EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Námornícky štýl bývania

Námornícky štýl bývania

Nikola Zemková Pondelok 14. 03. 2022 Štýly bývania

Pekných slnečných dní si v našich končinách veľa neužijeme. Niekedy je zima nekonečná a po teplých lúčoch slnka a oddychu na pláži túžime stále viac. S námorníckym štýlom bývania prenesiete hrejivú dovolenkovú atmosféru aj pod svoju strechu. Prezradíme vám, aké možnosti vám tento štýl bývania ponúka.

 

Nadčasová modrá a biela

Interiérový dizajn námorníckeho štýlu spomedzi ostatných štýlov využíva najjasnejšie farby a vďaka doplnkom pôsobí najpestrejšie. Charakterizuje ho kombinácia modrej a bielej. Modrá farba vo všetkých odtieňoch pripomína more a upokojuje. Biela symbolizuje čistotu, presvetľuje a opticky zväčšuje priestor a výraznú modrú tak prirodzene zjemňuje. Túto nadčasovú farebnú kombináciu rovnako dobre využijete v malých aj priestranných miestnostiach. Spojte ju s farbou plážového piesku a kamienkov a vytvorte si tú pravú atmosféru morského pobrežia. Slniečkovú žltú si šetrite na doplnky.

 

 

 

Námornícka modrá a biela sa najčastejšie spája s červenou a zelenou, ale to neznamená, že máte na ostatné farby úplne zanevrieť. Mnohé dámy uprednostnia doplnky v metalických farbách a doma si vytvoria prostredie luxusnej výletnej lode. Pastelové farby sú nežné a pôsobia romanticky. Modrá naozaj nemusí byť všade.

 

 

 

Načerpajte silu a oddýchnite si

Námornícky štýl bývania využite v miestnostiach, ktoré vás majú dobiť energiou. V spálni pri nej dobre zrelaxujete, v obývačke si príjemne oddýchnete, na terase si vychutnáte očarujúci západ slnka. Nemusia vyzerať ako zo škatuľky. Práve naopak. Drobné chybičky krásy sú v tomto prípade výhodou. Pôsobia originálne. Nábytok nie je opotrebovaný. To len slnečné lúče a morský vánok na ňom zanechali svoju stopu. Popraskaný lak a výrazná patina sú módnym doplnkom. Presne tak to má vyzerať. 

 

 

 

Na terase ako na pláži 

Prepletaný ratanový nábytok nájde uplatnenie najmä na terase. Nemusí to byť len stôl a stoličky. V závesnom hojdacom kresle, hojdacej sieti, či plážovom ležadle sa na piesočnaté pláže v myšlienkach prenesiete najrýchlejšie. Pripravte si chutný letný drink, zatvorte oči a snívajte.

 

 

 

Svetlo vo dne aj v noci

V byte sa snažte využiť všetky slnečné lúče, ktoré deň ponúka. Večer sa bez umelého osvetlenia nezaobídete. Hlavné osvetlenie vyberte silnejšie a chladnejšie. Doplnkové svetlo v podobe bodového osvetlenia alebo lampy stavte na teplejšie a mäkšie svetlo, aby ste to hlavné zjemnili. Ktoré svetlo kedy zasvietite je len na vás. Niekedy ho potrebujeme viac, inokedy menej.

 

  

 

Na drevenú podlahu vo farbe piesku položte pruhovaný modrobiely koberček so strapcami. Steny vymaľujte vyblednuto pôsobiacou maľovkou so zrnitou textúrou. Keď ste zástancom elegantnejšieho štýlu, povrch stien nechajte hladký a namaľujte ho na bielo. Na najväčšiu stenu nalepte napríklad tapetu s motívom mora a pláže. Romantický západ slnka, morský príliv alebo tropický raj. Prispôsobte ju svojim predstavám o dovolenke a ďalší výber doplnkov vám pôjde pekne od ruky.

 

Námornícky štýl vo svete doplnkov

S doplnkami z prírodných materiálov sa pri mori stretávame najčastejšie. Drevo, ľan, jutu, rybársku sieť a bavlnu spojte s kovom a sklom, aj keď vám mnohí povedia, že k námorníckemu štýlu nepatria. Moderné bývanie si ich doslova pýta. Spojte ich s bytovými doplnkami v teplejších pastelových farbách a izba bude pôsobiť teplejšie a útulnejšie, ale zachová si morskú vzdušnosť a voľnosť.

 

 

Zdroj: idealhome.co.uk

V obývačke umiestnite pohodlnú modrobielu pruhovanú pohovku alebo kreslo. Biela sedacia súprava, ktorá túži len po tom, aby ste sa na ňu po príchode z práce zvalili je tiež fajn. Spestrite ju vankúšikmi s motívom kotvy, majáka, plachetnice, či morských živočíchov. Vyberte si sériu vankúšikov, ktorá sa bude príjemne dopĺňať. Mäkká deka má k správnej atmosfére tiež čo povedať. Večer sa do deky určite radi zabalíte.

 

Bytové doplnky inšpirované morským svetom vám pomôžu vytvoriť naozaj pekné bývanie. Fotorámiky, mušle, hviezdice, koraly, kamene, kotvy, fľaše naplnené pieskom, majáky, makety starej lode v námorníckom štýle bývania nesmú chýbať. Prineste si ich z dovolenky, ako suvenír alebo si ich vyrobte sami

 

 

 

Šnorchlovať a pozorovať rybičky na dne mora doma nebudete, ale nič vám nebráni vytvoriť si vlastný podmorský svet. Akvárium nemusí byť veľké. Zelené riasy, farebné rybičky, mušle, kamienky a ostatné doplnky do akvária naaranžujte tak, ako sa vám páči. Osvetlenie je čerešničkou na torte, ktoré obyvateľov akvária pekne zvýrazní. Pohľad do akvária upokojuje. Prečo si ho nedopriať? 

 

Doplnky, ktoré v žiadnom inom štýle nevyužijete

Starý lodný kufor, pirátska truhlica a správne zakomponovaný starý drevený lodný stožiar s pozostatkami lodnej plachty a lanami sú doplnkami pre odvážnych. Do prostredia ich treba zakomponovať s citom. Spojenie s vintage štýlom je v tomto prípade viac ako vítané. Pomôže vám vytvoriť pekné bývanie v zaujímavých kombináciách. Oba tieto štýly si zakladajú na maličkostiach, ale nemusíte to s nimi preháňať.

 

 

 

Kvety patria do každej domácnosti. Ladenej do námorníckeho štýlu tiež. Trstina, lekná, palmy, citrusy, ale aj obyčajné vždyzelené izbové rastliny tento štýl spestria. Aj na dovolenke si túžite oddýchnuť v tieni zelených stromov. Hrejivé slnečné lúče, jemný teplý vánok, slaná morská voda a zelené stromy vytvoria tú pravú dovolenkovú atmosféru.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii