Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Bytové dekorácie s motívom Budhu

Bytové dekorácie s motívom Budhu

Nikola Mihalisková Pondelok 09. 09. 2019 Tipy a inšpirácie

Jedným z najvýznamnejších zakladateľov náboženstva, ktorý ovplyvňoval a stále pôsobí na osudy ľudstva bol práve Budha, respektíve Siddhártha Guatama Buddha. Táto osobnosť je aj doposiaľ veľkým vzorom pre tisíce ľudí. Budha sa stal duchovným vodcom nielen v Indii, ale aj na celom svete. Bytové dekorácie na stenu môžu odzrkadľovať vašu vieru, životný štýl alebo len túžbu po harmonickom prostredí. Je len na vás z akého dôvodu sa rozhodnete zakomponovať Budhu do vášho interiéru. Veľmi štýlové sú tapety, obrazy a paravány s vyobrazením Budhu. Práve tieto dekorácie vám pomôžu vytvoriť príjemné prostredie pre váš domov. V prípade, ak vás zaujíma usporiadanie podľa Feng Shui, Budha je tým správnym nástrojom pre vás. Siddhártha bol človek, ktorý šíril pozitívne myšlienky, prečo si túto štýlovú dekoráciu s hlbokým významom nezvečniť? Bytové doplnky sa hodia do priestoru každého štýlu. Poďme sa teda s dekoráciami s nádychom budhizmu oboznámiť bližšie!

 

Fototapeta múdry Budha  Maľovanie podľa čísel - Budha

 

Prečo práve bytová dekorácia s motívom Budhu?

Budha prinesie do vašej domácnosti príjemnú atmosféru a vyrovnanosť. V prípade, ak máte chaotické obdobie, dosiahnete týmto doplnkom vytúžený pokoj. Uponáhľaná doba si predsa vyžaduje tiché prostredie, v ktorom sa môžete na chvíľu zastaviť. Dekorácie s Budhom vyrovnávajú v interiéri energiu. Vonkajšie prostredie je spájané s jangovou energiou, zatiaľ čo by vaša domácnosť mala byť v energii jinovej. Budha je teda ideálnym prostriedkom pre docielenie tej správnej energie prostredníctvom čínskeho umenia Feng Shui. Dekorácie v spálni vám prinesú pokojný spánok. Prítomnosť výzdoby v kanceláriách pozitívne pôsobí na pracovné aktivity, napríklad zvyšuje koncentráciu a sústredenosť. Okrem Budhu sú obľúbené aj dekorácie japonských záhrad nazývaných Zen Garden. Zen záhrady sú súčasťou budhizmu. Dekorácie s týmto motívom prinášajú pocit uvoľnenia. Japonská kultúra je teda silne inšpirovaná budhizmom, o čom svedčí aj umenie Feng Shui.

 

Paraván Budha s orchideou  Obraz Zen Garden

 

Výber bytových dekorácií Budhu podľa materiálu a farieb

Pre vytúžený výsledok by ste mali brať ohľad na farby a materiál, ktorý je súčasťou dekorácie. Napríklad imitácia dreva, kameňa, tehly a kovu zosilňuje element. Typický je Budha v zlatej a striebornej farbe alebo Budha s nádychom mosadze a jantáru. Práve tieto farby pôsobia honosne. Ak vám záleží na správnom usporiadaní fototapiet, obrazov či paravánov prečítajte si náš článok ohľadom umiestnenia pomocou Feng Shui tu.

 

Fototapeta usmievajúci sa Budha Obraz na akrylátovom skle Budha

 

Výber bytových dekorácií s motívom Budhu podľa pozície a výrazu

Aby to nebolo také jednoduché, okrem farieb a kombinácií materiálu je Budha vyobrazený v rôznych polohách a dokonca aj s odlišným výrazom v tvári. Niektoré bytové dekorácie predstavujú Budhu s väčším bruchom, prípadne Budhu so smejúcou sa tvárou alebo Budhu s rukami položenými na stehnách. Ako si správne vybrať? Aký je rozdiel medzi danými motívmi? To vám samozrejme prezradíme!

 

Fototapeta Budha obklopený ohňom   Fototapeta osvietený Budha

 

Usmievajúci sa Budha

Smejúci sa Budha je veľmi netypickou bytovou dekoráciou, avšak aj v tomto prípade platí výrok “usmievaj sa, lebo nikdy nevieš kto sa zamiluje do tvojho úsmevu”. Úsmev Budhu si zamilovalo množstvo ľudí a tak sa usmievajúci Budha stal nanajvýš obľúbeným a vyhľadávaným najmä u tapiet, obrazov či paravánov. Odporúčame ho umiestniť do juhovýchodnej časti alebo inak do priestoru plného peňazí. Smejúci sa Budha je symbolom energie, šťastia, hojnosti a zdravia. Preto je ideálne situovať napríklad obraz priamo na chodbe, respektíve pri vchode. Smejúci sa Budha bude prinášať šťastnú a veselú energiu vám i vašej návšteve. Čo sa týka veľkosti, čím je obraz väčší alebo tapeta detailnejšia, tým lepšie! Úsmevom sa predsa nešetrí. 

 

Obraz s usmievajúcim sa Budhom  Paravám Budha s úsmevom

 

Zaujímavosťou je, že Budha nazývaný aj Ho Tai, ktorý je znázornený na obraze na ľavej strane vôbec nie je Budhom! Ho Tai bol uznávaným mníchom, ktorého si ľudia často zamieňajú. Dôvodom môže byť rúcho alebo aj to, že pomenovanie mních a Budha je v niektorých jazykoch rovnaké. Ho Tai bol známy svojimi kázňami, ale aj plnou taškou darčekov podobne ako náš Ježiško! Vedeli ste o tom?

 

Budha obklopený prírodou a kvetmi

Obrazy prírody alebo tapety s kvetmi prinášajú veľký pokoj. V spojení s Budhom môžete dosiahnuť koncentráciu alebo hlbokú duševnú a upokojujúci energiu. Ideálne odporúčame umiestniť bytovú dekoráciu do južnej časti. V týchto priestoroch by mala prevládať zlatá a červená farba, respektíve element ohňa. V prípade, že sa ruky Budhu na obraze dotýkajú zeme, ide o neodlučiteľné spojenie so zemou, a to aj v prípade problémov. Obraz reprezentuje určitú stabilitu. Naopak prepletené ruky skrz seba charakterizujú odtrhnutie sa od pozemských vecí a starostí. Takéto znázornenie prináša pokoj a uvoľnenie. 

 

Fototapeta Budha obklopený kvetmi   Obraz Budha na lotosovej základni

 

Meditujúci Budha

Jedným z najbežnejších bytových dekorácií Budhu je práve meditujúci Budha. Obrazy tohto typu sú ideálne pre tých, ktorí vo svojom živote hľadajú mier alebo tých, ktorí chcú zlepšiť svoje meditačné schopnosti. Silueta Budhu na tapete je zvyčajne v trojuholníkovom tvare, pričom oči Budhu sú takmer zatvorené alebo zatvorené úplne. Tento druh reprezentuje istý stupeň koncentrácie. Preto sa aj obe ruky Budhu nachádzajú v jeho lone. Hovorí sa tiež, že meditujúci Budha vám môže veľmi ľahko pomôcť presadiť sa v kariére!

 

Obraz meditujúci Budha Obraz oči Budhu

 

Budha liečiteľ

Budha liečiteľ alebo medicínsky Budha je na bytových dekoráciách zvyčajne zobrazovaný s modrou kožou alebo s vlasmi v modrej farbe. Ako môžete vidieť na obraze pravá ruka je vždy otočená nadol s prstami roztiahnutými smerom k zemi. Prsty reprezentujú päť zásad  štedrosť, mravnosť, trpezlivosť, usilovnosť a sústredenosť. V ľavej ruke Budha drží misku s bylinkami. Práve pravá ruka Budhu je požehnaním pre vás a vašu rodinu. Ideálne je zaobstarať si obraz, tapetu alebo parávan Budhu liečiteľa, ak hľadáte zdravie a lásku pre všetkých vašich blízkych alebo v prípade, že ctíte niektorú zo spomínaných zásad.

 

Obraz Budha liečiteľ  Obraz Budha s modrou kožou

 

Ako vidíte pozícia rúk a výraz tváre Budhu má veľký význam a môže ovplyvniť váš výber tapety, obrazu a paravánu. Je len na vás, čo hľadáte a čo si nakoniec vyberiete! Stvárnenie Budhu je naozaj rôznorodé. Význam dekorácie sa mení aj na základe polohy, teda či je Budha stojaci, ležiaci, kráčajúci alebo sediaci. 

 

Ležiaci Budha

Ležiaci Budha je znakom pokoja a úplného ticha. Budhu stvárneného na obraze môžete nájsť aj pod pojmom Nirvana Buddha, pretože práve táto poloha charakterizuje posledné okamihy života Budhu na zemi pred vstupom do Nirvány, kde sa podľa príbehov dostáva do stavu najvyššej blaženosti. 

 

Obraz ležiaci Budha

 

Moderný Budha

Dekorácie s motívom Budhu sú verejnosti k dispozícii v naozaj širokej škále. Avšak v našej ponuke nájdete aj modernejšie stvárnenie obrazov, tapiet a paravánom s motívom Budhu. Budha s abstraktnými prvkami, prípadne krídlami dodá vášmu interiéru určitú magickosť. Bytové dekorácie tohto typu pôsobia nežne, romanticky a určite si nájdu miesto vo vašich domácnostiach.

Veríme, že sme vám Budhu trošku viac predstavili. Ak vás článok zaujal stačí už len otvoriť svoju dušu a myseľ a vybrať si tú správnu bytovú dekoráciu do vášho interiéru. Ktorý druh vás oslovil najviac? Dajte nám vedieť do komentára!

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii