Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Feng Shui radí: pridajte do interiéru viac zelene

Feng Shui radí: pridajte do interiéru viac zelene

Lucia Plasa Piatok 13. 08. 2021 Tipy a inšpirácie

Ste fanúšikmi Feng Shui? Veríte v silu jeho umenia? Túžite po harmonickom bývaní plnom zelene? Rastliny a kvety podľa staročínskeho umenia neslúžia len ako estetický doplnok, v interiéri plnia niekoľko dôležitých funkcií. Do bývania dokážu vniesť harmóniu, šťastie, zdravie, hojnosť, ale taktiež aj negativitu. Existujú izbové kvety, ktoré Feng Shui v interiéri odporúča a naopak sú aj také, ktoré staročínske umenie zakazuje. Ako umiestniť kvety v byte podľa Feng Shui? Ktoré izbové kvety od Feng Shui dostali zelenú?

 

predsieň obývačka

 

Feng Shui a kvety

Kvety a rastliny predstavujú živú prúdiacú energiu. Čerstvé rezané kvety dokážu nabiť priestor príjemnou harmonickou atmosférou, izbové kvety majú silu zmeniť, zlepšiť alebo aj zhoršiť energiu, preto je dôležité umiestnenie kvetov. Feng Shui uprednostňuje živé čerstvo rezané kvety pred umelými. Nezabúdajte na pravidelnú výmenu zvädnutých kvetov. Dôležité je uvädnuté kvety okamžite vyhodiť a ozdobiť interiér novými narezanými "kráskami".

 

 lotosový kvet

 

Ako umiestniť kvety podľa Feng Shui

  • Ak túžite po kariérnom raste, umiestnite vázu s kvetmi alebo črepníkové kvety, ako je orchidea do pracovnej zóny v severnej časti priestoru miestnosti.
  • Neumiestňujte rastliny medzi dvoje dverí alebo medzi okno a dvere, ktoré sú v jednej priamej línií.
  • Umelé kvety do harmonického bývania nepatria, čím skôr sa ich zbavte.
  • Pokiaľ prežívate krásne romantické obdobie plné lásky s novým partnerom umiestnite vázu s kvetmi do juhozápadnej časti obytného priestoru.
  • Umiestnite izbové rastliny aj do pracovne alebo detskej izby. Dbajte na bezpečnosť detí a vyberajte len odporúčané Feng Shui rastliny, ktoré nie sú nebezpečné pre deti a samozrejme nie sú jedovaté.

 

balkón  rastlina svokrin jazyk 

 

Zeleň je v spálni vítaná

Časy, kedy sa veľa písalo o tom, že izbové kvety nie sú vhodné do spálne, sú dávno preč. Dokonca existujú izbové rastliny, ktoré čistia v izbe vzduch a ochraňujú vás. Feng Shui v spálni víta izbové kvety ako lipka africká, ibištek čínsky, monstera alebo čerstvé rezané kvety, napríklad ružovú pivonku.

 

kvety ružové pivonky

 

Pre spálňu platí nepísané pravidlo, čím menej kvetov, tým lepšie. Zo spálni úplne vylúčte umelé a pichľavé kvety, ako je kaktus. Medzi kvety, ktoré nie sú vhodné do spálne patria aj aromatické a suché kvety. V tomto prípade je najlepšie umiestniť ich čo najďalej od postele.

 

spálňa  spálňa

 

Orchidea má do spálne vstup zakázaný. Podľa Feng Shui je orchidea v spálni požieračom energie a spôsobuje nepokojný spánok, ale ak ju umiestnite do južnej časti príbytku, najlepšie do obývačky, prinesie vám orchidea hojnosť.

 

kaktusy  biela orchidea v črepníku na stole

 

Feng Shui kuchyňa s pozitívnymi vibráciami 

Zbožňujete príjemnú atmosféru počas nedeľňajších obedov? Potrebujete stimulovať chuť do jedla? Staročínske umenie Feng Shui poradí, ktoré izbové kvety vyzbroja kráľovstvo každej gazdinky pozitívnymi vibráciami. 

 

čerstvé bylinky

 

Čerstvé bylinky v kuchyni nesmú chýbať. Vôňa čerstvej bazalky, rozmarínu alebo mäty vám opantajú všetky zmysly a zobudia chuťové poháriky. Feng Shui najviac odporúča zdraviu prospešný petržlen a pažítku. Nabite kuchyňu žltou a oranžovou farbou v podobe dekorácií. Pre vytvorenie domácej atmosféry a harmonického prostredia použite čerstvé kvety ako pivonky, slnečnice, žlté ruže alebo sedmokrásky, vďaka ktorým k vám zavíta pokoj, jangová energia a pocit radosti.

 

 kytica ruží biele pivonky

 

Náš tip: Vyburcujte vášho kreatívneho ducha. Vyrobte si vlastné kvetináče na bylinky. Pokiaľ si potrpíte na zdravom životnom štýle, domáca paletová záhradka je pre vás to pravé orechové. Návod ako vyrobiť paletové kvetináče nájdete vo videu: Tipy od A po Z - domáca záhradka z palety.

Vedeli ste, že pradávne Feng Shui učenie neodporúča plastové kvetináče? Využite atraktívny dizajn drevených a keramických kvetináčov, ktoré doladia štýl interiéru.

 

Podľa Feng Shui umenia sú nasledovné druhy kvetov dôležitejšie než ostatné: 

  • lotos - predstavuje tvorivú silu a krásu, vo Feng Shui je to symbol času (minulosti, súčasnosti, budúcnosti),
  • chryzantéma - prináša do rodiny nekonečnú harmóniu,
  • ruža - zosobňuje symbol prosperity,
  • narcis - pomáha pri kariérnom raste,
  • pivonka - predstavuje symbol lásky a bohatstva, takisto je to symbol šťastia (ružové pivonky), ak nie ste prívržencom pivonky, vyskúšajte voňavý jasmín.

 

biele chryzantémy žltá ruža

 

Poznáte populárny peňažný strom? Peňažný strom je obľúbená Feng Shui dekorácia, napr. aj zo skla, ktorá slúži na prilákanie bohatstva a hojnosti. 

 

Obývačka s Feng Shui energiou

Ak chcete dodržiavať podstatu a princípy Feng Shui, zaraďte zeleň aj do obývacieho priestoru. Ktoré kvety sú ideálne pre Feng Shui obývačku? 

Obývačka je zvyčajne najpriestrannejšia izba v domácnosti. Palmy, paprade, fikus, monstera, figovník, tradičné svokrine jazyky alebo populárna dracena perfektne v priestrannom interiéri vyniknú. Palmy a paprade pomáhajú čistiť ovzdušie. Figovník kaučukový a fikus sa starajú o vaše zdravie a podporujú životnú silu. Svokrine jazyky sú síce ostré, ale Feng Shui im udelil výnimku kvôli ich dôležitej ochrannej funkcii, ktorou sú obdarované.

 

 moderná obývačka obývačka

 

Miesto by ste mali nájsť aj pre bambus. Feng Shui do obývačky odporúča aj pomarančovník, ktorý do domácnosti priláka hojnosť alebo obľúbený nenáročný bonsai, ktorý symbolizuje šťastie. Odporúčané Feng Shui črepníkové kvety umiestnite na moderné nástenné police na kvety, ktoré vám v spoločenskej miestnosti šetria priestor. 

 

kvety kvety

 

Vo všeobecnosti platí, že ktorékoľvek zdravé izbové kvety s okrúhlymi listami Feng Shui víta. Prispôsobte Feng Shui vlastnému vkusu. Ak má Feng Shui fungovať správne a vytvárať harmonický interiér, je dôležité, aby sa vám izbové kvety, ktoré staročínske umenie odporúča, aj páčili. Nezabúdajte sa o vaše farebné "skvosty" dobre starať. Rešpektujte a dodržiavajte podmienky, ktoré potrebujú k zdravému rastu a ony sa vám odvďačia pestrým a harmonickým bývaním.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii