Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
Štýlové tapety v geometrických tvaroch

Štýlové tapety v geometrických tvaroch

Nikola Mihalisková Štvrtok 22. 08. 2019 Tapety a materiály

Fototapiet v geometrických tvaroch sa už báť nemusíte! Sú obľúbenou voľbou pri zariaďovaní interiéru. Pozitívnou vlastnosťou pri tapetách v geometrických tvaroch je ich jednoduchá kombinovateľnosť s dekoračnými prvkami, nábytkom a ostatným vybavením. Už dávno nie sú vzorované tapety len fototapetami, ktoré znázorňujú geometrické tvary ako trojuholníky, obdĺžnikykruhy, štvorce, kocky, ovály, mozaiky a ďalšie. Pre deti sú typické tapety hviezdičiek a bubliniek. Okrem pôvodných geometrických tvarov existujú aj nové vzory, ktoré sa stali veľkým trendom tohto roka. Ide o klasické tvary kombinované s inými prvkami, respektíve pôvodné vzory v zložitejšom prevedení. Fototapety prinesú do vašej domácnosti moderný vzhľad. Môžete ich aplikovať do každej miestnosti! Dokážu vás vzory inšpirovať k vytvoreniu štýlového interiéru? Predstavujeme vám pár tipov.

Tapeta v geometrických tvaroch - mozaika dovido  Tapeta v geometrických tvaroch - bublinky dovido

 

Klasické vzory sú o to zaujímavejšie, ak sú upravené o grafické prvky. Inovácia je podľa dizajnérov nevyhnutná aj v tomto smere. Dobrou voľbou sú tapety, ktorých vzory sú asymetrické. Vyvolávajú totiž pocit, že sa tvary na stene pohybujú a tiež dodávajú interiéru určitú dynamiku. Ak máte radšej jednoduchosť, stavte na takzvané čisté vzory, napríklad kocky na bielom podklade. Pomocou kociek vytvoríte ilúziu zväčšeného priestoru. Fototapetou kociek urobíte veľký dojem na vašu návštevu a to aj napriek tomu, že tapeta kociek vyzerá tak jednoducho!

Tapeta v geometrických tvaroch - asymetrické trojuholníky  Tapeta v geometrických tvaroch - čistý vzor kociek

 

Geometrický CHEVRON vzor tapety

Chevron vzor je geometrický vzor do tvaru V. Pozostáva z diagonálnych pásov, ktoré sa spájajú. Chevron vzor je nadčasovým vzorom vo svete dizajnu. Navyše je veľmi obľúbený v čiernobielom prevedení! V skratke môžeme povedať, že ide o znásobený vzor V. Vzor dominuje hlavne vďaka svojej jednoduchosti a elegancii. Samozrejme môžete zvoliť aj výraznejšie farby tapiet. Okrem klasického vzoru poznáme ešte Chevron vzor, ktorý vyzerá ako prepletaný vrkoč. Ak chcete umiestniť do vašej domácnosti tapetu so skrytým geometrickým vzorom, práve toto je pre vás to ideálne riešenie. Fototapety rozžiaria priestor a dodajú miestnosti dynamiku. Chevron vzor je vhodné kombinovať s prírodným materiálom ako je drevo alebo ratan. Ak vás tento vzor zaujal, o tapetách s imitáciou prírodných materiálov v kombinácii s Chevron vzorom sme písali v tomto článku. Chcete docieliť organický či prirodzený efekt?  Ďalej už hľadať nemusíte!

Tapeta v geometrických tvaroch - chevron vzor  Tapeta v geometrických tvaroch - chevron prepletaný vzor

 

Tapeta s GRAFICKÝMI TROJUHOLNÍKMI

Táto neobyčajná tapeta malých farebných trojuholníkov dokáže zmeniť priestor na nepoznanie. Videli ste už rozkošnejšiu tapetu? Nemyslíme si. Okrem farebnej kombinácie je používané aj čiernobiele prevedenie s čiernymi trojuholníkmi. Grafické trojuholníky prinášajú do interiéru teplo, hravosť a dynamickosť. Preto je fototapeta s malými trojuholníkmi vhodná aj do detských izieb. Tapeta je charakteristická tým, že sú trojuholníky rozmiestnené v rôznych smeroch. Ak chcete niečo viac usporiadané, skúste trojuholníky umiestnené v jednom alebo v dvoch smeroch.

Tapeta v geometrických tvaroch - grafické farebné trojuholníky  Tapeta v geometrických tvaroch - grafické trojuholníky

 

Škandinávske GEO TROJUHOLNÍKY

Škandinávsky štýl je populárny, veľa vzorov má pôvod práve v severských krajinách. Nemožno sa čudovať, že aj geometrické tvary sú súčasťou ich dizajnu. GEO trojuholníky symetrickým vzorom opakujúcich sa obrazcov v tvare pripomínajúcom diamant. GEO trojuholníky sú inšpirované retrom, no aj napriek tomu sú veľmi moderné. Najpoužívanejšou kombináciou sú GEO trojuholníky v žlto-šedej farbe. Tapety geometrických tvarov sa perfektne hodia do každej miestnosti obzvlášť predsiene, obývačky a spálne. 

Tapeta v geometrických tvaroch - šedé geo trojuholníky  Tapeta v geometrických tvaroch - farebné geo trojuholníky

 

Tapeta KLASICKÝCH TROJUHOLNÍKOV  

Z trojuholníkových tapiet, ktoré sme vám predstavili je táto tapeta najviac podobná klasickému geometrickému tvaru. Opakujúce sa tvary tapiet sú usporiadané symetricky alebo sa prelínajú cez seba. Vzory pripomínajúce papierového draka môžete využiť nielen vo svojej domácnosti. Perfektne sa hodia do múzeí! Ak chcete ozdobiť tapetou všetky steny v malej miestnosti, odporúčame vám zvoliť si tapetu klasických trojuholníkov v svetlejších odtieňoch. Tie totiž miestnosť opticky zväčšia!

Tapety v geometrických tvaroch - tmavšie klasické trojuholníky  Tapety v geometrických tvaroch - svetlejšie klasické trojuholníky

 

Monochrómna PRUHOVANÁ tapeta

Monochrómna pruhovaná tapeta sa radí medzi tie odvážnejšie vzorované tapety. Má štýlový dizajn, ktorý vytvára široký čierny a biely prúžok. Tieto prúžky sa spravidla striedajú. Pruhované fototapety sú veľmi univerzálne. Ak ste kreatívni, môžete ich umiestniť podľa svojej potreby či už vertikálne alebo horizontálne. Tapety tohto druhu sa stávajú stále viac obľúbenými, pretože pôsobia veľmi moderne. Pruhy nemusia byť len jednofarebné. Pruhované tapety sú k dispozícii vo viacerých farebných prevedeniach alebo vzoroch na pozadí. Farebné pruhované tapety dodávajú interiéru trošku luxusu, nemyslíte?

Tapety v geometrických tvaroch - monochrómne pruhy    Tapety v geometrických tvaroch - farebné pruhy

 

Tapeta so vzorom ZEBRY

Mysleli sme aj na milovníkov zvieracích vzorov. Prečo si nepriniesť trošku Tanzánie k vám domov? Najobľúbenejším motívom zvieracích tapiet je zebrí vzor. Klasická čiernobiela kombinácia je nanajvýš trendová. Samotný vzor dodáva priestoru eleganciu. Čo ak klasický vzor trošku viac zmodernizujeme? Moderný vzhľad fototapety s motívom zebry dosiahnete vtedy, keď zameníte bielu farbu za pestrejšiu, napríklad modrú, fialovú alebo ružovú farbu. Tak čo máte radi zvieracie vzory? Páči sa vám viac klasický čiernobiely zebrí vzor alebo ten modernejší?

Tapety v geometrických tvaroch - modrý zebrí vzor  Tapety v geometrických tvaroch - fialový zebrí vzor

 

Tapeta so vzorom PÚPAVY

Fototapeta tohto vzoru je novým prvkom, avšak práve ten vytvorí v interiéri atmosféru ako žiadny iný. Tapeta predstavuje vyobrazenie púpavy v zaujímavej forme. Najobľúbenejšími farbami, ktoré sa dajú dobre kombinovať so zvyškom interiéru sú farby zafíru, ružovej, bordovej, fialovej, béžovej, striebornej a čiernej. Vzor púpavy skvele ladí s podkladom v geometrických tvaroch, napríklad s pruhovaným pozadím. Jemne ilustrované vzory sú dokonalým doplnkom každého priestoru. V interiéri sa budete cítiť jedinečne, ľahko a voľne. Pri tomto vzore odporúčame voliť zvyšok príslušenstva a nábytku v podobnej farbe a štýle. 

Tapety v geometrických tvaroch - púpava s pruhovaným pozadím  Tapety v geometrických tvaroch - púpava v béžovej farbe

 

Najštýlovejší geometrický tvar - ŠESŤUHOLNÍKOVÁ tapeta

Minulé roky boli obľúbené tapety prevažne týchto geometrických tvarov: štvorcov, kruhov, trojuholníkov a diamantov. V roku 2019 dominujú práve šesťuholníkové tapety! Tento vzor je oveľa komplikovanejší než tvary, ktoré sa bežne pri tapetách používajú. Z toho vyplýva, že sme oveľa odvážnejší a občas nám jednoduchosť nestačí. Chceme byť predsa odlišní a jedineční! Aj napriek svojej zložitosti je šesťuholník univerzálnou tapetou. Hodí sa perfektne do minimalistického interiéru. Dá sa však ľahko kombinovať s iným prvkami a ostatným príslušenstvom. Niektoré tapety využívajú šesťuholníkový rám a vytvárajú tak 2D priestor, iné zas vytvárajú 3D perspektívu. Šesťuholníky sú hitom roku 2019, práve vďaka svojej zložitosti a rafinovanosti!

Tapety v geometrických tvaroch - šesťuholník  Tapety v geometrických tvaroch - realistický šesťuholník

 

Veríme, že sme vám priniesli inšpiráciu prostredníctvom geometrických vzorov. Je už len na vás či si vyberiete klasické tvary alebo niečo zložitejšie. Myslíte si, že šesťuholník je najštýlovejším geometrickým tvarom právom? Ktoré vzory vás najviac zaujali? Sme zvedaví, dajte nám vedieť!Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii