Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Japandi štýl bývania

Japandi štýl bývania

Nikola Zemková Streda 08. 09. 2021 Štýly bývania

Spojenie tradičného japonského wabi-sabi a chladného škandinávskeho štýlu. Dve na míle vzdialené kultúry, dva rôzne dizajny, ktoré spája pokojný a vyrovnaný prístup k životu. Ich kombináciou vzniká štýl japandi. Chladný škandinávsky štýl s nádychom východnej civilizácie. Poďte sa s nami pozrieť na toto netradičné spojenie. 

 

                                                                                                              Zdroj: porcelanosa.com

 

Prvky, ktoré v štýle japandi nesmú chýbať 

Príjemný, jednoduchý a minimalistický štýl, v ktorom prevláda vzdušnosť a pokoj. Nič v tomto štýle nie je naviac. Funkčnosť je na prvom mieste. Všetko, čím si domácnosť zariadite naozaj využijete. Japonská usporiadanosť je aj o tom. Doplnky si zakladajú na prírodnej nedokonalosti. Často sú robené ručne. Originálne. Rozprávajú svoj vlastný príbeh. Tradičná japonská keramika je to pravé. Jednoduchá. Funkčná. Nie gýčová.

 

 

 

Interiér vám pomôže zútulniť kombinácia prírodných materiálov. Prikrývky a vankúše majú byť jemné a teplé, aj keď si na tom Japonci nezakladajú. Japandi moderné bývanie vám pomôže docieliť aj kov, koža a betón. Pôsobí to tvrdšie, ale pri kombinácií jemných textílii s rôznou štruktúrou si to môžete dovoliť. 

 

                                                                                                           Zdroj: thegoodsheet.com.au

 

Nábytok je zaoblený a má jemné línie. Skrine tu nie sú vysoké a môžu mať asymetrické tvary. Výrazné ornamenty nechajte v Japonsku. Japandi ich nepotrebuje. Škandinávsky nábytok preferuje bielu a svetlé odtiene. Japonci zvládnu nábytok aj v tmavších, elegantne pôsobiacich farbách. Ich kombinácia dokáže vytvoriť netradičnú, ale napriek tomu harmonickú atmosféru. Drevená nemusí byť len podlaha. Drevený obklad na stenách je veľmi osviežujúci a drevo vo všeobecnosti každý priestor dokonale zútulní. Japonci ho vnímajú ako prepojenie človeka so zemou. Aj preto ho dávajú všade. Vytvorte si prostredie, ktoré upokojuje a je príjemné na pohľad. Drevený obklad môžete nahradiť aj tapetou s imitáciou dreva.

 

                                                                                                      Zdroj: thedesignedit.com.au 

 

Náš tip: Dizajnérske kúsky majú v tomto štýle svoje miesto, ale stačí jeden. Tento kúsok má byť pekný. Nič viac. Na stenu zaveste abstraktný obraz alebo čiernobielu fotografiu v jednoduchom ráme. 

 

 Obraz japonská maľba v čiernobielom prevedení

 

Nielen neutrálne a zemité 

Zamerajte sa na neutrálne svetlé farby. V Japonsku medzi favoritov patrí sivá, svetlá ružová a pastelová zelená. Zemité farby sa im tiež páčia, ale nedržia sa ich striktne. Indigovou a smaragdovou ich dokážu zaujímavo zvýrazniť. Škandinávsky štýl bývania sa radšej drží nenápadnosti a miernej strohosti, ale japandi umožňuje aj tieto odvážnejšie kombinácie

 

 

Japandi v živote aj v bývaní 

Japandi štýl nie je len o bývaní. Učí človeka sústrediť sa na seba. Na svoju podstatu a na to, čo naozaj potrebuje. Netreba sa zaťažovať zbytočnosťami. Ani v hlave, ani v bývaní. Stačí veľa svetla a veľa priestoru. Škandinávci majú svetla málo. Preto ho chcú mať všade. A veľa. Prirodzenému svetlu sa najviac priblížite kombináciou rôznych typov a teploty osvetlenia. Výhodou je, že ich môžete zapáliť všetky naraz alebo po častiach. Podľa toho, koľko svetla potrebujete. Drobné svetielka a sviečky bývanie zútulnia a dodajú jej jemnú dávku romantiky. 

 

                                                                                                         Zdroj: Powda Constructions

 

Náš tip: Pekné bývanie dotvoríte vždyzeleným kvetom. Jedným veľkým. Nie celou zelenou záhradkou. Kvetináč vyberajte pozorne. Je doplnkom, ktorý dokáže zmeniť celkový ráz izby. Nezabudnite na to. Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii