Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Farbou roka 2023 je Viva Magenta! Čo by ste o nej mali vedieť?

Farbou roka 2023 je Viva Magenta! Čo by ste o nej mali vedieť?

Dovido bloger Piatok 20. 01. 2023 Tipy a inšpirácie

Americká spoločnosť Pantone každoročne vyhlasuje farbu roka. Kým medzi farby roka 2022 patrila Very Peri, tento rok sa bude niesť v jedinečnom odtieni Viva Magenta. Ten je odvážny a energický, no zároveň má za cieľ spájať ľudí, podnecovať kreativitu a dobrosrdečnosť. 

 

 

 

Ako vznikla samotná Viva Magenta?

Odborníci zo spoločnosti Pantone, ktorí volia farbu roka, sa tentokrát rozhodli inšpirovať prírodou. Farba Viva Magenta sa prirodzene nachádza na niektorých druhoch kvetov. Vzniká spojením hnedej, ružovej a červenej farby, pričom výsledný odtieň má kódové označenie 18-1750

 

  

 

Samozrejme, Viva Magenta má hlbšiu myšlienku. Rok 2022 so sebou priniesol veľa agresie a spoločenských problémov. Úlohou farby roka 2023 je spájať, navodzovať optimizmus, energickosť a pocity šťastia. Zároveň je symbolom lepšej budúcnosti a digitálnej doby. Nachádza svoje uplatnenie v grafických dizajnoch a počítačových hrách. 

 

Kde všade sa s ňou stretneme? 

Vyhlásenie farby roka sledujú najväčšie svetové módne značky, pozornosť mu venujú výrobcovia rozličných produktov, ale aj interiéroví či exteriéroví dizajnéri. Viva Magenta sa preto v nasledujúcich mesiacoch stane čoraz používanejšou a stretávať sa s ňou budeme veľmi často. Či už v móde, grafike alebo v produktovom a interiérovom dizajne. 

 

 

 

Farba roka 2023 v interiérovom dizajne 

Možno by ste to nepovedali, no Viva Magenta výborne vynikne aj v interiérovom dizajne. Predovšetkým, vo forme rozličných doplnkov. Ak máte dostatok odvahy, použiť ju môžete aj ako dominantný odtieň na väčšie plochy. Domácnosti či kancelárii dodá jedinečnú pozitívnu emóciu, energiu a charizmu. 

 

 

 

Kombinácie s inými odtieňmi 

Farba Viva Magenta je sebestačná a môže sa používať ako dominantná bez toho, aby bola doplnená o ďalšie odtiene. Avšak, dá sa aj ľahko kombinovať s inými farbami. Veľmi dobre si rozumie napríklad so smaragdovou zelenou. 

Viva Magenta sa však dá jednoducho dopĺňať aj konzervatívnejšími odtieňmi – bielou či čiernou. Taktiež ju môžete ľahko skombinovať s pastelovými farbami, ktoré sa dnes stále tešia veľkej popularite. 

 

 

 

Viva Magenta ako súčasť tapiet a obrazov 

Rozmýšľate nad spôsobmi, ako vniesť farbu Viva Magenta do vašej domácnosti či kancelárie? Ideálnou voľbou môžu byť práve kvalitné tapety, zarámované plagáty alebo obrazy! Tie viete použiť na ozdobenie stien v obývačke, kuchyni, spálni, pracovni, detskej izbe, ale napríklad aj chodbe. Niektoré obsahujú farbu roka 2023 vo väčšom zastúpení, iné len ako doplnok k iným odtieňom. 

 

Obrazy s motívom Viva Magenta 

V našej ponuke nájdete široký výber horizontálne i vertikálne orientovaných obrazov s rôznymi motívmi – prírodnými, detskými, vintage, mestskými, abstraktnými, pop-art, čiernobielymi či vesmírnymi. 

 

 

 

Jedinečné tapety 

Môžete nimi prekryť celé steny, alebo len ich časti. Kvalitné tapety dokonale oživia interiér vašej domácnosti, jednoducho sa umývajú a prinášajú aj praktické benefity – poskytujú zvukovú i tepelnú izoláciu. 

 

 

 

Plagáty na stenu 

Zarámované plagáty na stenu sú zaujímavou modernou alternatívou klasických obrazov. Zaujmú vás svojou výraznou farebnosťou, ktorá je dosiahnutá vysokou kvalitou tlače. Taktiež môžu zobrazovať rôzne zaujímavé motívy a farebné kombinácie, aj s odtieňom Viva Magenta. 

 

  

 

Tak neváhajte a dodajte aj vy svojmu interiéru jedinečnú charizmu vďaka obrazom, plagátom či tapetám s farbou roka 2023!Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii