EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Detská izba so sviežim dizajnom pre malého aj veľkého školáka

Detská izba so sviežim dizajnom pre malého aj veľkého školáka

Lucia Plasa Piatok 09. 07. 2021 Tipy a inšpirácie

Máte radi výzvy? Jednu tu pre vás máme! Zariadiť detskú izbu pre školáka je skutočný oriešok. Premeňte detskú izbu na útulnú detskú študovňu. Keď príde ten deň a z vašej malej ratolesti sa stane malý študent, detská izba musí prejsť určitými zmenami. Miesto plné hračiek sa zmení na pracovný priestor, kde sa dieťa učí zodpovednosti a samostatnosti. 

 

detská školská taška

 

Ako zariadiť detskú izbu pre školáka?

Pomyselne si rozdeľte priestor v detskej izbe na tri základné časti:

 • pracovnú
 • hraciu
 • oddychovú

Hraciu a oddychovú časť už dieťa veľmi dobre pozná. Neprebádaným územím sa pre neho stáva pracovná zóna, respektíve študijný priestor, ktorý bude potrebovať pri písaní domácich úloh. Vaša ratolesť si doteraz len kreslila, strihala alebo modelovala zvieratká z plastelíny, ale začiatkom nového školského roka prichádza nová dobrodružná cesta plná nezabudnuteľných zážitkov, nových priateľov, ale aj aj nových školských povinností.

 

biela detská izba pre školáka

 

Detská izba pre školáka by mala obsahovať:

 • písací stôl pre školáka,
 • pohodlnú, najlepšie rozkladaciu posteľ,
 • prírodné svetlo, ale aj kvalitné umelé osvetlenie,
 • množstvo úložného priestoru.

 

Praktický písací stôl pre školáka

Pre dobré výsledky a maximálnu sústredenosť je dôležité vyhradiť priestor pre písanie domácich úloh a učenie sa. Písací stôl je dôležitou súčasťou v živote školáka. Digitálna doba napreduje a dieťa už pri učení nevyužíva len knihy, ale aj modernú technológiu. Praktické sú preto stolíky, ktoré disponujú úložným priestorom, miestom pre počítač a tlačiareň. 

 

 písací stôl pre školáka moderná študentská izba

 

Na písacom stole nesmie chýbať lampička, stojan na perá a ceruzky alebo stolový organizér, ktorý pomáha udržiavať poriadok. 

 

Detská izba pre malých aj veľkých

Neviete ako všetko zmestiť do malej detskej izby? Univerzálnosť a multifunkčnosť sú kľúčové. Nábytok v detskej izbe by mal byť kvalitný, všestranný, s ľahkou údržbou a čo najdlhšou životnosťou. Z pohľadu bezpečnosti sa odporúča nábytok, ktorý má zaoblené hrany.

 

detská izba pre školáka dievčenská detská izba

 

Menšie izby ocenia efektivitu multifunkčného nábytku. Multifunkčná posteľ s úložným priestorom, so šatníkovou skriňou a s písacím stolom je pre malé detské izby to pravé orechové. Ak je v detskej izbe dostatok priestoru, dospievajúce deti ocenia posteľ klasických rozmerov 90x200 cm s možnosťou prístelky, ktorú môžu využiť ich kamaráti v prípade nečakaného prenocovania.

 

Posvieťte si na domáce úlohy

Moderná technológia, pozeranie televízora, nedostatočné osvetlenie pri písaní domácich úloh, to všetko predstavuje nepriateľa pre detský zrak. Chráňte detské oči! Flexibilná stolová lampička s úspornou LED žiarovkou a s odporúčanou intenzitou 500 lx detský zrak chráni. 

 

študentská izba s modernou tapetou konečného vesmíra

 

Pri písaní úloh alebo čítaní kníh je dôležité, aby si dieťa netienilo, preto by mal mať pravák lampičku na ľavej strane a ľavák na pravej. Stolová lampička by mala osvetľovať stôl z výšky približne 30 cm. Podrobné informácie o osvetlení v detskej izbe nájdete v článku: Ako osvetliť detskú izbu.

 

dievčenská detská izba

 

Úložný priestor hrá prvé husle

Zabudnite na rozhádzané oblečenie, časopisy alebo zošity po celej izbe. Myslite prakticky a vybavte detskú izbu s dostatočným množstvom úložného priestoru! Zakomponujte do interiéru drevené alebo farebné úložné boxy, nápadité organizéry alebo moderné úložné kontajnery.

 

úložný priestor v detskej izbe - farebné úložné kontajnery

 

Detská izba školáka potrebuje knižnicu a efektívne rozloženie úložného priestoru na písacom stole. Využite svoje kutilské schopnosti a vášeň pre interiérový dizajn. Zmajstrujte svoj vlastný originálny organizér na stenu. Nápaditý organizér na stenu šetrí miesto na stole a ponúka "domov" pre všetky školské potreby a pomôcky.

 

písací stôl, zábavný plagát na stenu s foto psa úložný priestor pre písacie potreby

 

Inteligentný dizajn

Mapa sveta by v detskej izbe nemala chýbať. Obraz mapy sveta na korku alebo samolepiaca tapeta s mapou sveta sú určené malým aj veľkým bádateľom a budúcim cestovateľom. Mapy sveta v pútavom dizajne pomôžu každému študentovi spoznávať svet a geografiu jednoduchou hravou formou. Učenie sa vďaka obrovskej nápaditej mape stane pre začínajúcich školákov zábavnejšie a zaujímavejšie.  

 

   Obraz mapa sveta s dominantami

 

Vyfarbite detský svet 

Detská izba pre školáka by mala hýriť farbami. Je vedecky známe, že farby dokážu ovplyvniť naše nálady, myslenie a emócie. Detská izba potrebuje farebnú injekciu. Zelená, modrá alebo ružová? Pri zariaďovaní izby pre školáka je úplne jedno či sa jedná o chlapčenskú alebo dievčenskú detskú izbu. Vo všeobecnosti zelená farba pomáha pri sústredení, oranžová zlepší náladu, červená stimuluje kreativitu a svetlo modrá upokojuje. Pridajte farby pomocou bytových dekorácií, oživte steny, ale nábytok vždy vyberajte v univerzálnych a neutrálnych farbách.

 

 farebné izbové dekorácie v detskej izbe, plagát s lamou  plagát na stenu s motívom leňochoda

 

Vitajte v ríši detskej fantázie

Máte doma malého dobrodruha, nadanú tanečnicu alebo budúceho muzikanta? Pýtate sa ako pretransformovať detskú izbu podľa predstáv malého študenta? Rafinované a praktické riešenie predstavujú tapety.  

 

moderná fototapeta s chlapcom na bicykli Fototapeta cesta do Paríža

 

Tapety na stenu do detskej izby prinášajú hneď niekoľko výhod:

 • tapety ponúkajú atraktívny dizajn interiéru, vďaka originálnym pestrofarebným motívom,
 • ľahko sa aplikujú, a ak dokonca použijete samolepiace tapety dokážete ich aj rýchlo odstrániť,
 • tapety sú ideálnym riešením, ako ozvláštniť interiér detskej izby,
 • môžete ich bez problémov vyčistiť - pokiaľ nedáte dopustiť na nové trendy, samolepiace tapety jednoducho vymeníte za aktuálny trend.

Ponuka je vskutku pestrá. Prispôsobte štýl izby a motív tapety záľubám dieťaťa, jeho obľúbeným kresleným postavičkám alebo športovým aktivitám.

 

detská izba s tapetou motýľa  chlapčenská detská izba s tapetou hudby

 

Deti nepotrebujú izbu podľa najnovších trendov s extravagantným dizajnom. Každé dieťa naopak uprednostní stimulujúce prostredie, kde môže byť samé sebou, tvoriť, snívať a rozvíjať sa. Objavte čaro v jednoduchosti a efektivite. Kreativite sa medze nekladú a pre zosilnenie puta medzi vami a vašim školáčikom tvorte spolu, vyberajte písací stôl alebo tapetu na stenu spoločne. Komunikujte, robte kompromisy a predovšetkým sa pri zveľaďovaní kráľovstva vášho malého študenta obaja zabavte a užite si to.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii