Flash sale ⚡ extra 10% zľava s kódom: FLASH10 *len do nedele
Bývanie v originálnom hipster štýle

Bývanie v originálnom hipster štýle

Nikola Zemková Štvrtok 02. 12. 2021 Štýly bývania

Zariadenie bytov a domov prispôsobujeme štýlu, s ktorým sa stotožňujeme a prezentujeme ho aj v spoločnosti. Reprezentuje náš vkus a hodnoty. Preto je štýlov bývania tak veľa. Patrí medzi nich aj bývanie pre hipstera. S týmto výrazným a na prvý pohľad rozpoznateľným štýlom sa nestretávame až tak často. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, čo v sebe tento netradičný štýl skrýva.

 

Hipster a jeho základné znaky 

Štýlom hipster najčastejšie žijú ľudia do 30 rokov, ktorým neprekáža bývať na pôjde, v garáži, či ateliéri. Čím netradičnejšie miesto si na bývanie vyberiete, tým lepšie. Hipster má nezávislé myslenie a špecifický štýl obliekania, pri ktorom vychádza z najnovších módnych trendov. Rád a často sedí v kaviarni, navštevuje rôzne vernisáže, výstavy a koncerty

 

 

 

Keď zbadáte človeka v okuliaroch s čiernym rámom s nedioptrickými sklami, dokonale upravenou bradou a fúzami, obtiahnutými nohavicami doplnenými trakmi, flanelovou košeľou a starým sakom, viete presne, ako hipster vyzerá. Snaží sa vytvoriť originálny ošumelý umelecký vzhľad. Inšpiruje sa ľuďmi, ktorí tento štýl prezentovali v minulosti. Hipster si veľkú vlnenú čapicu na hlavu pokojne nasadí, aj keď je vonku teplo.

 

 

 

Teórie vzniku 

Teórií, odkiaľ termín hipster pochádza je niekoľko. Jedna z nich spája hipstera s prostredím bielych amerických jazzových umelcov 40. rokov minulého storočia, kde sa slovíčko "hip" spájalo s milovníkmi rozrastajúcej sa jazzovej scény. Ďalšia teória sa opiera o západoafrické slovo "hipi", ktorým máte niekomu otvoriť oči. Tretia teória sa spája s anglickým jazzom. Hip v preklade znamená bedrová kosť. Vychádza z toho, že jazzmani ležali na boku (bedrovej kosti) a fajčili ópium. Všetky tri teórie sú zaujímavé. Pravdu sa však už dnes len ťažko dozvieme.

 

Hipster znaky v bývaní

V bývaní hipster kombinuje prácu a pohodlie. Vyžíva sa v retro kúskoch a interiér sa snaží zariadiť si tak, ako svoju najobľúbenejšiu kaviareň

 

 

 

Retro gramofón a písací stroj ako dekorácia

Gramofón v hipsterskej domácnosti nesmie chýbať. Nie je to žiadna prevratná novinka, aj keď sa v nich hipsteri vyžívajú. Starý a odretý gramofón je ideálny. Platne ku gramofónu neodmysliteľne patria. Možno si ich nevypočujete, avšak už len ako dekorácia budú stáť zato. Zo starého písacieho stroja sa tiež stane zaujímavý bytový doplnok. Nechajte v ňom papier s pár napísanými písmenkami. Dajte najavo, že to s písaním a umením myslíte vážne.

 

 

 

Jedna tehlová stena stačí

Tehlová stena sa nachádza v každom správnom hipsterskom byte. Keď takú nemáte, omietku zo steny za každú cenu neodstraňujte. Čistejšie a rýchlejšie to pôjde s tapetou s imitáciou tehly. Priestor dostane ošumelý nádych a keď ho ozdobíte svetielkami, vytvoríte si príjemný kútik na každý deň. Nie len na Vianoce. 

 

 

 

NÁŠ TIP: Starý retro bicykel alebo lyže hipster nepoužíva len na prepravu či šport. V byte sa z nich stáva veľmi príjemná a originálna dekorácia.

 

Lodný kufor. Ako ho použijete? 

Jednou z najobľúbenejších dekorácii hipsterského štýlu bývania je starý lodný kufor. Aj dva. Nájdete v ňom originálny úložný priestor alebo konferenčný stolík s vlastným príbehom. Je úplne jedno, ako ho využijete. Hlavne, že ho vystavíte svetu na obdiv.

 

Knižnicu vytvorte inak

Hipster je intelektuál. Knižnica v jeho byte nesmie chýbať. Klasické police na knihy nechajte v obchode. Vytvorte si police zo starého použitého dreva alebo paliet. Dôležitý je obsah knižnice. Nie jej tvar. Knihy uložte tak, akoby vám na nich vôbec nezáležalo. Usporiadanosť tu nemá miesto.

 

 

 

NÁŠ TIP: Nezávislosť a individuálny štýl môžete prejaviť aj bez veľkej investície. Buďte ekologickí. Najzaujímavejšie kúsky aj tak nájdete na starých pôjdoch a rôznych bazároch. Dajte veciam druhú šancu.

 

Prázdne steny? Ale kdeže!

Obrazov, plagátov, fotografií a tabuliek s nápismi v hipstersky orientovanom štýle nikdy nie je dosť. Tento štýl dáva šancu neupravenosti. Čím netradičnejšiu (nie príliš peknú) ozdobu na stenu zavesíte, tým lepšie. Pri spojení s ostatnými doplnkami sa z tohto doplnku stane originálny prvok, ktorý nikto nikdy neprehliadne. Krása je predsa subjektívna.

 

Všade je niečo 

Pri pohľade na hipsterské bývanie nadobudnete pocit, že v ňom je všetkého veľa. Nie je to len pocit. Je to tak. Háčkované dečky a ručne vyrobené dekorácie tu majú svoje pevné miesto. Etnické, rustikálne a folklórne doplnky v takej miere ako tu nikde inde nevyužijete. Na ladenie doplnkov tu nie je priestor. Spojte originálne kúsky rôzneho druhu. S citom. Samozrejme. Čisté plátno s hrubou štruktúrou, tkaný koberec, lampa, kvety a vodná fajka. Oddychová zóna je pre hipstera ako stvorená.

 

 

Zdroj: https://homedesigngoals.tumblr.com/post/129632826191/httpfolatorginterior-with-hipster-stylecolorf

 

Hipster sa cíti v kuchyni dobre

Kuchyňa je pre hipstera jednou z najobľúbenejších miestností v dome. Rád varí a na jej zariadení si dá špeciálne záležať. Retro kuchynskú linku pokojne prepojí s modernými elektronickými spotrebičmi. Vyžíva sa v nich. Pri modernej linke naopak siahne po retro elektrospotrebičoch. Prepojenie moderného s retro zariadením sa tu krásne dopĺňa. Starý cedník po babičke neskrývajte. Krajšiu dekoráciu do kuchyne už nenájdete. Retro mlynček na kávu nemusí slúžiť len ako dekorácia. Čerstvo zomletá káva chutí a vonia oveľa lepšie.

 

 

 

Trh s koreninami ako inšpirácia

Farieb je vďaka doplnkom v tomto štýle naozaj veľa. Bielu, šedú a béžovú si tu môžete dovoliť spestriť rôznymi farebnými kombináciami. Inšpirujte sa trhom s koreninami. Horčicová, terakota, tyrkysová, bordová. Ktorá je vaša najobľúbenejšia? Farebné kombinácie prispôsobte svojmu vkusu. Hipster štýl to znesie.

 

Záclony a závesy sem nepatria

Záclony a závesy na okná nedávajte. Slnečné lúče cez deň, mesiac a hviezdy v noci predsa nebudete zakrývať. Reprezentuje vás sloboda o voľnosť. Pri obnažených oknách nadobudnete pocit, že vám patrí celý svet. Vo dne, aj v noci

 

 

 Doprava zdarma

nad 89€

Rýchle dodanie

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapiet a dekorácii