Mid season sale⚡Extra 5% zľava s kódom: MID5 *len do nedele
Stredomorský štýl bývania a jeho sviežosť

Stredomorský štýl bývania a jeho sviežosť

Nikola Zemková Piatok 04. 02. 2022 Štýly bývania

Pri slovnom spojení stredomorský štýl bývania sa väčšina z nás v mysli prenesie na dovolenku. Tú, na ktorú spomínate najradšej. Túžite si ju zopakovať ešte raz. Hovoríte si, že kiež by sa dalo dovolenkovať celoročne. So stredomorským štýlom bývania to nie je žiadny problém. Treba len vedieť, ako si bývanie v tomto štýle zariadiť. Prinášame vám pár tipov ako na to.

 

 

Zdroj: https://techno.expertexpro.com/

 

Pekné bývanie podľa vašich predstáv 

V minulosti sa stredomorský štýl bývania uplatňoval najmä na chatách a v letných domčekoch. Dnes sa vďaka svojej nadčasovosti a jednoduchosti stále častejšie objavuje v rodinných domoch a bytoch a vytvára zaujímavé moderné bývanie. Príjemný a vzdušný priestor, ktorý celoročne dýcha letom, nás kvôli svojej bezstarostnosti priťahuje stále viac.

 

 

Farby slnka, mora a piesku 

Biela, modrá a zelená vo všetkých odtieňoch a ich kombinácia tvoria neodmysliteľnú stredomorskú farebnú škálu. Útulnosť im pridáte odtieňmi zemitých farieb, najmä hnedej a béžovej. Hrejivý piesok na pláži predsa nesmie chýbať. Dovolenková atmosféra si ich doslova žiada.

 

 

Inšpirácia z morského pobrežia

Základom stredomorského štýlu sú prírodné materiály. Drevo, ratan, kamenina, kov, bavlna, ľan a sisal. Prútené kreslá a doplnky z ratanu alebo morskej trávy sú skvelým doplnkom na balkón a terasu, ale zaujímavé kreslo a terakotové črepníky s ratanom osviežia aj chodbu, či obývačku.

 

 

 

Vzdušnosť, svetlo a teplý letný vánok

Priestor zbytočne neprepĺňajte. Nábytku veľa nepotrebujete. Ten, ktorý doma máte, nevyhadzujte. Dajte mu druhú šancu. Priložte ruku k dielu. Natrite nábytok na bielo a ozdobte ho patinou a medeným kovaním. Chce to veľa času a trpezlivosti, ale výsledok bude stáť za to. Patinu dajte aj na steny. Nemusia byť biele a nudné. Vytvorte si vlastný interiérový dizajn, ktorý nikde inde neuvidíte.

 

 

 

Namiesto palmy vždyzelené izbové rastliny

Palmu v životnej veľkosti do bytu asi nedostanete, ale to neznamená, že v ňom majú živé rastliny chýbať. Citrusy, dracena, bambus a juka ich nahradia a priestor krásne oživia. Dovolenkové destinácie tiež čoraz viac lákajú práve na množstvo zelene, ktorá je súčasťou tých najlepších rezortov.

 

 

 

Bytové doplnky v znamení morských motívov

Medzi obľúbené vzory patria pásiky a vlnky. Predmety s obľúbenými námorníckymi motívmi tiež nesmú chýbať. Obrazy a fototapety s morskou tematikou, tapeta romantický západ slnka pri mori, či azúrové morské vlny. Na komodu alebo parapetnú dosku poukladajte mušle, lastúry a koraly, ktoré ste si priniesli z dovolenky. Autentickejšie bytové doplnky budete v našich končinách hľadať márne. Okrúhle okno zasadené vo veľkom drevenom kormidle určite nikto neprehliadne. Možností je veľa. Preneste sa v myšlienkach na svoje obľúbené miesto pri mori a snažte sa časť z neho preniesť k sebe domov.

 

 

 

S množstvom motívov a doplnkov to v tomto štýle netreba preháňať. Ani jeden nevynikne a stredomorská čistota a voľnosť sa rýchlo vytratí. Ich kombináciu a umiestnenie si poriadne premyslite. Na prvom mieste je čistota tvarov a línií, ktoré pomáhajú zachovať čistotu a vzdušnosť priestoru.

Orientujte sa na kvalitu použitých materiálov. Využite dekorácie z hrubých tkanín, na stene nedbalo naaranžovanú rybársku sieť, či keramické predmety s morskou tematikou. Všetko, čo sa vám na dovolenke tak páči. Jednoduché, nadčasové a hlavne s ľahkosťou.

 

V každej izbe si nájde miesto

Pekné bývanie v stredomorskom štýle si môžete vytvoriť v každej izbe. Od kuchyne, cez obývačku až po spálňu. Vytvoríte harmonický celok, každú izbu osviežte iným kúskom odetým do stredomorského šatu.

 

Nejde len o funkčnosť 

V kuchyni stavte na kuchynskú linku v rustikálnom štýle s kovovými úchytkami a otvorenými policami. Murovaná linka je zaujímavým prvkom, ktorého sa ľudia väčšinou boja. Drevená podlaha, veľké okná a výrazné tyrkysové alebo žlté stoličky do kuchyne nevnesú len farby slnka a mora, ale dodajú jej aj správny šmrnc.

 

 

 

Z obývačky rovno na pláž 

V obývačke nesmie chýbať pohodlná sedacia súprava. S množstvom vankúšov vás bude každý deň presviedčať, aby ste sa do nej zvalili a poriadne si oddýchli. Jednoduché zariadenie a za sedačkou, napríklad krásna fototapeta slnkom zaliatej pláže, ktorá priestor opticky zväčší. Na podlahu dajte mäkký koberec vo farbe plážového piesku a vychutnajte si domáce Stredomorie všetkými zmyslami. Nič viac v obývačke nepotrebujete. Namiesto konferenčného stolíka použite napríklad starý lodný kufor. Okrem zaujímavej dekorácie získate aj vždy potrebný úložný priestor.

 

 

Zdroj: https://techno.expertexpro.com/

 

Jednoduchá romantická spálňa

V spálni v stredomorskom štýle dominuje drevená alebo kovová posteľ. Atmosféru môžete podčiarknuť aj posteľnou bielizňou s vlnkami, pásikmi, či plachetnicami

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii