Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
Magický Halloween. Pripravte sa na najstrašidelnejšiu noc v roku!

Magický Halloween. Pripravte sa na najstrašidelnejšiu noc v roku!

Lucia Plasa Streda 06. 10. 2021 Tipy a inšpirácie

Duchovia, svietiace oči vo vyrezávaných tekviciach, kostry a obrovské pavučiny. Halloweenska noc sa nepatrne blíži. Máte už zaobstaranú tú najstrašidelnejšiu halloweensku masku? Pripravte sa spolu s nami na halloweensku noc plnú nezabudnuteľných, možno aj trošku strašidelných zážitkov. Poradíme vám ako zariadiť originálny halloweensky kútik, a ako upraviť interiér či exteriér.

 

halloween výzdoba

 

Halloweenska tradícia

Ktorá tekvica je vašim favoritom? Strašidelná, desivá alebo veselá a vysmiata? Halloween patrí k populárnym americkým sviatkom, ktorý sa oslavuje v rozličných kútoch sveta, vždy 31. októbra. Každý si už tradične vyreže vlastnú tekvicovú "príšeru", ktorú následne umiestni do záhrady, pred vchodové dvere, na okno, balkón, dokonca aj do interiéru. Už po dlhé roky sa traduje, že počas halloweenskej noci k nám prichádzajú duše zosnulých. Niektorí veria, že vyrezané tekvice so zapálenou sviečkou duchov vítajú a zlých škriatkov odháňajú. 

 

tekvicová výzdoba pred vchodovými dverami tekvicová výzdoba

 

Postup pri vyrezávaní tekvice:

Vyrezávanie tekvíc je skutočná zábava. Prívrženci Halloweenu sa už nevedia dočkať, kedy sa konečne budú môcť pochváliť svojim umeleckým dielom. Niektorí sa uskromnia s klasikou, iní do vyrezávania tekvice dajú srdce, fantáziu a kreativitu. Čomu dáte prednosť vy, zlej a desivej tekvici s krvilačným pohľadom a malou tekvičkou v ústach alebo tekvici s vysmiatou tvárou? 

 

vyrezané tekvicové strašidelné hlavy

 

Vytvorte si novú rodinnú tradíciu. Vyrezávajte tekvice spoločne! Je to skvelá činnosť, ktorá utuží rodinne puto a určite si ju obľúbia aj najmladší členovia rodiny. Ako si vyrezať tú NAJ tekvicovú hlavu? 

 • Vyberte si svoju tekvicovú "kráľovnú" a dôkladne ju umyte. 
 • Pripravte si poriadne ostrý nôž a aj jeden menší nožík, vďaka ktorému tekvicu vyšperkujete do posledného detailu. 
 • Ako prvý odrežete "poklop" tekvice, ktorý musíte zrezať šikmejším rezom.  
 • Potom tekvicu dôkladne vydlabte, nezabudnite aj na poklop. S vydlabanej časti môžete pripraviť fantastický tekvicový koláč. 
 • Zmývateľnou fixkou si načrtnite motív, podľa ktorého chcete tekvicu vyrezať. 
 • Detaily doladíte pomocou šikovného malého nožíka.
 • Nakoniec do vnútra vložte sviečku alebo aj aj LED osvetlenie.
 • Pokiaľ chcete vaše majstrovské dielo udržať pri živote čo najdlhšie, potrite dužinatú časť vazelínou. 

 

svietiaca tekvicová hlava tekvicová vyrezaná hlava svietiaca

 

Tvorivá halloweenska dielňa

Tekvica je neodmysliteľnou súčasťou jesennej výzdoby. Typická oranžová tekvica s vyrezanými očami, nosom a ústami jednoznačne nesmie chýbať počas strašidelnej halloweenskej noci v každej domácnosti. Ak sa radíte k zručným, šikovným a predovšetkým trpezlivým majstrom, s tekvicou sa môžete vyhrať. Sova alebo lietajúca striga na metle vyrezaná v tekvici, nostalgická jeseň zobrazená na tekvici. Kreativite sa medze nekladú, preto ak máte čas a chuť, s ostrým nožíkom a pomocou predlohy dokážete vyčarovať skutočne famózne tekvicové diela. 

 

vyrezávanie do tekvice vyrezané tekvicové strašidelné hlavy

 

Originálny interiér s halloweenskou výzdobou

Temná až desivá atmosféra je tou správnou šálkou kávy pre halloweensku noc. Pavučiny a netopiere po stenách, visiaci kostlivci, lietajúce strašidlá a tekvice s diabolským výrazom. Sviečky, svietniky, lampáše nesmú chýbať. Umiestnite ich na parapety alebo nad krb, každopádne čo najďalej od detí, aby ste predišli zbytočným nehodám. Ako alternatívu za pravé sviečky môžete zvoliť sviečky na baterky. Lacná a efektívna výzdoba na Halloween sú aj balóniky so strašidelným motívom alebo papierové tekvicové girlandy. Nezabúdajte na magický kútik so sladkosťami a inými maškrtami, ktorý je pre Halloween nevyhnutnosťou.

 

 halloweenske perníčky 

 

Symboly halloweenskej noci: 

 • vyrezaná tekvicová hlava,
 • pavučiny a veľké čierne pavúky, 
 • kostry, kosti a hrôzostrašné lebky,
 • lietajúca striga na metle, 
 • duchovia, strašidlá a rôzne príšerky, 
 • falošná krv všade navôkol, 
 • kostýmy,
 • netopiere, čierne mačky a havrany. 

 

 

 

DIY výzdoba na Halloween

Halloweenske dekorácie môžete vyrobiť z papiera, z plechoviek alebo zo sklenených pohárov. Pri tvorení sa najviac používajú typické halloweenske farby - oranžová a čierna. Frankensteina alebo strašidlá z plastových pohárov vyrobíte aj s vašimi najmenšími pomocníkmi. Netopiere, čiernu pavučinu a malé oranžové tekvičky vystrihnuté z papiera zvládnu aj tí menej zruční. Originálne hrôzostrašné svietniky zmajstrujete zo starých pohárov na zaváraniny. Nápadité halloweenske inšpirácie nájdete vo videu: DIY dekorácie. 14 nápadov, ako si vyrobiť domáce ozdoby na Halloween (14 easy crafts ideas at home for Halloween). 

 

Halloweensky kútik pre malé aj veľké strašidlá

Oslávte Halloween vo veľkom štýle! Pripravte halloweensky večierok. Ak aj neoslavujete Halloween, príležitosť na pekelne dobrú párty sa nájde vždy. Čo na halloweenskej párty nesmie chýbať? Sviečky, sladkosti, desivé zvuky a samozrejme tradičná halloweenska výzdoba.

 

halloweensky kútik so sladkosťami halloweenske lízatka

 

Vychutnajte si najstrašidelnejšiu noc v roku plnými dúškami. Občerstvenie s halloweenskou tematikou navodí na párty tú správnu strašidelnú atmosféru. Sladkosti v hlavnej úlohe! Najrôznejšie typy cukríkov sú vítané, ale ani lahodným muffinom a cupcakom s netopierom alebo diabolskou tekvicou nikto nepohrdne. Zákerné marshmallows cukríky, makrónky s desivými tvárami, kosti z bielkových pusiniek a netradičné múmie zabalené v lístkovom ceste ulahodia malým aj veľkým "koledníkom". Pokiaľ máte radi slovenskú klasiku - stavte na perníčky, ktoré následne vyzdobte spolu s deťmi v halloweenskom "duchu". 

 

muffiny na Halloween strašidelné šišky na Halloween

 

Ako sa pripravujete na Halloween vy? Inšpirujte nás a napíšte nám do komentáre vaše 3 halloweenske TOPY:

 • opíšte nám najstrašidelnejšiu masku,
 • halloweensku maškrtu, bez ktorej si halloweensky kútik neviete predstaviť, 
 • obľúbený motív vyrezaný na tekvici. 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii