EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Ako zariadiť interiér, ktorý pohladí na duši?

Ako zariadiť interiér, ktorý pohladí na duši?

Nikola Zemková Štvrtok 10. 02. 2022 Tipy a inšpirácie

Doma sa všetci chceme cítiť dobre. Interiér si zariaďte tak, aby ste sa v ňom cítili príjemne. Prinášame vám niekoľko tipov na zariadenie interiéru, ktorý pohladí na duši. Inšpirujte sa a prispôsobte si ich tak, ako sa vám páči. 

 

Farba ovplyvní celý váš deň

Začnite s výberom správnych farieb. Farba na stenu neovplyvňuje len priestor, v ktorom ju použijete. Dokáže ovplyvniť aj to, ako sa cítite. Zoznámte sa s farbami a ich účinkami, s ktorými sa v interiéroch stretávame najčastejšie. 

 • Červená je symbolom energie a vášne. Nepatrí do izieb, v ktorých má zavládnuť harmónia a pokoj. Povzbudzuje chuť do jedla. Dobre si rozmyslite, či jej prítomnosť v kuchyni v tomto prípade stojí za to. 
 • Ružová je romantická farba. Vo svetlejších odtieňoch ju pokojne použite v spálni. Keď sa chcete vyhnúť nedorozumeniam, jej výber prekonzultujte s partnerom. Ružová by sa vašej polovičke nemusela páčiť.
 • Oranžovú dajte do izby, v ktorej bude dosť svetla. Navodzuje pocit stability a tepla a podporuje trávenie
 • Zelená je farbou prírody. Upokojuje a vzbudzuje pocit bezpečia. Použite ju v obývačke alebo v spálni, nepreháňajte to s ňou. Pokiaľ použijete až príliš zelenej, bude to mať negatívny dopad.
 • Pri modrej sa vám bude dobre meditovať. Ochraňuje a podporuje myslenie. Hodí sa do spálne, pracovne a kúpeľne. Spojte ju s teplými farbami, aby nepôsobila chladne. 

 

 

 

 • Žltá je zdrojom energie. Do spálne ju nedávajte. Nedovolí vám zaspať. 
 • Fialová odbúrava stres. V spálni a kúpeľni sa pri nej príjemne zrelaxujete. 
 • Purpurová podporuje plodnosť. V spálni ju odporúčame použiť prostredníctvom doplnkov. Je totiž dosť výrazná. 
 • Hnedá vo všetkých svojich odtieňoch pôsobí bezpečne a stabilne. Obývaciu izbu príjemne zútulní. 
 • Pokiaľ túžite po čiernej farbe, spojte ju s bielou a získate zaujímavú kombináciu plnú energie
 • Biela je stará dobrá klasika, ktorú môžete bez problémov použiť v každej izbe. Je symbolom čistoty, ale pôsobí dosť sterilne. Keď sa pre ňu rozhodnete, pohrajte sa s výberom doplnkov, aby ste izbu zútulnili. 

 

 

 

Kuchyňa neslúži len na varenie

Najviac spoločne strávených chvíľ s rodinou prežívame v kuchyni. Jedlo spája. Najmä dobrý nedeľný obed. Pri ňom sa rodiny stretávajú najčastejšie. Moderné kuchyne nemajú len dobre vyzerať. Musia byť v prvom rade funkčné. Varenie a pečenie si vyžaduje veľa kuchynských potrieb, ktoré by mali byť po ruke. Kuchyňa je srdcom domova. Vychádza z nej také zvláštne teplo. Sú štýly, ktoré túto energiu znásobujú. Napríklad provensálsky a rustikálny. Spojte tieto štýly s modernými prvkami a vytvorte osviežujúci kontrast. Viac štýlov nespájajte. Harmónia, ktorú túžite vytvoriť sa rýchlo vytratí. Podvedome budete cítiť, že to nie je ono a v kuchyni sa nakoniec nebudete cítiť príjemne. 

 

 

 

Wellness na každý deň

Kúpeľňa nemusí byť založená len na kachličkách a sanite. Kúpeľňový nábytok je doplnok, ktorý môže z obyčajnej kúpeľne vytvoriť očarujúce miesto. Imitácia dreva, vždyzelené rastliny, farebné doplnky a uteráky z kúpeľne vyčarujú oázu pokoja a kúpeľňa sa stane vašim obľúbeným miestom na relax. Pri horúcom kúpeli so soľou do kúpeľa alebo pár kvapkami esenciálneho oleja si vytvoríte domáci wellness. Pokojne si zapáľte sviečku a nalejte si pohár vína. Nájdite si chvíľu len pre seba a doprajte si oddych, ktorý si po únavnom dni, či celom týždni zaslúžite. Kúpeľňa nie je určená len na základnú hygienu, ktorú ráno a večer absolvujete už automaticky. Vyťažte z nej všetko, čo ponúka. 

 

 

 

Obývačka, v ktorej sa budete cítiť dobre

Obývačka patrí k najobľúbenejším častiam domu. Prijímate v nej návštevy a trávite tu najviac voľného času. Akou farbou sa v nej obklopiť už viete. Nábytok si vyberajte podľa toho, do akého štýlu ju chcete smerovať. Na nový nábytok sa zamerajte, keď chcete obývačku zariadiť moderne. Keď túžite po teple domova a útulnosti, dajte druhú šancu nábytku, ktorý už máte doma. Vylepšite si ho. Zmeňte mu farbu, úchyty, doplňte kovanie. Vytvorte si originálne kúsky s vašim rukopisom. Ručná práca zanecháva stopu, ktorú v priestore cítiť. Príjemne hreje.

 

 

 

Obrazy na stenu patria medzi dekorácie, ktoré pomôžu vytvoriť tú pravú harmonickú atmosféru. Vyberte si menej výrazný obraz, aby ste v priestore dotvorili súlad. Pri pohľade na obraz by mal vo vašej duši zavládnuť pokoj. Obrazy prírodykvetov alebo jemné zátišie sú zaujímavé motívy, ktoré nepôsobia prvoplánovo. Veríme, že nakoniec budete na obrazy pozerať častejšie ako na televíznu obrazovku. V nej toľko pokoja, koľko obrazy do obývačky ponúkajú, nenájdete.

 

Presne také, aké potrebujete

Sú chvíle, keď v obývačke potrebujete veľa svetla, ale aj také, kde veľa svetla v priestore prekáža. Kvalitný luster do obývačky vám dokáže ponúknuť presne také osvetlenie, aké potrebujete. Nemusíte sa obmedzovať len na svetlo a tmu. Intenzitu a farbu svetla si môžete nastaviť. Osvetlenie dnes ponúka široké možnosti, dokonca sa dokáže prispôsobiť aj vám. 

 

 

 

Spálňu nepodceňujte

Na spánok by ste si mali vyhradiť 8 hodín denne. Potrebujete nabrať veľa energie, aby ste na druhý deň ráno boli fyzicky a psychicky fit. Spálňa nie je skladiskom, do ktorého uložíte všetko, čo momentálne nepotrebujete. Je to vaša izba, v ktorej prežívate všetky svoje radosti a smútky. Doprajte jej voľnosť a pred spaním ju poriadne vyvetrajte. Príjemnú oddychovú atmosféru vám pomôžu navodiť, napríklad tapety na stenu. Nalepte ich za čelo postele. Mandaly, Budha, Strom života, Feng Shui, či anjeli. Motívy, ktoré sú pre spálňu priam stvorené. Pred spaním si zapáľte sviečku a pustite si príjemnú relaxačnú hudbu. Urýchlite tým zaspávanie.

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii