Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Famózny Andy Warhol a jeho Pop art štýl

Famózny Andy Warhol a jeho Pop art štýl

Lucia Plasa Streda 03. 11. 2021 Štýly bývania

Túžite po interiéri nabitom energiou a farbami? Chýba vášmu rodinnému hniezdočku originalita? Preč s nudným stereotypom! Na scénu prichádza provokatívny a pestrofarebný Pop art štýl, ktorému nechýba iskra a jedinečnosť. Čo je slávny Pop art za štýl? Čím sa od ostatných štýlov bývania odlišuje, a v čom spočíva jeho výnimočnosť? 

 

pop art obraz Marilyn Monroe

 

Čo nesmie v Pop art interiéri chýbať?

Pop art je umelecké hnutie, ktoré sa objavilo v polovici 50.rokov 20. storočia vo Veľkej Británii a koncom 50. rokov v Spojených štátoch. Pop art štýl je v svojej podstate jednoduchý, ale zároveň hravý a rozmanitý. Predstavuje populárnu kultúru a jeho najslávnejším predstaviteľom bol Andy Warhol.

 

Základné charakteristické znaky Pop Art štýlu:

  • farebnosť - pestrofarebnosť je v Pop art dizajne kľúčová. Vyhrajte sa s farebnou paletou teplých odtieňov, ale nebojte sa ani kontrastov,
  • opakujúce sa vzory - typické vzory sú bodky alebo atraktívna mozaika,
  • plast v rôznych podobách - plastový nábytok, plastové dekorácie,
  • obrazy s Pop art motívom - Pop art obrazy zobrazujúce bežné predmety, spotrebný tovar, ženské postavy, komiksových hrdinov, celebrity a samozrejme aj milované kreslené postavičky. 

 

5 - dielny obraz v pop art štýle - žena v klobúku pop art obraz

 

Kto bol Andy Warhol?

Pop art hnutie je často spájané s menom Andy Warhol. Kto to bol a čo má spoločné s Pop art štýlom? 

V 60. rokoch 20. storočia sa o rozruch v umeleckom svete postaral americký výtvarník so slovenskými koreňmi Andy Warhol. Kontroverzný Andy Warhol, vedúca osobnosť amerického pop art štýlu, bol významnou osobou s multi zameraním. Maľoval, písal knihy, točil filmy, fotil a dokonca bol aj skvelým biznis-menom, ktorý dokázal efektívne "točiť" peniaze. Ikonický Andy Warhol bol produktívny umelec, ktorý sa postaral o rozkvet Pop art štýlu vďaka jeho kultovým obrazom - obľúbenej Coca Coly a plechovky Campbellovej polievky. Tvoril pop art obrazy zamerané na komerciu, reklamu a spotrebný tovar. 

 

pop art obraz Marilyn Monroepop art obraz - banán

 

Poznáte farebný obraz Marilyn Monroe, kde je Marilyn zobrazená v opakujúcich sa radoch za sebou? Ďalší umelecký skvost Pop art umenia, za ktorý vďačíme famóznemu Andymu Warholovi.  Po spotrebnom tovare z každodenného života sa začal venovať obrazom slávnych osobností (Elvis Presley, Muhammad Ali alebo Elizabeth Taylor).

 

Obraz Marilyn Monroe v pop art štýle

 

Nápaditý Pop art dizajn

Abstrakcia, lesklé povrchy, neónové farby. Pop art dizajn je úplne odlišný ako iné štýly bývania. Páčia sa vám farby dúhy? Dúhové farby ako oranžová, zelená, žltá alebo modrá sú pre pop art štýl neodmysliteľnou súčasťou. Pridať môžete aj romantickú ružovú farbu alebo nostalgickú čiernu.

 

tapeta v pop art štýle  obývačka v pop art štýle

 

Pop art miluje kontrasty. Elegantná čierno - biela kombinácia s farebnými alebo čiernobielymi komiksovými plagátmi dokonale reprezentujú tento jedinečný štýl bývania. Pokiaľ chcete ladiť interiér v pop art duchu máte dve možnosti:

  • Buď vymaľujete všetky steny na bielo a farebnosť pridáte pomocou obrazov s pop art motívom.
  • Alebo vymaľujete jednu stenu na bielo, dve farbou typickou pre pop art štýl a štvrtá stena bude "vzorovaná", s opakujúcim sa vzorom po celej stene. Je to len na vás, vašom vkuse a preferenciách.

 

obývačka v pop art štýle

 

Pop art obrazy a tapety

Pop art, to je explózia emócií. Prekvapte a pobavte vašich hostí. Obývačka v nezvyčajnom a expresívnom pop art štýle zaujme každého s umeleckým cítením. V interiéri nepotrebujete žiadne divoké kombinácie, úplne postačia trendy pop art obrazy alebo zarámované plagáty v pop art štýleVeľkoformátové farebné obrazy, plagáty s komiksovou tematikou, abstrakcia alebo predmety z bežného života. To všetko môže zdobiť steny vašej obývačky, spálne alebo jedálne.

 

plagát v pop art štýle Pop art plagát - žena v kraťasoch

 

Pop art prvky nájdete nielen na obrazoch, ale aj na tapetách, vankúšikoch, posteľnej bielizni alebo stoličkách v jedálni. Buďte kreatívni a využite praktickosť a efektivitu samolepiacej tapety. Ste fanúšikmi superhrdinov, slávneho Elvisa Presleyho alebo abstrakcie? Tapety s vizuálnymi efektmi alebo s komiksovými hrdinami sú presne to, čo pop art interiér potrebuje. Vytapetujte len jednu, a to dominantnú stenu v miestnosti a sami budete prekvapení ako rýchlo a pomerne lacno, dokážete premeniť obyčajný klasický interiér na bláznivé a netradičné pop art bývanie. 

 

pop art fototapeta dievča s perlovou náušnicou fototapeta pop art štýl - koláž so ženskou tvárou

 

Ako zariadiť interiér v Pop art duchu?

Pop art interiér je zariadený skôr striedmo až minimalisticky. Vyznačuje sa nepreplneným priestorom. Do interiéru zakomponujte nábytok s futuristickým nádychom. Retro stoličky s futuristickým charakterom, minimalistickú pohovku, chrómové doplnky. Podlaha je ladená do neutrálnych tónov. Je svetlá, lesklá, mramorová alebo aj drevená. Plast nesmie chýbať. Okrem dreveného nábytku s hladkými líniami v pop art štýle nájdete aj plastový nábytok rozličných tvarov, plastové vázy, hodiny alebo lampy v štýle pop art. 

 

obývačka v pop art štýle

 

Skrine tu budete hľadať márne. Zriaďte si vlastný priestranný šatník. A čo poviete na netradičné veľké pódium? Zmajstrujte si jedno u vás v spálni alebo v obývačke, v pop art interiéri to nie je nič netradičné. 

Náš tip: Ak máte radi nohy pekne v teplučku, zaobstarajte si koberec s pop art prvkami, s nápaditými opakujúcimi sa geometrickými vzormi. 

Vyskladať si interiér v Pop art štýle je jednoduché a zábavné. Postačia vám tri komponenty - farebné dekorácie, pop art obrazy alebo plagáty a moderné plastové stoličky. Pri tvorení sa môžete naplno odviazať a zapojiť aj vašu kreatívnu stránku. Čo vy na to, zaujal vás štýl Andyho Warhola?Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii