20% Valentine's day sale💝 V košíku použi kód: LOVE2023 *Vzťahuje sa len na Dovido produkty
Namaľujte si obraz podľa reprodukcií od svetoznámych maliarov (2. časť)

Namaľujte si obraz podľa reprodukcií od svetoznámych maliarov (2. časť)

Nikola Zemková Piatok 07. 01. 2022 Obrazy

V prvej časti Namaľujte si obraz podľa reprodukcií od svetoznámych maliarov sme vám predstavili maliarov zvučných mien. Poznáte ich pravdepodobne všetci. O mnohých maliaroch s pestrým životom a ešte pestrejšou tvorbou sa veľa nehovorí a to je škoda. V nasledujúcom článku vám predstavíme maliarov, s ktorých tvorbou sa v našom e-shope stretnete. Oživte steny svojho bytu obrazom, ktorý si sami vymaľujete a ktorý nebude mať doma každý. Buďte originálni.

 

 

Jean-Étienne Liotard

Narodil sa v Ženeve a prežil naozaj pestrý život. V umeleckej sfére sa venoval najmä maľovaniu portrétov. Maliarstvu sa začal venovať pod taktovkou profesorov Daniela Gardella a Jeana-Louisa Petitota. Zručne kopíroval ich emailové maľby a miniatúry. Študoval v Paríži a Ríme, kde namaľoval portrét pápeža Klementa XII. a niekoľkých kardinálov. V Konštantínopole si vďaka excentrickému osvojeniu orientálnych kostýmov vyslúžil prezývku "turecký maliar". Vo Viedni namaľoval portréty cisárskej rodiny, v Anglicku princeznú z Walesu. Po návrate do rodného mesta sa venoval maľovaniu krajiniek a zátišia.

 

 

 

Jedným z jeho najznámejších diel je pastel s názvom The Chocolate Girl, ktorý zobrazuje chyžnú servírujúcu čokoládu. Chyžná z obrazu bola inšpiráciou ilustrácie zdravotnej sestry, ktorá bola na Drosteho plechovkách od kakaa a stala sa neoddeliteľnou súčasťou tejto značky. Je symbolom blahodarného účinku čokoládového mlieka. S maľovaním podľa čísel si môžete Čokoládové dievča namaľovať aj sami. Liotard by sa určite potešil.

 

Émile Eisman-Semenowsky

Bol francúzsky maliar ruského, poľského a možno aj židovského pôvodu. V Paríži sa venoval sentimentálnym portrétom žien z vyššej triedy. Prispôsoboval ich súčasnému buržoáznemu vkusu. Maľoval aj akty a žánrové scény. V Alžírsku maľoval ženy v kroji a nebola mu cudzia ani orientálna tematika. Veľa jeho obrazov sa nachádza v Spojených štátoch a sú súčasťou súkromných zbierok. Obrazy Tea Time a Coquette in Dress môžete mať vo svojej súkromnej zbierke aj vy. Priložte ruku k dielu a vymaľujte si ich sami. Ich hodnota bude pre vás oveľa vyššia.

 

 

Francesco Hayez

Taliansky maliar pochádzal z pomerne chudobnej rodiny. Vychovávala ho teta, manželka bohatého majiteľa lodí a zberateľa umenia, ktorý ho v rozvoji maliarskeho talentu aktívne podporoval. Prijali ho na Akadémiu výtvarných umení, kde sa mu aktívne venoval Teodor Matteini. O tri roky neskôr nastúpil na Akadémiu di San Luca v Ríme. Bol riaditeľom Brerijskej akadémie v Miláne. Svoje diela často nepodpisoval, ani nedatoval. Predával aj diela, ktoré sám nenamaľoval. Celá jeho tvorba doteraz nie je známa. Často maľoval rovnaké obrazy alebo obrazy s minimálnymi zmenami. Jeho neskoršie práce sú inšpirované klasicizmom. V obrazoch skúmal biblické a fiktívne témy, prejavoval veľký záujem o taliansku históriu a zobrazoval kľúčové politické a sociálne postavy v historickom prostredí.

 

 

 

Obraz ikonický Bozk (Steamy Kiss) predstavuje zrod Talianska. Dnes je súčasťou milánskej galérie Brera. K oleju na plátne z palety Hayeza sa pravdepodobne nedostanete, ale k replike, ktorú si vymaľujete podľa čísel, áno.

 

Olga Boznańska

Poľská maliarka, ktorá nikdy nepatrila k žiadnej skupine, smeru, ani prúdu. V umení prezentovala vlastný pohľad. Dnes patrí k najväčším maliarkam v dejinách umenia. Na Akadémii výtvarných umení v Krakove študovať nemohla. Bola žena. Študovala súkromne a v štúdiu pokračovala mimo Krakov. Veľmi kritická bola k sebe, aj k ostatným maliarom. Svojich učiteľov v kritike neobchádzala. Za portrét maliara Paula Nauena získala zlatú medailu, v Londýne vyznamenanie za Portrét miss Mary Breme. Dostala ponuku učiť na Akadémii výtvarných umení. Na tú, kde ako žena študovať nemohla. Rozhodla sa ostať v Mníchove. Ako žena maliarka tam mala lepšie podmienky.

 

 

 

Nemaľovala len na plátno. Často používala lepenku. Páčili sa jej matné farby. Najradšej používala šedú. Stále jej dokázala dať iný odtieň. Záujem o jej portréty rástol. Stala sa prezidentkou Združenia poľských umelcov "Sztuka". V umení sa postupne uzatvárala do seba a zákaziek ubúdalo. Niekoľko jej obrazov kúpilo poľské Ministerstvo zahraničných vecí a varšavské Národné múzeum. Jej posledným veľkým úspechom bola účasť na benátskom Bienále v roku 1938. Predala tam päť obrazov. Dievča s chryzantémami patrí medzi jej najreprezentatívnejšie dielo. Dievča v krásnych modrých šatách môže visieť aj na stene vo vašej izbe. Vymaľujte si ho. Čísla vám prezradia, ako na to.

 

Albert Marquet

Maľoval najmä Paríž a jeho okolie. Mosty na Seine, nočné ulice, Paríž pod snehom alebo v slnečných lúčoch slnka. V sériách obrazov zachytával zmeny svetla, ktoré ovplyvňuje ročné obdobie a denný cyklus. Jednou z najznámejších je séria na tému Quai des Grands-Augustins, výhľad ktorý mal z okna svojho ateliéru. Patril do generácie postmodernizmu a podieľal sa na výstave "Fauves", ktorá sa odlišovala svojským ponímaním tvarov a farieb. Od fauvizmu neskôr upustil a jeho obľúbeným motívom sa stala voda. Seina, nábrežie, prístavy. Dnes sa jeho diela nachádzajú v zbierkach rôznych inštitúcií. Art Institute of Chicago v Chicagu, múzeu Ermitáž v Petrohrade a Múzeu moderného umenia v New Yorku. Reprodukcia obrazu Nude on a Blue Background môže zdobiť aj steny vašej spálne.

 

 

 

Auguste Toulmouche

Študoval kresbu, sochárstvo a maľbu. Prvé obrazy vystavoval už ako 19 ročný. Špecializoval sa na portréty. Často maľoval parížske ženy, ktoré patrili k vyššej buržoázii. Jeho diela si obľúbili vo Francúzsku a Amerike. Jeden z jeho obrazov, konkrétne La fille (Dievča) kúpil aj Napoleón III. Mal veľa prívržencov, ale aj odporcov. Mnoho jeho diel sa stále nachádza v súkromných zbierkach, ale niečo nájdete aj v Louvre, Múzeu výtvarného umenia v Bostone, Umeleckom inštitúte Sterling a Francine Clark a Museé des Beaux-Arts v Nantes. Reprodukciu The Kiss môžete mať aj u vás doma. Stačí že si ju podľa čísel vymaľujete.

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii