EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Ako zariadiť schodisko?

Ako zariadiť schodisko?

Nikola Mihalisková Piatok 13. 03. 2020 Tipy a inšpirácie

Väčšina domácností neuvažuje nad skrášlením schodiska. Pokiaľ však chcete, aby schody boli ozdobou vášho domova, pustite sa smelo do zariaďovania! Neviete ako začať? Nebojte sa, je to naozaj jednoduché.

 

Obraz príbeh vetra

 

Aplikujte tapety na schodisko

Schodisko slúži ako prechod z jedného poschodia do druhého, keď hovoríme o zariaďovaní, často sa prehliada. Celkovú pozornosť púta práve chodba, ktorá žiari farbami a dekoráciami. Ak sa však rozhodnete zamerať svoju snahu na dekorovanie schodiska miesto chodby, určite nebudete ľutovať. Je pravda, že zariaďovanie schodiska nie je ľahkou záležitosťou, hlavne keď berieme do úvahy stiesnený priestor, v ktorom musíte pracovať. S odhodlaním však môžete schodisko transformovať na jedinečný priestor. Využite tapety na schody, ktoré budete aplikovať na zvislú oblasť pod schodom. Nemusíte sa báť výrazných farieb a vzorov tapiet, najmä ak ich budete ladiť s drevom alebo svetlou farbou.

 

Fototapeta prechádzka parížskymi ulicami

 

Tapety teda nemusíte aplikovať len na stenu pri schodisku, ako vidíte na obrázku. Schodisko môže byť tiež skvelým priestorom na vyjadrenie vašej kreatívnej stránky. Predtým ako sa rozhodnete umiestniť tapety na schody, nezabudnite pripraviť povrch na tapetovanie. Mal by byť čistý a hladký!

 

Štýlové motívy na rok 2020

Ak ste sa rozhodli zariaďovať schodisko, okolie a chodba by mala byť v neutrálnych farbách. Potom je už len na vás, akú tapetu na schody si vyberiete. Existuje množstvo farebných kombinácii a vzorov. My vám prinášame tie najaktuálnejšie motívy, prostredníctvom ktorých sa môžete inšpirovať.

 

Perzský vzor

Vzorované tapety sú veľmi obľúbené, napríklad perzský vzor sa perfektne hodí na schodisko. Kombinácia modrej, sivej a zelenej prinesie živý a svieži vzhľad. Okolie laďte do bielej, prípadne sivej farby. 

 

Fototapeta tancujúce listy

 

Kvetinový motív

Pestrofarebné kvety vytvoria v priestore vytúžený efekt. Tapety s kvetmi odporúčame použiť k schodisku v tmavej farbe, pretože nádherne vynikne.

 

Fototapeta kvety vo vintage prevedení  

 

Vertikálne pruhy

Chcete, aby schodisko pôsobilo ešte dlhším dojmom? Využite sofistikované vertikálne pruhy, ktoré vytvoria výnimočné prostredie. Tapeta béžových, hnedých či šedých pruhov skvelo ladí k tmavému schodisku.

 

Fototapeta farebné tlmené pruhy

 

Tapety s bodkami

Chcete mať hneď po príchode domov úsmev na tvári? Zvoľte tapetu s ružovými bodkami! Bodkované tapety prinesú veselú atmosféru. Ak milujete vintage doplnky a plánujete ich preniesť aj do priestoru, bodky vám pomôžu. V prípade, že sa vám zdajú bodky až "príliš" ružové, môžete si vybrať akúkoľvek farbu. Výber farby prispôsobte bytovým doplnkom.

 

Fototapeta farebné bodky v modrej farbe  Fototapeta veselé bodky

 

Je samozrejmosťou, že konečný výber je len a len na vás! Ak hľadáte niečo jednoduchšie, naše tipy môžete použiť aj v tom prípade, že sa pre tapetu nerozhodnete. Napríklad koberce môžu byť ďalšou alternatívou pri zariaďovaní schodiska.

 

Skrášlite schodisko obrazmi

Schodisko môžete zariadiť nielen tapetou či kobercom, ale aj nádhernými obrazmi. Schodiská sú často tmavé a úzke, avšak ani v tom prípade nemusia pôsobiť fádne! Máme pre vás pár nápadov, ktorými oživíte priestor, a to všetko za pomoci obrazov.

 

Obraz prechádzka vo veľkomeste

 

Usporiadanie obrazov

Chcete vhodne usporiadať obrazy? Vyberte si motív, ktorý vám pomôže spojiť obrazy v jedno veľké majstrovské dielo! Keď hovoríme o téme, nemyslíme tým, že všetko musí byť nutne jednotné s rovnakými farbami a veľkosťami. Prečítajte si nasledovné tipy, ktorými sa môžete inšpirovať.

  • Použite rovnaké rámy, odlišné veľkosti a rôznorodé témy obrazov. V prípade, že chcete umiestniť na schodisko obrazy alebo fotografie rodiny, domácich zvierat, prípadne spomienky z dovolenky. Obrazy budú pôsobiť ucelene, keď zvolíte rovnaký typ rámu. 
  • Rozdielne rámy a podobné fotografie. Jednoducho si zvoľte tému, môžete si vybrať napríklad obrazy domácich zvierat alebo prírody.
  • Zvoľte rovnaké rámy, veľkosti a tému. Pokiaľ dávate prednosť ostrým a čistým líniám, ktoré sa vytvoria na stene po umiestnení obrazov, použite tento typ s rovnakými rozmermi a rámami.

 

Obraz kolekcia prímorsko  Obraz kolekcia baletu

 

Pri usporiadaní obrazov je nutné predstaviť si rozloženie v celku. Teda to, ako budú obrazy na stene vyzerať. Klasický je obdĺžnikový tvar, no nebojte sa usporiadať obrazy aj do iných tvarov. Pokiaľ túžite po niečom odvážnejšom, použite obrazy s veľkým rozmerom. Keďže niektorým schodiskám chýba prirodzené svetlo, dajte prednosť obrazom s bielymi rámikmi. Dobrou voľbou sú aj viacdielne obrazy.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii