EXTRA 5% International women's day sale💝 V košíku použi kód: MDZ5 *len do nedele
Obrazy do spálne podľa Feng Shui

Obrazy do spálne podľa Feng Shui

Nikola Zemková Pondelok 17. 01. 2022 Obrazy

Obrazy na stenu s motívom Feng Shui pomáhajú navodiť príjemnú oddychovú atmosféru. K spálni pristupujeme inak. Podvedome ju strážime najviac. Je každého osobnou záležitosťou. Zariaďte si ju tak, aby ste sa v nej cítili príjemne. Obrazy do spálne podľa feng shui vám s vytvorením správnej spánkovej atmosféry pomôžu. Prezradíme vám, na ktoré obrazy by ste sa mali zamerať. 

 

 

 

Nechajte spálňu voľne dýchať

Zariadenie spálne nemusí byť náročné. Manželská posteľ s pohodlným matracom, dva nočné stolíky s lampou, skriňa pre neho a pre ňu, kozmetický stolík s pohodlným kreslom. Nič viac v spálni nepotrebujete. Nie je to predsa skladisko. Energia čchi v nej musí voľne prúdiť, aby sa vám v spálni dobre spalo. Nebojte sa, nebude pôsobiť sterilne. Posteľnú bielizeň meníte niekoľko krát do roka, nové farby obliečok prinesú do spálne nevídaný prúd energie. Nepreháňajte to s nábytkom, obrazy v spálni, v ktorej to dýcha, vyniknú viac.

 

 

 

V spálni prevláda partnerstvo a láska

Medzi najvhodnejšie obrazy na stenu do spálne patria tie s motívom lásky. Veľkým svadobným fotografiám v mohutných rámoch zavesených nad posteľou odzvonilo. Malú svadobnú, či inú fotografiu so svojou drahou polovičkou postavte na nočný stolík. Steny nechajte voľné obrazom. Pri ich výbere nasledujte svoju intuíciu. Pri pohľade na obrazy by vo vás mala zavládnuť harmónia a pokoj. Väčšinou sú to obrazy, ktoré nehýria farbami.

 

 

 

Dvaja tvoria pár 

V spálni by malo byť všetko v páre. Je to symbolika, ktorá podporuje partnerstvo. Dve sviečky, dekorácia zložená z dvoch figúrok, dva kvety, dva obrazy. Obraz srdca prepojte s obrazom s motívom jin a jang, nech vo vašom vzťahu zavládne rovnováha. Keď partnera nemáte, zaveste si na stenu obraz zamilovaného páru. Zamerajte sa na niečo abstraktnejšie, čo vo vás vyvoláva pocit zamilovanosti a lásky. Nevešajte si na stenu neznámy zaľúbený pár. Mohlo by to mať opačný efekt. 

 

 

 

Strom života je nositeľom mnohých symbolov

Prepája všetko živé. Najčastejšie sa spája s nesmrteľnosťou alebo plodnosťou. Je symbolom súdržnosti a pripomína, že nikdy nie ste v živote sami. Obraz s motívom stromu života je do spálne priam ako stvorený. Nájdete ho v rôznych farebných prevedeniach. Pri výbere vychádzajte z toho, aká farba v spálni prevláda a snažte sa jej ho prispôsobiť. Strom života na stene nemusí kričať. Vyberte si Strom života v takých farbách, pri ktorých sa vám bude dobre zaspávať.

 

 

 

Príjemné relaxačné osvieženie 

Harmóniu vám pomôžu navodiť aj obrazy so svetlou zelenou farbou. Zelená je oku lahodiaca a upokojuje. Motívy niektorých obrazov vám môžu pripomínať relaxačné centrum, ktoré navštevujete a presne o to ide. Pri vstupe do spálne máte zabudnúť na všetky starosti a vstúpiť do iného sveta. Obrazy Zen prinesú do spálne harmonickú pestrosť a pokoj. 

 

  

 

Spálňa v znamení lásky 

Veľmi obľúbeným feng shui motívom je mandala. Zariaďte si spálňu podľa feng shui a mandalou umocnite atmosféru, ktorú vám toto staré čínske umenie pomôže vytvoriť. Mandala lásky je pre spálňu priam stvorená. Prevláda v nej ružová v rôznych odtieňoch a motív srdca, ale presne tak to má byť. 

 

Viacdielne obrazy a sety obrazov 

Sety obrazov spájajú viac rovnako ladených obrázkov do jedného celku. Na stene to vyzerá veľmi zaujímavo, ale treba ich správne rozložiť. Ich zameranie je trošku náročnejšie, ale výsledok bude určite stáť za to. Obrňte sa trpezlivosťou. Farebné prevedenie prispôsobte zariadeniu miestnosti. Pokojne siahnite aj na čiernobiele prevedenie. Nepôsobí to pochmúrne. Práve naopak. Spálni dodajú tajomnú a trošku zasnenú atmosféru. Viacdielne feng shui obrazy majú zvláštne čaro. V tomto prevedení vyniknú najmä mandaly a obrazy s motívom Budhu

 

 

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii