Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Bývanie v štýle hygge

Bývanie v štýle hygge

Nikola Zemková Utorok 13. 10. 2020 Štýly bývania

Hygge prichádza zo severu a spája jednoduchosť a útulnosť. Nie, nie je to strohý minimalizmus. Funkčnosť tu zohráva úlohu, ale ide hlavne o to, aby ste sa vo svojom byte cítili dobre a boli v ňom šťastní. Na prvom mieste je v tomto prípade to, čo sa páči vám. Nie je to len o tom, ako svoju domácnosť zariadite.

 

Cíťte sa ako doma, nie je len fráza!

Doma máte zabudnúť na každodenné starosti a uniknúť pred stresom. Obklopte sa obyčajnými vecami, ktoré vám vyčarujú úsmev na tvári. Doprajte si pokoj, pohodlie a šťastný život. Zohrejte sa pri kozube obklopení vecami inšpirovanými prírodou a príval energie na seba nenechá dlho čakať. Drevo nepatrí len na podlahu. Drevené obklady alebo tapeta s imitáciou dreva vám pomôže vytvoriť priestor, v ktorom sa aspoň v myšlienkach prenesiete na chalupu ku starým rodičom a pripomeniete si chvíle bezstarostného detstva. 

 

Fototapeta domáca knižnica  Obraz maľovanie podľa čísiel slony v Afrike - Africa at Sunset

 

Vytvorte si svoj vlastný kútik. Veľké pohodlné kreslo a stolík na uloženie kávy alebo čaju. Za chrbtom knižnica plná kníh. Zapáľte si sviečku a zapnite difuzér s príjemnou vôňou. Venujte sa ručným prácam. Aj takto môže vyzerať dokonalý relax.

 

Veľká radosť z malých vecí

Prepojte tradíciu s moderným štýlom. Netvrdíme, že máte izby prepchať nepotrebnými vecami. Premyslite si, čo kde dáte a čo od zariadenia izby očakávate. Dekorácie už len dotvoria celkovú atmosféru s vašim nenapodobiteľným rukopisom. Hygge spája funkčnosť a eleganciu. Nebojte sa prejaviť, čo vo vás je. Každý štýl charakterizujú určité prvky. V štýle hygge sú to tieto:

  • kameň, drevo, keramika, prírodné textílie, 
  • vonný difuzér, sviečky, lampáše,
  • kvety,
  • prirodzené svetlo - veľa svetla!

 

Obraz vodopád snov na akrylátovom skle - Waterfall of Dreams  Obraz nádherná dúha

 

Hygge, to je pocit

Jemná mäkká deka, ktorá doslova čaká, že sa do nej zabalíte s knihou v ruke a šálkou dobrého čaju. Veľa vankúšov, ktoré sedačku oživia. Mäkučký koberec. Stretnutie s priateľmi a rodinou a spomínanie pri starých rodinných fotografiách. Zahrajte si spoločenské hry. Stavte na prirodzenosť a užívajte si každý moment. Hygge nepotrebuje výrazné dekorácie a najmodernejšiu techniku. Za peniaze si ho nekúpite. Musíte si ho vytvoriť. Po svojom. Štýl hygge nezaujíma, čo všetko doma máte. Zaujíma ho, ako sa doma cítite a či sa domov radi vraciate.

 

Obraz láska nebeská - Love Entanglement

 

Hygge môžete zapojiť do činností, ktoré robíte denne. Vy ovplyvňujete to, ako sa cítite. Každý deň sa stane niečo pekné. Hygge záleží na tom, aby ste si to všimli. Obklopte sa bielou a svetlými farbami, v ktorých nebude chýbať slnko. Steny nemusia zdobiť len obrazy. Zaveste na ňu imitácie z kožušín. Príjemný pocit tepla vás zaplaví vždy, keď sa na kožušinu pozriete. Lustre a obrazy s geometrickými vzormi izbe dodajú veselosť a hravosť. Vankúše v týchto vzoroch tiež nič nepokazia. 

 

Obraz farebná cesta okolo sveta - Colourful Travels  Obraz ležiaci Budha

 

Mapa sveta vás prinúti snívať o miestach, ktoré chcete navštíviť. Myseľ zamestnáte príjemnými vecami a starosti dostanú aspoň na chvíľu stopku. Obrazmi na korku si označte miesta, ktoré ste už videli a každý deň si spomeňte, ako tam bolo krásne.

 

Všetkého veľa škodí 

Nedávajte do izby všetko, čo vám napadne. Zamerajte sa na to, z čoho máte najväčšiu radosť a dotiahnite to k dokonalosti. Vyberte si dekorácie, ktoré vo vás vzbudzujú príjemné pocity a majú pre vás citový význam, a zároveň dávajú zmysel. Najväčšiu radosť máme často z maličkostí. Urobte si občas radosť. Len tak.

 

Obraz šálka horúcej kávy

 

Spríjemnite si činnosti, ktoré nemáte radi, ale urobiť ich treba. K upratovaniu a vareniu si pustite dobrú hudbu. Odmeňte sa pohárom dobrého vína. Stolujte vo veľkom štýle. Navarili ste, tak nech to aj na tanieri vyzerá dobre. Možno ste nad tým nikdy takto nerozmýšľali, ale dekoráciou môže byť aj príbor a obedová súprava. Pri peknom stolovaní vám bude lepšie chutiť. Obedy nebudú len povinnou jazdou, ale rodinným stretnutím, na ktoré sa budete každý deň tešiť. 

 

Preneste štýl hygge do svojho bývania a života a spolu s Dánmi sa zaraďte medzi najšťastnejších ľudí sveta. Ani dlhá zima s nízkymi teplotami a krátkymi dňami vám v tom nemôže zabrániť.

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii