EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Namaľujte si obraz podľa reprodukcií od svetoznámych maliarov (2. časť)

Namaľujte si obraz podľa reprodukcií od svetoznámych maliarov (2. časť)

Nikola Zemková Piatok 07. 01. 2022 Obrazy

V prvej časti Namaľujte si obraz podľa reprodukcií od svetoznámych maliarov sme vám predstavili maliarov zvučných mien. Poznáte ich pravdepodobne všetci. O mnohých maliaroch s pestrým životom a ešte pestrejšou tvorbou sa veľa nehovorí a to je škoda. V nasledujúcom článku vám predstavíme maliarov, s ktorých tvorbou sa v našom e-shope stretnete. Oživte steny svojho bytu obrazom, ktorý si sami vymaľujete a ktorý nebude mať doma každý. Buďte originálni.

 

 

Jean-Étienne Liotard

Narodil sa v Ženeve a prežil naozaj pestrý život. V umeleckej sfére sa venoval najmä maľovaniu portrétov. Maliarstvu sa začal venovať pod taktovkou profesorov Daniela Gardella a Jeana-Louisa Petitota. Zručne kopíroval ich emailové maľby a miniatúry. Študoval v Paríži a Ríme, kde namaľoval portrét pápeža Klementa XII. a niekoľkých kardinálov. V Konštantínopole si vďaka excentrickému osvojeniu orientálnych kostýmov vyslúžil prezývku "turecký maliar". Vo Viedni namaľoval portréty cisárskej rodiny, v Anglicku princeznú z Walesu. Po návrate do rodného mesta sa venoval maľovaniu krajiniek a zátišia.

 

 

 

Jedným z jeho najznámejších diel je pastel s názvom The Chocolate Girl, ktorý zobrazuje chyžnú servírujúcu čokoládu. Chyžná z obrazu bola inšpiráciou ilustrácie zdravotnej sestry, ktorá bola na Drosteho plechovkách od kakaa a stala sa neoddeliteľnou súčasťou tejto značky. Je symbolom blahodarného účinku čokoládového mlieka. S maľovaním podľa čísel si môžete Čokoládové dievča namaľovať aj sami. Liotard by sa určite potešil.

 

Émile Eisman-Semenowsky

Bol francúzsky maliar ruského, poľského a možno aj židovského pôvodu. V Paríži sa venoval sentimentálnym portrétom žien z vyššej triedy. Prispôsoboval ich súčasnému buržoáznemu vkusu. Maľoval aj akty a žánrové scény. V Alžírsku maľoval ženy v kroji a nebola mu cudzia ani orientálna tematika. Veľa jeho obrazov sa nachádza v Spojených štátoch a sú súčasťou súkromných zbierok. Obrazy Tea Time a Coquette in Dress môžete mať vo svojej súkromnej zbierke aj vy. Priložte ruku k dielu a vymaľujte si ich sami. Ich hodnota bude pre vás oveľa vyššia.

 

 

Francesco Hayez

Taliansky maliar pochádzal z pomerne chudobnej rodiny. Vychovávala ho teta, manželka bohatého majiteľa lodí a zberateľa umenia, ktorý ho v rozvoji maliarskeho talentu aktívne podporoval. Prijali ho na Akadémiu výtvarných umení, kde sa mu aktívne venoval Teodor Matteini. O tri roky neskôr nastúpil na Akadémiu di San Luca v Ríme. Bol riaditeľom Brerijskej akadémie v Miláne. Svoje diela často nepodpisoval, ani nedatoval. Predával aj diela, ktoré sám nenamaľoval. Celá jeho tvorba doteraz nie je známa. Často maľoval rovnaké obrazy alebo obrazy s minimálnymi zmenami. Jeho neskoršie práce sú inšpirované klasicizmom. V obrazoch skúmal biblické a fiktívne témy, prejavoval veľký záujem o taliansku históriu a zobrazoval kľúčové politické a sociálne postavy v historickom prostredí.

 

 

 

Obraz ikonický Bozk (Steamy Kiss) predstavuje zrod Talianska. Dnes je súčasťou milánskej galérie Brera. K oleju na plátne z palety Hayeza sa pravdepodobne nedostanete, ale k replike, ktorú si vymaľujete podľa čísel, áno.

 

Olga Boznańska

Poľská maliarka, ktorá nikdy nepatrila k žiadnej skupine, smeru, ani prúdu. V umení prezentovala vlastný pohľad. Dnes patrí k najväčším maliarkam v dejinách umenia. Na Akadémii výtvarných umení v Krakove študovať nemohla. Bola žena. Študovala súkromne a v štúdiu pokračovala mimo Krakov. Veľmi kritická bola k sebe, aj k ostatným maliarom. Svojich učiteľov v kritike neobchádzala. Za portrét maliara Paula Nauena získala zlatú medailu, v Londýne vyznamenanie za Portrét miss Mary Breme. Dostala ponuku učiť na Akadémii výtvarných umení. Na tú, kde ako žena študovať nemohla. Rozhodla sa ostať v Mníchove. Ako žena maliarka tam mala lepšie podmienky.

 

 

 

Nemaľovala len na plátno. Často používala lepenku. Páčili sa jej matné farby. Najradšej používala šedú. Stále jej dokázala dať iný odtieň. Záujem o jej portréty rástol. Stala sa prezidentkou Združenia poľských umelcov "Sztuka". V umení sa postupne uzatvárala do seba a zákaziek ubúdalo. Niekoľko jej obrazov kúpilo poľské Ministerstvo zahraničných vecí a varšavské Národné múzeum. Jej posledným veľkým úspechom bola účasť na benátskom Bienále v roku 1938. Predala tam päť obrazov. Dievča s chryzantémami patrí medzi jej najreprezentatívnejšie dielo. Dievča v krásnych modrých šatách môže visieť aj na stene vo vašej izbe. Vymaľujte si ho. Čísla vám prezradia, ako na to.

 

Albert Marquet

Maľoval najmä Paríž a jeho okolie. Mosty na Seine, nočné ulice, Paríž pod snehom alebo v slnečných lúčoch slnka. V sériách obrazov zachytával zmeny svetla, ktoré ovplyvňuje ročné obdobie a denný cyklus. Jednou z najznámejších je séria na tému Quai des Grands-Augustins, výhľad ktorý mal z okna svojho ateliéru. Patril do generácie postmodernizmu a podieľal sa na výstave "Fauves", ktorá sa odlišovala svojským ponímaním tvarov a farieb. Od fauvizmu neskôr upustil a jeho obľúbeným motívom sa stala voda. Seina, nábrežie, prístavy. Dnes sa jeho diela nachádzajú v zbierkach rôznych inštitúcií. Art Institute of Chicago v Chicagu, múzeu Ermitáž v Petrohrade a Múzeu moderného umenia v New Yorku. Reprodukcia obrazu Nude on a Blue Background môže zdobiť aj steny vašej spálne.

 

 

 

Auguste Toulmouche

Študoval kresbu, sochárstvo a maľbu. Prvé obrazy vystavoval už ako 19 ročný. Špecializoval sa na portréty. Často maľoval parížske ženy, ktoré patrili k vyššej buržoázii. Jeho diela si obľúbili vo Francúzsku a Amerike. Jeden z jeho obrazov, konkrétne La fille (Dievča) kúpil aj Napoleón III. Mal veľa prívržencov, ale aj odporcov. Mnoho jeho diel sa stále nachádza v súkromných zbierkach, ale niečo nájdete aj v Louvre, Múzeu výtvarného umenia v Bostone, Umeleckom inštitúte Sterling a Francine Clark a Museé des Beaux-Arts v Nantes. Reprodukciu The Kiss môžete mať aj u vás doma. Stačí že si ju podľa čísel vymaľujete.

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii