Zľavy až do -30% •  DIZAJN NA KAŽDÝ DEŇ • ⭐ (4,9/5) 2500+ Recenzií
Trendy v kobercoch na rok 2022

Trendy v kobercoch na rok 2022

Nikola Zemková Pondelok 31. 01. 2022 Tipy a inšpirácie

Koberce sú funkčným a estetickým doplnkom do každej izby. Príjemne ju osviežia a zútulnia. Nemajú len estetickú funkciu. Koberce izolujú a tlmia zvuk. Nepatria medzi bytové doplnky, ktoré výrazne podliehajú módnym trendom. Väčšinou sú to nadčasové kúsky, ktoré jednotlivé izby zdobia aj na niekoľko rokov. Napriek tomu sa v nasledujúcich riadkoch pozrieme, ako na tom budú trendy v kobercoch v roku 2022. 

 

 

 

Koberce v trendy farbách 

Farebne môžu koberce ovplyvniť trendy vo farbách daného roka. Minulý rok to bola šedá a žltá, farbou roka 2022 sa stala farba Very Peri. Ide o špecifický odtieň modrej s fialovo-červeným podtónom. Modrá tiež nesmie chýbať. Olivovo zelená vás prepojí s prírodou a zemité farby ako béžová, hnedá, biela, terakotová, sivá a okrová asi nikdy neomrzia. Bývanie nenápadne spestria a príjemne zútulnia. 

 

 

 

S peknými motívmi budú koberce veselšie

Medzi obľúbené motívy stále patria geometrické tvary, vlnovky, či kvetinové vzory. Prelínanie jednotlivých farieb do stratena tiež dokáže vytvoriť netradičný a originálny vzor. Bez klasického koberca s orientálnym motívom si mnohí obývačku nedokážu ani len predstaviť. Záujem o tento motív pretrváva už roky. Žiadne moderné trendy ho doteraz nedokázali zatieniť.  

 

 

 

Trendy áno. Ale nie za každú cenu!

Koberec vyberajte podľa toho, ktorú izbu ním chcete ozdobiť. Koberce v obývačke musia zdržať naozaj veľa. Trávite v nej najviac svojho voľného času, prijímate v nej návštevy. Koberec musí byť v harmónii s nábytkom, sedačkou a ostatnými doplnkami. Ani ten najtrendovejší koberec nebude vyzerať dobre, keď nezapadne do celkového charakteru izby. V obývačke väčšinou používame kusové koberce, ktoré nezakrývajú celú podlahu. Umiestňujú sa najmä ku sedačke a pod konferenčný stolík. Chránia podlahu pred poškodením a vás pred chladom, ktorý vychádza z podlahy. 

 

 

 

Keď máte obývačku zariadenú v tónoch jednej neutrálnej farby, koberec môže byť výraznejší. Pri výraznej sedacej súprave či doplnkoch siahnite radšej po niečom jednofarebnom, či menej nápadnom. 

 

Spálňa aj bez koberca 

V spálni to zvládnete aj bez veľkého koberca. Posteľ a skrine aj tak zaberú veľa miesta. Vystačíte si menšími kusovými kobercami na každej strane postele. Zažiť šok, keď sa v noci rozospatí postavíte na chladnú podlahu nie je nič príjemné. Aj tu vychádzajte z toho, čo už v spálni máte. Obľúbené sú v tomto prípade koberce s dlhým vlasom. V spálni veľa času netrávite. Ukladaniu špiny a prachu sa v ich prípade báť nemusíte. Plyšové koberce a kožušiny si tu tiež nájdu svoje uplatnenie.

 

 

 

V kuchyni uprednostníte funkčnosť 

Koberce do kuchyne módnym trendom podliehajú asi najmenej. V kuchyni ide najmä o to, aby vám pri varení neťahalo z podlahy na nohy a aby ste ju ochránili pred neporiadkom a drobnými poškodeniami. Počas varenia vám na zem takmer vždy niečo padne. Koberec vyklepete a hneď je v kuchyni čistejšie. Malý koberec pri linke častejšie vymeníte. Tkané koberce tu určite využijete. Sú ľahké, dobre vyzerajú, sú jednoduché na údržbu a keď sa vám ich podarí zašpiniť, pokojne ich môžete vyprať.

 

 

 

V detskej izbe je to najpestrejšie 

Trendy v kobercoch sa najčastejšie menia v detskej izbe. Ich motívy sa väčšinou prispôsobujú aktuálnym rozprávkovým trendom. Koberec s cestičkami, či škôlka na skákanie má aj praktické využitie. V detskej izbe môže koberec hýriť farbami. Izba má byť veselá a hravá. Na koberci budú vaše deti pri hrách tráviť veľa času. Koberce s krátkym vlasom sa udržiava jednoduchšie. Deti si izbu začnú upratovať samé, až keď trochu vyrastú. Chce to čas. Dovtedy budete detskú izbu upratovať vy. Zohľadnite to aj pri výbere koberca.

 

 

 

Materiály, z ktorých sa koberce vyrábajú

Kvalitné koberce sa vyrábajú z prírodných materiálov, ako je vlna, hodváb, bavlna, sisal, či kokos. Sú odolné voči znečisteniu, príjemné na dotyk a majú dobré izolačné vlastnosti, sú však cenovo náročné a treba sa o ne dobre starať

 

 

 

V bežných domácnostiach sa používajú koberce vyrobené z polyamidu, polyesteru, polypropylénu a akrylu. Sú to syntetické materiály, ktoré sú cenovo dostupnejšie a dobre držia tvar a farby. V ponuke je množstvo tvarov a motívov, ale v porovnaní s kobercami z prírodných materiálov vydržia kratšie. Keď ich poškodíte, nebude vás to tak mrzieť. Možno sa aj potešíte, že koberec môžete konečne vymeniť. Majte na pamäti, že údržba koberca z umelých vláken je oveľa jednoduchšia.Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii