EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Tipy na obrazy, ktoré sa hodia do obývačky

Tipy na obrazy, ktoré sa hodia do obývačky

Nikola Zemková Štvrtok 23. 07. 2020 Obrazy

Obývačka zariadená, ale ešte stále to nie je celkom podľa vašich predstáv. Niečo jej chýba! Na prázdne steny nad sedačkou a televízorom sa už nemôžete ani pozrieť. Chce to niečo špeciálne. Chcete sa odlíšiť a pri vstupe do obývačky mať pocit, že nikto iný sa takouto izbou pochváliť nemôže? Rozmýšľate, aké obrazy sa hodia do obývačky? Odpoveď na túto otázku nájdite spolu s nami!

 

Obývačka spája oddych s funkčnosťou

V obývacej izbe trávime najviac voľného času. Každý si po príchode z práce potrebuje vyložiť nohy, zapnúť televízor a na chvíľu si oddýchnuť. Toto je neformálna stránka tejto izby. Obývačka plní aj oveľa náročnejšiu funkciu. Prijíma návštevy a reprezentuje. Spojiť tieto dve úlohy do jedného celku je niekedy dosť náročné. Moderné obrazy nad sedačku jej pridajú na výnimočnosti a podčiarknú váš osobitý štýl. Je to bytový doplnok, ktorý nezaberie veľa miesta, ale celej izbe dodá úplne nový rozmer. Nie je to len o efekte! Obraz dotvára celkovú atmosféru

 

Obraz tajomstvo lesa v čiernobielom prevedení

 

Nechajte sa viesť pocitmi 

Je to vaša obývačka. Váš výber. Vy budete mať obraz, ktorý do obývačky zavesíte každý deň na očiach. Obrazy nemusia podliehať aktuálnym trendom. Pri výbere sa spoliehajte na intuíciu a pocity, ktoré vo vás obraz vyvoláva. Umenie je o emóciách. Keď vo vás obraz žiadnu nevyvolá, nie je ten pravý. Páči sa vám, ale nič z neho nejde? Vyberajte ďalej! Správny obraz do obývačky na vás ešte len čaká. 

 

Obraz ticho pri jazere

 

Obrazy sú nádherné, ale viac vás oslovili tapety do obývačky a už teraz presne viete, ako tapete, ktorú ste si vybrali v obývačke všetko prispôsobíte? Presne o tom to je. Vyhral pocit a emócia. Aj tapety ich dokážu vzbudiť!

 

Naozaj ho chcete zavesiť práve tam? 

Predtým, ako si obraz vyberiete, poriadne si premyslite, kde ho zavesíte a aký veľký obraz vám na stenu vojde. Chcete jeden väčší obraz alebo viac menších? Akú emóciu vo vás má vyvolať? Predpokladáme, že v obývačke túžite po pokoji a pohode. Tieto pocity vyvolávajú obrazy s motívom prírody a krajiny.

 

Dominanta alebo doplnok? 

Vymeniť obraz nie je fyzicky náročné, ale predpokladáme, že každý polrok ho meniť nebudete. Obraz nekupujete preto, aby na neho sadal prach. Obraz je nadčasový prvok, ktorý nájde uplatnenie v rôznych štýloch. Môže byť prvkom, ktorému zariadenie obývačky prispôsobíte, ale aj prvkom, ktorým ho dotvoríte. Záleží len na vás, ako sa k obrazu postavíte. To, čím sa obraz vo vašej obývačke stane si dobre premyslite. 

 

Ručne maľovaný obraz karneval

 

Rozhodli ste sa, že to hlavné v obývačke bude obraz? Výborne. Môžete si vybrať niečo výraznejšie. Niečo, čo udrie do oka hneď, ako do obývačky vstúpite. Nábytok a ostatné doplnky vyberajte v jemnejších farbách. Nechajte obrazu priestor. Viac výrazných prvkov do jednej izby nedávajte. Bijú sa navzájom a to kazí celkový dojem. 

 

Pokiaľ obraz beriete len ako doplnok a nechcete ním rozbiť celkový ráz izby, na výrazné obrazy nepozerajte. Vyberte obraz v rovnakom tóne, ako je zariadenie izby. Obraz ho len príjemne doplní. 

 

Obraz na stenu zaveste približne do výšky očí tak, aby na neho bolo dobre vidieť z každej strany. Neskrývajte ho! Máte sa čím pochváliť. Keď ho zavesíte oproti oknu počítajte s tým, že odraz z denného svetla obraz deformuje a motív, na ktorom výbere ste si dali tak záležať, nevynikne. Ideálnym miestom je stredový bod steny nad sedačkou, televízorom alebo krbom. Poriadne si to premerajte, aby vás obraz na stene nevyrušoval. Do veľkej izby môžete zavesiť veľký obraz s veľkým rámom. V malej izbe takýto obraz nevynikne a ešte ju aj opticky zmenší. 

 

Obraz maľovanie podľa čísiel ulica v Londýne

 

Obraz prispôsobte štýlu, v ktorom je obývacia izba zariadená. Pri modernom zariadení si môžete dovoliť abstraktné a vzorované obrazy alebo obrazy v štýle pop art. Keď radi experimentujete, skúste to aj s replikou známeho umelca, ručne maľovanými obrazmi alebo originálom od lokálneho maliara. Pozor na to! Výsledný efekt môže ohúriť alebo celú izbu úplne rozvrátiť. Vyberajte s vkusom. V minimalistickom štýle uplatnenie nájdu realistické obrazy

 

Predstavte si, ako bude obývačka vyzerať, keď na stenu obraz zavesíte. Obraz sa vám síce páči, ale do celkového zariadenia obývačky sa nehodí. Nekupujte ho. Každý deň vám pripomenie ten prvý pocit, ktorý vo vás obraz vyvolal. 

 

Obraz na korku štýlové fotorámiky

 

Čo tak zostava obrazov s podobnými motívom? Na takéto zoskupenie potrebujete viac miesta, aby ste kompozíciu obrázkov mohli dobre rozohrať. Dajte im určitý tvar a ohraničte ich kusom nábytku. Pohrajte sa s nimi. Ukladajte ich dovtedy, kým nevytvoria presne to, čo chcete. Môže to trvať dlhšie, ale výsledok bude rozhodne stáť za to. 

 

Výber obrazu do obývačky je špecifická záležitosť. Obývačka je oddychová a reprezentatívna izba zároveň. Vybrať správny obraz dá niekedy poriadne zabrať. Musíte vedieť, kde ho chcete zavesiť a akú atmosféru ním vytvoriť. Smelo do toho! Pri výbere obrazov do obývačky sa nemáte čoho báť. 

 

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii