Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Ako začať cvičiť v domácom prostredí

Ako začať cvičiť v domácom prostredí

Lucia Plasa Piatok 07. 05. 2021 Tipy a inšpirácie

V zdravom tele, zdravý duch. Už ste to niekedy počuli? Pohybu je v dnešnej modernej dobe, často kvôli sedavej práci, žalostne málo. Všetci dobre vieme, že pohyb je pre zdravý životný štýl dôležitý a prospešný. Šport a cvičenie sú liek pre zdravé telo a aj zdravú myseľ. 

 

muž, ktorý cvičí doma

 

Ako začať cvičiť v domácom prostredí?

Mnohí z vás sa často pýtajú: "Ako začať cvičiť?" Naštartovanie býva skutočný boj. Postaviť sa z gauča a ísť do toho naplno je ozajstná výzva. Koľkí z vás to chceli už po pár dňoch vzdať? Začiatky sú tým najťažším krokom, nebojte sa, potom to pôjde už samo. Vďaka nasledujúcim riadkom s cvičením doma nebudete chcieť prestať. Inšpirujte sa domácim fitness centrom! 

 

Benefity na nezaplatenie, ktoré prináša pravidelné cvičenie

 • lepšia kondícia,
 • cvičením sa vyplavuje hormón šťastia,
 • zlepšenie koncentrácie a pamäti,
 • cvičenie odbúrava stres.

 

žena cvičí doma jogu

 

Ako zariadiť domáce fitness centrum?

Zriadiť si vlastný fitness kútik je rýchle a jednoduché. Je pritom úplne jedno či preferujete power jogu, pilates alebo cvičenie s vlastnou váhou. Interiér vášho fitka odzrkadľuje vašu osobnosť a váš životný štýl. Váš kútik na cvičenie by mal byť zariadený prakticky, efektívne, ale aj útulne. Idete predsa vypnúť myseľ a vyplavovať endorfíny z tela!

 

Výhody domáceho fitness centra:

 • je zadarmo,
 • otvorené 24 hodín denne - čas na cvičenie môžete prispôsobiť svojim potrebám,
 • možnosť cvičiť cviky, na ktoré máte chuť a ktoré vás bavia,
 • domáce fitness centrum šetrí čas aj peniaze, ktoré potrebujete pri presune do skutočného fitka,
 • cvičíte v priestore, ktorý vás pozitívne ovplyvňuje,
 • minimálna investícia (základ tvorí len jogamatka a činky),
 • počúvate vami zvolenú hudbu, ktorá vás dokáže naladiť a nabudiť na tú správnu "športovú" vlnu.

 

žena cvičí doma cviky s oporou o stenu

 

Výber miesta na cvičenie je dôležitý

Bývate v malom byte alebo v priestrannom dome? Ak ste deťmi šťasteny a bývate v dome, môžete si na cvičenie vyhradiť celú jednu miestnosť. Pokiaľ disponujete len menším bytíkom, nič nie je stratené. Najdôležitejšie je vybrať si miesto (priestor), v ktorom nie je koberec, ale pevná protišmyková podlaha. Majte na pamäti, že pri niektorých cvikoch budete potrebovať "oporu", dobrým pomocníkom je stena alebo gauč.

V byte je najideálnejšie cvičiť v obývačke. Stačí odtlačiť konferenčný stolík. Vznikne tak dostatok miesta pre  jogamatku a online cvičenia môžete sledovať rovno na obrazovke televízora alebo prostredníctvom notebooku.

 

ako cvičiť doma v obývačke

 

Priestor s prirodzeným denným svetlom je pre cvičenie to pravé orechové. Nie je nič prospešnejšie ako čerpať energiu z hrejivých žiarivých slnečných lúčov. Bonus pre dobre odvedené cvičenie je aj atraktívny výhľad. Už ste sa pri cvičení jogy alebo pilatesu pozerali na hory, lesy a okolitú prírodu a nasávali z nich energiu? 

 

žena cvičí doma jogu

 

Pokiaľ bývate v paneláku, ktorý obklopuje ďalší panelák, motivujte sa pri cvičení atraktívnou tapetou s nadčasovým prírodným motívom. Tapeta na stenu predstavuje rýchle a efektívne riešenie ako premeniť obyčajný fitness kútik na raj na zemi, kde si myseľ oddýchne a telo sa nabije pozitívnou energiou.

 

fototapeta do obývačky - rajská pláž

 

Bez hudby sa necvičí!

Hudba je pre cvičenie kľúčová. Športoví nadšenci nám dajú určite za pravdu, že správne zvolená hudba dokáže zlepšiť športový výkon. Vytvorte si vlastný playlist. Prispôsobte hudobný žáner štýlu cvičenia, ktoré máte naplánované. Je samozrejmosťou, že dynamické techno k joge nepatrí a naopak meditačnú hudbu si nedáte pre pilates cvičenie.

 

žena cvičí doma na jogamatke pri hudbe

 

Pomôcky na cvičenie, bez ktorých to nejde

Nezabúdame na pomôcky, ktoré pri cvičení využijete. Súčasťou domáceho fitka je jogamatka. Ak preferujete jogu namiesto kardio cvikov, zútulnite si priestor na cvičenie vonnými sviečkami, pripadne tyčinkami a inšpiratívnymi obrazmi s nápismi. Pokiaľ naopak uprednostňujete cviky s vlastnou váhou, menšie činky vám budú určite nápomocné. 

 

pomôcky pri cvičení doma - činky, fľaša s pitím a jogamatka

 

Motivuj sa a nevzdávaj to!

Okrem hudby hrá prím pri cvičení aj motivácia. Je dôležité vedieť prečo ste sa do cvičenia pustili. Je to pre lepšiu postavu? Lepšiu kondičku? Pre odbúranie stresu? Čo je vaša motivácia? Po zodpovedaní tejto otázky ste o krok vpred pre vašu lepšiu a zdravšiu budúcnosť a ste pripravení začať cvičiť.

 

motivačný plagát v čierno-bielej spálni

 

Motivačné obrazy na stenu

Motivujte sa aj pri cvičení! Motivačné citáty nás vedia za každých okolností podporiť a podržať. Nakopnú nás, keď sme už so silami na konci. Zatraktívnite si miesto, kde venujete pozornosť len sami sebe. Vyzdobte si domáce fitness centrum! Motivačné obrazy na stenu nakopnú vášho športového ducha. Umiestnite obrazy s nápismi nielen v športovom kútiku, ale aj v pracovni, obývačke alebo v chodbe. Motivačné obrazy alebo plagáty s citátmi predstavujú dokonalý nástroj pre vizuálne potešenie a  zmodernizovanie interiéru.

 

motivačný plagát v pracovnom kútiku Obraz s nápisom - Create yourself

 

Cvičte preto, aby ste boli šťastní a spokojní sami so sebou, aby ste si psychicky oddýchli a dobili baterky na ďalší chaotický deň v práci. Nerobte nič nasilu! Pokiaľ nie ste pripravení, cvičenie nebude účinné a efektívne, pretože skôr či neskôr poľavíte a vymeníte jogamatku znova za gauč. Prajeme veľa chuti do cvičenia a nezabúdajte: majte sa radi, nevzdávajte sa, jedzte zdravo, dodržiavajte pitný režim a veľa sa hýbte.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii