EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Prineste jesennú atmosféru do vášho interiéru

Prineste jesennú atmosféru do vášho interiéru

Lucia Plasa Štvrtok 30. 09. 2021 Tipy a inšpirácie

Zber jabĺk, výber tekvice, hrabanie lístia, sychravé počasie, chladné večery. Jeseň sa už hlási o slovo. Ste na ňu pripravení? Pestrofarebná jeseň nemusí byť vôbec plná nostalgie a smútku, práve naopak. Spoznajte aj vy čaro jesennej atmosféry. Ako zútulniť domov počas melancholických jesenných dní? Aké jesenné dekorácie na stôl zvoliť? Využite prírodný materiál, ktorý nám pani Jeseň ponúka a vytvorte jedinečný interiér s pravými jesennými vibráciami.

 

jesenná výzdoba

 

Ponorte interiér do farieb jesene

Jeseň hýri farbami. Žltá, zelená, červená, hnedá, oranžová, khaki alebo aj neutrálna béžová farba predstavujú typické jesenné farby, ktoré by pri zdobení interiéru nemali chýbať. Magické farby jesene perfektne vyplnia interiér, ale aj exteriér vášho domova. Nápaditá pestrofarebná girlanda z lístia, vzorovaná posteľná bielizeň s motívom listov, tekvicová výzdoba pred dverami, balkón vyzdobený vresom obyčajným, to všetko predstavuje dokonalý jesenný mix. 

 

jesenná výzdoba 

 

Vence na dvere s jesennou tematikou 

Krásne prútené vence môžu zdobiť aj vaše dvere. Klasické vence na dvere môžete jednoducho kúpiť alebo si ich aj sami vyrobiť. Využite kreatívneho ducha, ktorý sa vo vás skrýva. Výroba prútených vencov je skvelá aktivita počas sychravých jesenných večerov. Ak si chcete prácu uľahčiť, v obchode hravo nájdete predpripravený základ na veniec, ktorý si dozdobíte doma. 

 

 

 

Čo budete na výzdobu venca potrebovať?

  • tavnú pištoľ,
  • polystyrénový veniec alebo predpripravený prútený veniec,
  • špagát alebo stuhu,
  • prírodné poklady - červenú jarabinu, šišky, sušené kvety, obilný klas, šípky, mach, gaštany, opadané lístie.

Návod ako vyrobiť krásny jesenný veniec na dvere nájdete vo videu: Jesenný veniec. Pri tvorení môžete ísť krok po kroku alebo môžete pridať prvky, ktoré sú vášmu srdcu blízke s presvedčením, že do jesennej tematiky zapadnú.

 

Jeseň na plátne

Príroda je počas jesene fantastickou inšpiráciou pre každého umelca. Hotový balzam pre dušu. Jesenná symfónia farieb vám ulahodí nielen po vizuálnej stránke, ale aj po umeleckej. Jesenné dekorácie na stenu predstavujú praktický a efektívny nástroj, ako vdýchnuť interiéru výnimočnosť a punc originality. Jeseň zobrazená na plátne nabije interiér melanchóliou, ale aj farebnou injekciou. Obrazy s prírodným motívom sú tiež nadčasovým trendom, nie len sezónnou záležitosťou. Ale ak predsa len túžite po niečom jesennom, prezrite si obrazy so sezónnym motívom, vytvorené našou šikovnou grafičkou. Obrazy sú jedinečné a unikátne, garantujeme vám, že ich nájdete len u nás.

 

  

 

Tekvica, kráľovná jesene

Tekvica, symbol jesene. V tradičných jesenných dekoráciách hrá tekvica prvé husle. Malá, veľká, oranžová, žltá alebo aj zelená. Z tekvici môžete pripraviť, okrem lahodnej tekvicovej polievky aj jedinečné dekorácie do bytu. Unikátna tekvicová váza plná kvetov alebo mini tekvicové sviečky by na jedálenskom stole počas jeseni mali zaujať svoje čestné miesto. Pri skrášľovaní interiéru s jesennou tematikou môžete použiť aj tekvicové vankúšiky alebo keramické tekvice v zlatej, striebornej či elegantnej medenej farbe. 

 

jesenná výzdoba z tekvíc pred vchodom dverí jesenná výzdoba

 

Náš tip: Nemáte ešte žiadnu rodinnú tradíciu? Čo tak strašidelná tekvica? Či už Halloween oslavujete alebo nie, vyrezávanie tekvíc patrí k aktivite, ktorá utuží rodinného ducha a podporí detskú kreativitu. Na výrobu potrebujete len tekvicu na vyrezávanie a ostrý nôž. Nezabúdajte na sviečku, ktorú vložíte po vyrezaní do tekvice. Vďaka nej docielite skutočnú Halloweensku atmosféru.

 

vyrezávanie do tekvice vyrezané tekvicové strašidelné hlavy

 

Gaštany, šišky alebo listy?

Príroda je na jeseň veľmi štedrá. Vyťažte z nej maximum! Nazbierajte popadané gaštany a šišky a vytvorte si originálne jesenné dekorácie do bytu. Jesenné dekorácie zo šišiek využijete aj ako zimné dekorácie.  Dekorácie z gaštanov ako je gaštanové srdce, gaštanový veniec alebo originálny svietnik z gaštanov zažiaria nielen ako výzdoba pred dverami, ale aj ako moderná jesenná výzdoba nad krbom alebo na jedálenskom stole. 

 

 jesenné dekorácie jesenné dekorácie

 

Náš tip: Jeseň je ako stvorená pre tvorivé dielničky s vašimi deťmi. Tvorenie s deťmi je výbornou aktivitou, ktorá pomáha rozvíjať detskú zručnosť, fantáziu a tvorivosť. Užijete si kopec zábavy pri strihaní, lepení alebo maľovaní. Roztomilý ježko z lístia, šišiek alebo z gaštanov sa rýchlo udomácni v detskej izbe vášho malého umelca. 

 

 

 

Originálne jesenné dekorácie na stôl

Čo nesmie u vás doma na stole počas jesene chýbať? Voňavé jabĺčko, sviečka s jesennou arómou, dekorácie zo šišiek alebo z tekvice? Prestrite stôl pod taktovkou jesene! Vyzdobte centrum jedálenského stola menšími tekvicami rôznych farieb, pridajte gaštany, šišky, žalude a aj trochu zelených vetvičiek. Výzdobu môžete naaranžovať do stredu stola alebo ju roztiahnuť po celej dĺžke jedálenského stola. Ak sú vaše dvere do krajiny fantázie a kreativity zatvorené, váza so šípkami alebo vetvičkami s farebným lístím úplne ako dekorácia na stôl postačia. 

 

jesenná výzdoba jesenné prestieranie

 

DIY dekorácia: Jesenná ikebana ako od  pravej kvetinárky! Tekvica naplnená čerstvými rezanými kvetmi. Ako na to? Klasická zelená hmota na aranžovanie poslúži ako základ pre vaše umelecké dielo z kvetov. Zelenú hmotu nechajte nasiaknuť vodou, položte do tekvice, ktorú ste si pred tým dôkladne vydlabali a vystlali igelitom. Potom sa nechajte unášať na tvorivej vlne a naaranžujte si čerstvé kvety podľa vašich predstáv. Ak si jesennú ikebanu neviete predstaviť, pozrite si návod vo videu: Dekorácie z tekvice.

 

Sviečky v hlavnej úlohe

Jesenný nádych v obývačke? Nemáte krb a túžite prežiť chladné jesenné večery v teple domova? Použite silu a teplo sviečok! Zababušte sa do vašej obľúbenej deky, zapáľte si vonné sviečky a oddajte sa romantickej atmosfére, ktorú magická jesenná výzdoba ponúka. Dlhé chladné večery pri sviečkach vás naladia na príjemnú  jesennú nôtu. Pri výzdobe môžete použiť lampášiky alebo handmade svietniky zo starých zaváraninových pohárov. Ako vyrobiť originálny svietnik si môžete pozrieť vo videu: 10 fantastických nápadov na jeseň, ktoré si môžete pripraviť doma (10 Fantastic Fall Themed Crafts To Make  At Home).

 

jesenná výzdoba svietnik na jesennú výzdobu

 

Užívajte si jeseň plnými dúškami. Prežite nezabudnuteľné momenty plné smiechu a lásky v rodinnom kruhu v útulnom jesennom interiéri, ktorý navodí skutočné teplo domova. Uvarte si horúcu čokoládu, upečte famózny jablkový koláč, zapáľte aromatickú sviečku a vychutnajte si interiér s jesenným nádychom. Do zdobenia nezabudnite zapojiť aj rodinu alebo kamarátov. Dúfame, že sme vo vás zapálili "ducha" jesene a už sa tešíme na vaše jesenné inšpirácie.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii