FLASH SALE⚡10% + extra10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
6+1 tip, ako zladiť tapety k sedacím súpravám

6+1 tip, ako zladiť tapety k sedacím súpravám

Monika Vrťová Piatok 06. 09. 2019 Tapety a materiály

Obývačka je miestnosť, v ktorej trávite najviac času so svojimi blízkymi. Takisto sem usádzate svoju návštevu alebo hostí, s ktorými oslavujete, jete, pijete, rozprávate a zabávate sa. Chcete si zariadiť vysnívanú obývačku? Dbať musíte nielen na správny výber nábytku, ale aj na doladenie detailov. Dominantou je sedacia súprava, ktorú môžete skombinovať s tapetami a obrazmi.

 

Abstraktné obrazy – voľba k čiernej,sivej a bielej sedačke

Máte v obývacej izbe pohovku v čiernej, bielej alebo sivej farbe? Ak áno, tento minimalistický kus nábytku zvýraznite doplnkami. Správnou voľbou sú obrazy s abstraktnými vzormi. Veľkou výhodou kombinovania neutrálnych sedačiek je ľahké kombinovanie s farbami. Nebojte sa jej, skúšajte, hrajte sa a vymýšľajte.

 

  

 

Jednoduché tapety k designovým pohovkám

Pokiaľ vo vašej obývačke dominuje viacero farieb alebo designová sedacia súprava, na stenu umiestnite jednofarebnú, najlepšie neutrálnu, tapetu. Skúste tie bez vzoru. Prevládajú u vás tmavšie odtiene, ktoré pôsobia nevýrazným dojmom? Interiér zvýraznite tapetou s jemným vzorom.

 

  

 

Vzorované tapety a kráľovské gauče

Osobnému vkusu a fantázii sa medze nekladú. Šťastlivci s priestrannými obývačkami sa môžu doslova vyblázniť a usadiť tam celú rodinu. Za veľký gauč 3+2+1 použite tapety, na ktorých dominujú vzory a hýria farby. Jemné vlnky, geometrické tvary, guličky, mandaly, mestá, zvieratá a príroda. No jednoducho máte na výber všetko, na čo len pomyslíte.

 

  

 

Farebné tapety, rohové sedacie súpravy a sedačky do U

S pohovkami, ktoré majú pravý alebo ľavý roh, či dokonca oba, sa v obývačke dá zaujímavo vyhrať. Najmä čo sa týka doplnkov, napr. stojacej lampy, izbových kvetov, konferenčných stolíkov a vankúšov. Ak je sedačka neutrálna, zvoľte viacfarebnú tapetu a umiestnite ju za jednu jej chrbtovú časť. Rovnako sa však môžete inšpirovať aj na obrázku vyššie - teda tapetu nalepiť tak, aby sa v rohu spojila, čím okopíruje tvar sedacej súpravy.

 

  

 

Zlaté tapety za koženou sedačkou

Preferujete a vyžívate sa v luxuse? Exkluzívny dojem podčiarknete prírodnými motívmi, hlavne ak ku koženej sedacej súprave pridáte tapetu s imitáciou kameňa alebo dreva. Minimalistickým dojmom pôsobí aj tapeta s oceľovým motívom.

 

 

 

Trendy v tapetách do obývačky

Medzi modernými motívmi tapiet nájdete najmä geometrické tvary, ktoré vyniknú za jednoduchou sedačkou. Farby môžete kombinovať na základe podobných odtieňov. Alebo máte ešte jednu možnosť, a to najmä ak patríte k odvážnejším “designérom”. Skúste jemne experimentovať napríklad s komplementaritou farieb.

 

  

 

K veľmi obľúbeným dnes patria aj fototapety. Vďaka nim si vo svojej obývačke vytvoríte doslova prírodnú oázu. Alebo sa presťahujete do mesta svojich snov, či vyčarujete úchvatný výhľad. Väčší efekt umocnia 3D vzory.

 

  

 

Premeňte svoju obývačku na designovú miestnosť jednoducho a rýchlo. Stačí, ak si vyberiete štýlové tapety alebo obrazy a zladíte k nim sedačku. Obrovský výber sedacích súprav nájdete pod jednou strechou na Biano.sk. Premyslite, čo hľadáte, zadajte parametre a vyberajte!

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii