EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Vyberáte obrazy do chodby? Inšpirujte sa našimi tipmi!

Vyberáte obrazy do chodby? Inšpirujte sa našimi tipmi!

Nikola Zemková Piatok 30. 12. 2022 Obrazy

Chodbu mnohí vnímajú ako čisto praktický priestor, ktorý síce nesmie chýbať v žiadnom príbytku, no nikto v ňom netrávi veľa času. Napriek tomu však zohráva mimoriadne dôležitú úlohu. Keď otvoríte vchodové dvere, čo uvidíte ako prvé? No predsa chodbu. Ktorú časť interiéru vidíte ako poslednú, keď odchádzate z domu? Odpoveďou je opäť chodba. Práve preto ju po stránke dizajnu netreba podceňovať. Skvelým riešením, ako jej dodať unikátny charakter, môžu byť práve obrazy do chodby.

 

Aký význam majú obrazy do chodby? 

Obrazy v chodbe vás privítajú pri každom otvorení vchodových dverí. Sú prvou vecou, ktorá vo vás vzbudí nejakú emóciu. Vašu domácnosť premieňajú na domov a dodávajú jej istú dávku jedinečnosti. Keď sa vrátite z práce či dovolenky, okamžite vám vyčaria úsmev na tvári. Môžu vás motivovať a inšpirovať. A naviac, uchvátia každú jednu návštevu. 

Ak teda v chodbe máte len holé steny s pár poličkami a skrinkami, skúste ju obohatiť o obraz podľa vašej chuti. Možno by ste to nepovedali, no aj jeden zaujímavý obraz dokáže kompletne pretvoriť váš dojem z tohto priestoru. Otázka však znie – aký obraz na stenu vybrať? Prinášame vám niekoľko inšpirácií, medzi ktorými určite aj vy nájdete svojho favorita! 

 

Inšpirácie na obrazy do predsiene

Milujete prírodu, alebo ste skôr technický typ? Máte radi systematickosť a pravidelnosť, alebo ste priaznivcom abstraktnosti? Chceli by ste, aby vaša chodba žiarila farbami, alebo preferujete decentné dvojfarebné kombinácie? Zo širokej ponuky obrazov na stenu si rozhodne vyberiete

Vedeli ste, že: Obrazy na stenu z našej ponuky sú k dispozícii vo viacerých veľkostných verziách, horizontálnych aj vertikálnych? Teda, jednoducho si vyberiete taký, ktorý dokonale zapasuje na stenu vo vašej chodbe.

 

Obrazy prírody a krajiny 

Obrazy prírody pôsobia upokojujúco a motivačne. V každom človeku vyvolajú istú pozitívnu emóciu. Rozhodnúť sa môžete pre motívy lesa, hôr, jazier či vodopádov, ale aj pláže, mora, východu či západu slnka. Tie vás uchvátia svojou jedinečnou farebnosťou, ktorá rozžiari aj tú najtmavšiu chodbu. Zaujímavou voľbou sú tiež obrazy zvierat.

 

 

Vintage a retro obrazy 

Ideálne je, ak obrazy v chodbe prirodzene nadväzujú na zvyšok zariadenia domácnosti. Pokiaľ ste priaznivcom vintage a retro štýlu, práve obrazy s touto tematikou môžu byť pre vás ideálnou voľbou. Charakteristické sú jemnými odtieňmi a upokojujúco pôsobiacimi motívmi. Častokrát zobrazujú kvety, anjelov, mestá, zvieratá, ale aj autá či bicykle.

 

Naša rada: Ak máte väčšiu chodbu s dlhými nevyužitými stenami, zaujímavou voľbou môžu byť viacdielne obrazy. Tie sú v dnešnej dobe veľmi populárne a dodajú vašej domácnosti jedinečnú emóciu.

 

Pop art a abstraktné obrazy 

Na pop art abstraktné obrazy sa môžete pozerať aj celý deň, no nikdy vás neomrzia. Vždy si na nich všimnete nové súvislosti a motívy. Uchvátia vás svojimi extravagantnými tvarmi či farebnými kombináciami, prostredníctvom ktorých rozjasnia skutočne akúkoľvek chodbu. Vhodné sú najmä do moderne ladených interiérov. 

 

 

Obrazy miest 

Kto by len nemiloval cestovanie a objavovanie nových miest? Obraz na stenu s motívom niektorého z najkrajších miest sveta vám každý jeden deň pripomenie, aký je svet veľký. Motivuje vás, aby ste aktívne pracovali a mohli si takéto nádherné scenérie vychutnať naživo. 

 

Praktický tip: Ak hľadáte obraz, ktorý vás bude motivovať a inšpirovať, odporúčame aj obrazy s citátmi a nápismi z našej ponuky.

 

Obrazy ľudí a lásky 

Pokiaľ chcete svoju chodbu obohatiť o skutočne silné emócie, obrazy ľudí alebo obrazy s motívom lásky budú perfektnou voľbou. Vášmu interiéru dodajú punc domova a pri každom pohľade vo vás vzbudia príjemné pocity tepla, súdržnosti a bezpečia.

 

 

Čiernobiele obrazy 

V moderných interiéroch často prevládajú čisté svetlé odtiene – biela, béžová či svetlosivá. Ak chcete svojmu bývaniu ponechať takýto uhladený charakter, rozhodnúť sa môžete pre čiernobiele obrazy. Tie výborne zapadnú do domácností zariadených v súlade so škandinávskym, klasickým či minimalistickým štýlom.

 

 

Bonusový tip – zrkadlá do chodby 

Chodba je v mnohých domácnostiach tmavá a neponúka veľa priestoru. Pokiaľ takú máte aj vy a chcete ju opticky zväčšiť či presvetliť, odporúčame na jednu stenu namontovať zrkadlo. To veľakrát dokáže doslova zázraky! Nehovoriac o tom, že je aj veľmi praktické – pred odchodom z domu si v ňom viete rýchlo skontrolovať celý outfit. 

 

Vyberte si kvalitné obrazy na stenu do vašej chodby

našej ponuke nájdete kvalitné vliesové obrazy na plátne, obrazy na akrylátovom sklekorku. Všetky sú potlačené prostredníctvom najmodernejších technológií, ktoré zabezpečujú verné zobrazenie farieb a motívov. Sú odolné voči slnečnému svetlu a neblednú, takže radosť vám budú robiť dlhé roky. Tak neváhajte, vyberte si spomedzi mnohých výnimočných dizajnov aj vy a oživte chodbu vo svojej domácnosti! Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii