pri učení budú prekážať. Detská izba je náročná miestnosť. Spája priestor na hranie, učenie a spanie. A to všetko do jedného celku.

 

 

 

Nábytok, ktorý s vašou dcérou vyrastie

Izbu zbytočne neprepĺňajte. Vyberte nábytok, ktorý bude s vašou dcérou rásť. Princezná rýchlo vyrastie, jej štýl sa zmení. Dať dole baldachýn a závesy je jednoduchšie, ako vymeniť zariadenie celej izby. Základnú zostavu, ktorú tvorí posteľ, skriňa a komoda, rozšírte o ďalšie skrinky, ktoré poskytnú potrebný úložný priestor. Jednoduché línie sa kombinujú oveľa ľahšie, ako špeciálna detská izba na mieru. Keď vás predsa len zláka predstava vytvoriť detskú izbu presne podľa vašich predstáv, počítajte s tým, že ju časom rozšírite a dopredu si radšej ujasníte, aké kúsky nábytku do nej neskôr pridáte.

 

 

 

Detská izba v bielej nemusí byť nudná

Biela detská izba pôsobí čisto a s kombináciou správnych farieb aj sviežo. Ružová a tyrkysová sú farby, ktorými nič nepokazíte. Doplnkov nemusí byť veľa. Plagáty do detskej izby sú príjemným spestrením. Vyberte niečo pestrejšie alebo nenápadnejšie. Nechajte svoje dieťa, aby si plagát vybralo samo. Zapojte ho do zariaďovania. Je to jeho izba. Do bielej detskej izby môžete zavesiť všetko. Časom plagát aj tak vymeníte. Nemusíte ho vešať na stenu, ak nechcete. Postavte ho na komodu. Bude to pôsobiť tak inak, originálne. Na steny vešia obrazy a plagáty predsa každý. Plagáty s nápisom sú tiež zaujímavou dekoráciou. Môžu byť aj motivačné.

 

 

 

Obľúbená farba? Využite ju!

Akú farbu má vaša dcéra najradšej? Zelenú? Dobrý výber. Zelená upokojuje a inšpiruje zároveň. Vyberte odtieň, s ktorým bez problémov skombinujete aj dievčenskejšiu farbu. Pastelová zelená si dobre rozumie so staroružovou. Zelené steny s jemnými bielymi geometrickými tvarmi, nábytok vo farbe prírodného dreva a luster pripomínajúci rozkvitnutú púpavu vytvorí zaujímavú a originálnu kombináciu. V detskej izbe kombinácia maximálne troch farieb neplatí! Môžete ich tu použiť aj viac. Farby v deťoch podporia fantáziu a kreativitu, ale pozor na to, aby ste to s nimi neprehnali. Dosiahli by ste presný opak.

 

Čierna a biela v detskej izbe? Prečo nie

Čiernobiela kombinácia je nesmrteľná aj v prípade detských izieb. Vytvára zaujímavý kontrast, ktorý upokojuje. O čiernom nábytku ani len nerozmýšľajte. V detskej izbe sa víri prach. Najmä vtedy, keď je detí v izbe viac. Na čiernom podklade ho vidieť asi najviac. Čiernu zvoľte len ako farbu doplnkov. Koberec so zaujímavými geometrickými tvarmi, čiernobiely plagát na stenu, či kôš na hračky. Steny nenechávajte biele. Svetlosivá tieto dve farby pekne zharmonizuje. Na posteľ dajte výrazný ružový vankúšik. Nemusí byť len jeden a nemusí byť len v jednom rovnakom odtieni.

 

 

 

Vytvorte svojej dcérke romantickú detskú izbu v rôznych farebných kombináciách. Neobmedzujte sa len na ružovú. S tou sa stretnete v skoro každej dievčenskej detskej izbe. Buďte originálni a vymyslite jedinečnú kombináciu. Vaša dcéra to určite ocení. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii