Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Tapety na stenu pre vylepšenie interiéru

Tapety na stenu pre vylepšenie interiéru

Nikola Zemková Štvrtok 11. 03. 2021 Tapety a materiály

Nemáme na mysli olepovanie stien tapetami v štýle 70. - 80. rokov minulého storočia. Nebojte sa! Tapety na stenu sa využívali hlavne kvôli izolačným vlastnostiam, tlmili zvuk, avšak dnes sa na ne pozeráme predsa len trochu inak. Stali sa z nich doplnky do bytu a často prezentujú vkus a dizajnové cítenie. Prezradíme vám, ktoré tapety na stenu sú na vylepšenie interiéru najlepšie. 

 

Samolepiaca tapeta výhľad z okna na pláž

 

Tapeta v súlade s priestorom 

Správnym výberom tapety na stenu môžete svoje bývanie vylepšiť, oživiť a zútulniť. O celkovej atmosfére rozhodne motív, ktorý si vyberiete. Vzorované, abstraktné, či tapety s motívom zvierat. Jednofarebné tapety majú tiež svoje čaro. Ak máte izby ladené do pastelových farieb, dokážu ich príjemne oživiť. Jemnejšie farby pomôžu vyniknúť doplnkom, ktoré už v izbe máte. Vychádzajte z toho, do ktorej izby tapetu vyberáte a zohľadnite aj jej zariadenie a doplnky. Tapeta má izbu obnoviť, nie ju narušiť. Spolu majú vytvárať harmonický priestor, v ktorom sa budete cítiť dobre.

 

Fototapeta tancujúce bubliny

 

Motív nie je všetko!

Tapety sa od seba nelíšia len vzormi a motívmi, ale aj povrchovou úpravou. Tapety na stenu môžu mať lesklý alebo matný povrch, ale aj povrch s plastickým efektom. Pre ich rôznorodosť je o tapety v súčasnosti stále väčší záujem. Najväčšej obľube sa tešia vliesové tapety, ktorých základom je netkané vlákno. Lepia sa rovno na stenu a prácu s nimi zvládne aj menej zručný kutil. Keď sa vám motív tapety prestane páčiť, jednoducho ju vymeníte. Tapetu odlepíte a hneď môžete nalepiť novú.

 

Fototapeta biele tanečnice

 

Doplnky do bytu v podobe tapiet 

Tapetou chcete interiér vylepšiť. Nemusíte ňou olepiť celú izbu. Dajte ju len na stenu, ktorú chcete zvýrazniť. Tmavé kúty v izbe presvetlite tapetou vo svetlých farbách. Trochu sa s ich rozmiestnením pohrajte. Nelepte tapetu len preto, že sa vám páči. Pri výbere tapety je to dôležité, ale nezabudnite, že ňou môžete v priestore aj niečo vylepšiť. Prečo to nevyužiť. 

Tapeta vám pomôže opticky zmeniť tvar a šírku izby. Krátke a široké izby horizontálne nalepenými pruhmi, nízke a dlhé izby zmení použitie vertikálnych pruhov. Priestor zaujímavo zmenia a oživia aj 3D tapety. Väčšinou sú navrhnuté tak, aby priestor opticky zväčšili. Niektoré na to, aby poriadne vynikli potrebujú viac miesta, ale pôsobia tak realisticky, že ľudia majú potrebu sa steny dotknúť, aby sa presvedčili o tom, že majú naozaj dočinenia "len" s tapetou.

 

Samolepiaca tapeta pohľad na New York

 

Obklad z dreva či prírodného kameňa? Žiadny problém!

Tapetou môžete nahradiť aj drevený obklad, či obklad z kameňa. Výber tapiet je pestrý a ich realizácia je oveľa rýchlejšia a lacnejšia. Drevo priestor zútulní a do bytu vnesie kúsok prírody a také to "drevené" teplo. Vzory sú také prepracované, že keď na imitáciu dreva na stene neupozorníte, nikto nepríde na to, že stenu vám zdobí tapeta. Olepte ňou ostrovček v kuchyni alebo krb v obývačke. Vyberte si tapetu s imitáciou tehly, kameňa, či betónu. Nemusí byť všetko biele. Využite tapetu ako dizajnový prvok.

 

Fototapeta drevený sen

 

Tapeta nemusí byť len na stene

Samolepiace tapety vám pomôžu oživiť interiér s minimálnym úsilím. Aplikácia tapety je veľmi jednoduchá. Nemusíte ju umiestniť len na stenu. Často sa používajú na olepenie menších plôch a nábytku, ale sú motívy, ktoré by rozdelené na časti nevynikli. Morský príliv či lesnú cestičku si vďaka samolepiacej tapete môžete vychutnať aj doma. Každý deň. Nie len raz za čas. 

 

Samolepiaca tapeta čerešňový kvet

 

Na vylepšenie interiéru niekedy stačí naozaj málo. Správne zvolené tapety na stenu vám bývanie oživia a priestor, v ktorom sa denne pohybujete zväčšia minimálne na pohľad. Ich realizáciu zvládnete aj sami. Netreba sa báť, len sa do toho pustiť.

 

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii